Author Topic: Sebességváltó meghibásodására utaló visszajelző lámpa  (Read 3304 times)

Offline fabian81

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémaegoldásában. 2007-es 1.25-ös Fiestám van. A gond kb. 3 hónapja kezdődött a rakpartos araszolgatás közben, amikor is a váltó meghibásodását jelző lámpa kigyulladt és folyamatosan világított, mellyel egyidőben a motor fordulat 1500-ra korlátozódott. Az autó újraindítása után megy tovább, mintha misem történt volna. Ez napi szinten jelentkezik. Segítsetek.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Sebességváltó meghibásodására utaló visszajelző lámpa
« Reply #1 on: 2016 January 19, 14:48:45 pm »
Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni az alábbi problémaegoldásában. 2007-es 1.25-ös Fiestám van. A gond kb. 3 hónapja kezdődött a rakpartos araszolgatás közben, amikor is a váltó meghibásodását jelző lámpa kigyulladt és folyamatosan világított, mellyel egyidőben a motor fordulat 1500-ra korlátozódott. Az autó újraindítása után megy tovább, mintha misem történt volna. Ez napi szinten jelentkezik. Segítsetek.
Hibakód olvasás szükséges!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:Sebességváltó meghibásodására utaló visszajelző lámpa
« Reply #2 on: 2016 January 21, 13:47:44 pm »
ELŐTTEM SZÓLÓNAK IGAZA VAN KI KELL OLVASNI A HIBÁT.
DE AZT AZÉRT SZÖGEZZÜK LE, HOGY OLYAN HOGY VÁLTÓ MEGHIBÁSODÁS JELZŐ LÁMPA NINCS AZ AUTÓDBAN.
HA A KIS FOGASKERÉKRE GONDOLSZ AMI SÁRGÁN VILÁGÍT AZ ÚGY HÍVJÁK HOGY HAJTÁSLÁNC LÁMPA.
EBBE BELE TARTOZIK ELEKTROMOS FOJTÓSZELEP, ELEKTROMOS GÁZPEDÁLL STB.
ÉN VÁLALOM A JAVÍTÁST HA ESETLEG ÉRDEKEL.

ÍRJ: szabo85attila@gmail.com







Offline fiesta2006

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:Sebességváltó meghibásodására utaló visszajelző lámpa
« Reply #3 on: 2016 April 24, 16:28:21 pm »
Sziasztok!
Ugyan ez a fent leírt hiba jelentkezik 2006 1.4 benzines Fiestámon, detto. Menet közbe városban, néha indítás után közvetlen, sárga hibajelzés ugyanígy bejelez folyamatosan, és újraindításig nincs erő benne. Ezután semmi gond, majd következő nap 1-2 napos időközzel ezt játssza, de elsőnek 2-3 hónapja jelentkezett. Egy ideig nem volt gond, majd mostanában megint előjött..
Az előttem hozzászólónak irányulna főleg a kérésem, ha megtudta a hiba okát, tájékoztató jelleggel szívesen venném válaszát. Sajnos így nem tudom minek nézzek elébe, mélyen kell zsebbe nyúlni,  vagy csak valami egyszerű dolog lesz...?
Egyébként 10 éves korára tekintettel nem volt költve rá, akkucserén kívül nem volt hibája, 83 ezer km van benne.
Köszi a választ előre is.
« Last Edit: 2016 April 24, 16:31:58 pm by fiesta2006 »