Author Topic: Központizár utólag  (Read 4320 times)

Offline N0709

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Központizár utólag
« on: 2016 January 18, 10:51:39 am »
Sziasztok,

Segítsetek kérlek, tudtok arról, hogy valaki, valahol vállal 2006-os 3ajtós fifibe központi zár beszerelést?
Nagyon sok helyen érdeklődtem, de sehol sem vállalják, pedig nagyon szeretnék bele :(

Köszi :)
Niki

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Központizár utólag
« Reply #1 on: 2016 January 18, 20:44:32 pm »
Szerintem nagyon rossz helyen érdeklődtél...
A net tele van olyan vállalkozásokkal akik ilyesmivel foglalkoznak.

Csak 2 példa:
http://www.autoriasztok.hu/Tartozekok/tartozekok.htm
http://www.duett.hu/extra.php#kozpontizar

Az egyikkel riasztót szereltettem, a másiktól tanácsot kértem. Korrektek, segítőkészek voltak. Szerintem nem kihívás nekik egy utólagos központizár beszerelés sem. Többek között ez is a munkájuk.
« Last Edit: 2016 January 18, 20:51:42 pm by csaba.deak »

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Központizár utólag
« Reply #2 on: 2016 January 19, 02:27:01 am »
Szerintem nagyon rossz helyen érdeklődtél...
A net tele van olyan vállalkozásokkal akik ilyesmivel foglalkoznak.

Csak 2 példa:
http://www.autoriasztok.hu/Tartozekok/tartozekok.htm

Én náluk jártam régen, többet nem fogok!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline N0709

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Központizár utólag
« Reply #3 on: 2016 January 19, 18:23:30 pm »
Én is ilyen helyeket néztem természetesen.
Volt ahol azt mondták, hogy nem tudják megcsinálni, nem működne rendesen. Volt, ahol azt, hogy utánajárnak, hogy egyáltalán lehetséges-e a dolog...szóval nekem úgy tűnik kihívás :D

Ma kaptam két ajánlatot, szóval remélem meglesz a dolog :)

Styleair
Mi volt a gond velük? Tőlük van egy árajánlatom..

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Központizár utólag
« Reply #4 on: 2016 January 19, 19:37:38 pm »
Én náluk jártam régen, többet nem fogok!

Mi volt a gond?

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Központizár utólag
« Reply #5 on: 2016 January 19, 19:45:34 pm »
Én is ilyen helyeket néztem természetesen.
Volt ahol azt mondták, hogy nem tudják megcsinálni, nem működne rendesen. Volt, ahol azt, hogy utánajárnak, hogy egyáltalán lehetséges-e a dolog...szóval nekem úgy tűnik kihívás :D

Ma kaptam két ajánlatot, szóval remélem meglesz a dolog :)

Styleair
Mi volt a gond velük? Tőlük van egy árajánlatom..

A nem lehet, a nem tudom és a nem akarom, az három különböző dolog.
Azt az utólagos központi zárat természetesen be lehet szerelni. Nem is olyan bonyolult, túl sok cucc sem kell hozzá. Akkor marad a nem akarom... Mert pl. nem lát benne üzletet.
Na ezért kell olyanhoz menni, aki eleve ilyesmivel foglalkozik. Egy sima autóvillamossági szerelőnek nem biztos, hogy van kedve ajtópaneleket, burkolatokat lebontva zárat szerelgetni 10eFt-ért, 5 évente 3 alkalommal. Inkább felújít egy önindítót vagy kicserél egy generátort.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Központizár utólag
« Reply #6 on: 2016 January 19, 21:09:45 pm »
...
Styleair
Mi volt a gond velük? Tőlük van egy árajánlatom..

Mi volt a gond?

Volt egy 97-es MKII Mondeom. A feleségem 10 éves jogosítványával, 0 gyakorlattal kezdett vezetni (2008), második gyermekünk születése előtt. Ezért parkoló asszisztenst szereltettem be velük (Fiume utcai csapat), hogy ne legyen gond a parkolással. Előre 4 szenzor, hátra 4 szenzor. Majd nem működött rendesen. Voltak hibák. Egyik szenzor garancia idő alatt kipurcant. Csere, újra színre fújatni, stb.
Majd csak nem működött tökéletesen. Ekkor hozzáértő clubtárssal megnéztük, a központi modulnál is volt kontakt hiba, és a cserélt szenzor is olyan tessék lássék módon volt bekötve. Összecsavart vezeték + szigetelőszalag.  :o
Nem forrasztás + zsugorcső! Több hibát is ki kellett javítani utánuk. Szóval kendácsoló brigád.

Én azóta nem ajánlom őket.

Persze a Mondeo, a majdnem 5 méterével, és parkoló asszisztens ellenére is túl nagynak bizonyult a páromnak.
Ekkor vettük az első Fiestát ('92-es), amivel a párom járt. Majd 6,5 év után cserélve lett a mostani '05-ös faceliftesre. S közben Anyósom is Fiestába (2003) ült át egy régi Swiftből.  :)
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Központizár utólag
« Reply #7 on: 2016 January 19, 22:57:48 pm »
Volt egy 97-es MKII Mondeom. A feleségem 10 éves jogosítványával, 0 gyakorlattal kezdett vezetni (2008), második gyermekünk születése előtt. Ezért parkoló asszisztenst szereltettem be velük (Fiume utcai csapat), hogy ne legyen gond a parkolással. Előre 4 szenzor, hátra 4 szenzor. Majd nem működött rendesen. Voltak hibák. Egyik szenzor garancia idő alatt kipurcant. Csere, újra színre fújatni, stb.
Majd csak nem működött tökéletesen. Ekkor hozzáértő clubtárssal megnéztük, a központi modulnál is volt kontakt hiba, és a cserélt szenzor is olyan tessék lássék módon volt bekötve. Összecsavart vezeték + szigetelőszalag.  :o
Nem forrasztás + zsugorcső! Több hibát is ki kellett javítani utánuk. Szóval kendácsoló brigád.

Én azóta nem ajánlom őket.

Persze a Mondeo, a majdnem 5 méterével, és parkoló asszisztens ellenére is túl nagynak bizonyult a páromnak.
Ekkor vettük az első Fiestát ('92-es), amivel a párom járt. Majd 6,5 év után cserélve lett a mostani '05-ös faceliftesre. S közben Anyósom is Fiestába (2003) ült át egy régi Swiftből.  :)

Én a Dés utcában voltam. Ott lakik a "főnök".
Igaz, ő már nem szerel, mert inkább a biznisszel foglalkozik.
Az alkalmazott, aki a riasztót szerelte be, egy kicsit nekem is megbillentette a lécet, mert meló közben folyamatosan telefonált a magánéleti problémáival küzdve. Emiatt egy kicsit megcsúszott a tervezett idővel, de a tulajtól ezért csúnyán ki is kapott.
A beszerelés minőségével nem volt gondom, azt korrektül megcsinálta. A vezetékelés normális, a kötések forrasztottak, a műanyag elemek bontása sérülés és karcmentesen ment.
A riasztó azóta is remekül teszi a dolgát, remélem ez a jövőben is így marad.
Amúgy én 100km távolságból mentem hozzájuk, mert itt vidéken tényleg nem találni olyat aki ilyesmivel normálisan foglalkozna (az utánam következő kuncsaft miskolci volt). Felénk tényleg csak "kendács" lenne...
Mondom ezt úgy, hogy az egyik haverom autóvillamossági szerelő, aki egyébként megcsinál nekem mindent, de riasztóval, tolatóradarral nem foglalkozik. Ha nagyon kell, beszereli azt amit az ügyfél hoz, de nincs benne gyakorlata.