Author Topic: Olajfogyás  (Read 3068 times)

Offline Renhy

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Olajfogyás
« on: 2016 January 17, 11:02:04 am »
Hello!
2002-es 1.4-es fiestam van. A gondom, hogy fogy belőle a motorolaj. Elég durván, kb. 4 litert kellett rátöltenem 10ezer km alatt. Ha megenné, akkor gondolom nagyon füstölne. Szerelőnél szelepfedél-tömítést mondtak, az ki is lett cserélve, de még mindig fennáll a probléma. Napokban cseréltem olajat és láttam hogy tiszta olaj az alja. Frissnek tűnt, szóval szerintem valahol  elfolyik. Van ötletetek? Csatoltam képet is.

Nortonmanx

  • Guest
Re:Olajfogyás
« Reply #1 on: 2016 January 18, 11:29:34 am »
Szia!

Vegyél egy flakon féktisztító sprét és fújkáld le vele az olajteknőről az olajat, illetve ha így alá tudsz mászni, akkor esetleg a motorblokkot is ott, ahol olaj szennyeződés van rajta. Szép tisztára "mosd" le vele, akár ronggyal is töröld végig. A féktisztító leoldja az olajat és el is illan róla, szóval teljesen száraz felületet kapsz majd. Utána menj el egy próbakörre, szerintem 5-10 km elég lesz, és meg fogod látni ha újra alábújsz, hogy folyik az olaj.
Ha a kuplungod nem csúszik, akkor nagy valószínűséggel nem a váltó felőli főtengely szimeringgel van gond. Esetleg ha az ékszíjtárcsánál lévő szimering a ludas, akkor itt kell keresgélni tovább.
Nézd meg a légszűrőbe visszamenő kartergázcsövet is, ha ki van repedve, akkor itt is tud szivárogni.

Majd írd meg mi lett a hiba.

Üdv.

Offline Renhy

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Olajfogyás
« Reply #2 on: 2016 January 18, 15:26:40 pm »
Köszönöm a válaszokat! Ha lesz rá időm hétvégén, akkor alá mászok, letakarítom és megnézem.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Olajfogyás
« Reply #3 on: 2016 January 18, 20:51:47 pm »
Köszönöm a válaszokat! Ha lesz rá időm hétvégén, akkor alá mászok, letakarítom és megnézem.

Nortonmanx tanácsát kiegészítve: az első vizsgálat lehet az, hogy ujjal körbesimítod a szelepfedél és a hengerfej találkozását, hátha olajos.
Lehet, hogy nem jól rakták be a szelepfedél  tömítést.
Persze valószínűleg nem ez a baj, de egyszerű megvizsgálni.   :)
Mk6 1.3 benzin

Nortonmanx

  • Guest
Re:Olajfogyás
« Reply #4 on: 2016 February 11, 15:37:09 pm »
Köszönöm a válaszokat! Ha lesz rá időm hétvégén, akkor alá mászok, letakarítom és megnézem.

Sikerült végül megtalálni az olajfolyás helyét és okát?