Author Topic: Felszereltég  (Read 17839 times)

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #15 on: 2015 October 22, 12:21:39 pm »
A Sport S ST modell az más tészta ezekben persze hogy volt.. "abs" én  a "mezei" fiestákra gondoltam!!
(az enyémet Németország: Kölnben rakták össze:) nincs is vele semmi gond műszakilag)
Szerintem, mindegyiket Kölnben rakták össze.
Nálunk egyik Fiestaban sincs ABS. A tükör fűtés meg nélkülözhető, de nem felesleges extra. Nagyon is hasznos, rendszeresen használom is a Mondeoban. A ghiaban nem elektromos állítású a tükör? Hátsó ablakok nem elektromosak?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Ajozsy

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #16 on: 2015 October 22, 12:34:50 pm »
Nem mindegyiket Kölnben rakták össze az újak közül.. rengeteg széria hibás pl: szorul a váltó bemelegedés után ...stb!

a Ghiaba elektromosak és fűthetők a tükrök persze, de a hátsó ablak abban sem elektromos!
Fiesta MK6 1.4 2005

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #17 on: 2015 October 22, 13:41:53 pm »
Nem mindegyiket Kölnben rakták össze az újak közül.. rengeteg széria hibás pl: szorul a váltó bemelegedés után ...stb!
Hol gyártottak még bal kormányos európai piacra szánt Fiestát Kölnön kívül? És mitől biztos, hogy nem kölni gyártmány aminek bemelegedés után szorul a váltója? Honnan ez az info?
(Mert a mienk is kölni gyártmány, és szorult a váltója bemelegedés után, de javítható és már rég túl is vagyunk rajta.)

a Ghiaba elektromosak és fűthetők a tükrök persze, de a hátsó ablak abban sem elektromos!
Értem.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #18 on: 2015 October 22, 14:46:03 pm »
Tesztüzemmódot, hogy hozod elő? (most nem emlékszem)

Közben egy hivatalos válasz  a  :ford:-tól, nem tudom mennyire helytálló: "Ausztrál, Japán és az új-zélandi piacra szállították érzékelős kivitelben a típust, ott is csak a vezető részére volt kialakítva"
?
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Csiki678

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #19 on: 2015 October 22, 16:29:38 pm »
Szia!
Kérd el az autó alvázszámát és akkor az etis oldalon meg tudod nézni, hogy milyen felszereltséggel jött ki a gyárból. Linkeld be a kinézett autót és akkor lehet róla beszélgetni!
Üdv.  :wave:

Sziasztok!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/fiesta/ford_fiesta_1.3_comfort_magyarorszagi_klimas-9426828

Ő a kiszemelt. ESP-s kocsit keresek mindenképp, ha lehet benzineset.. Műszerfalról nincs fent kép és a VIN decoder meg azt mondta, hogy gyárilag nincs benne ESP.. Ezért kétkedek a felszereltségét illetően..

Norbi.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #20 on: 2015 October 22, 17:46:56 pm »
Közben egy hivatalos válasz  a  :ford:-tól, nem tudom mennyire helytálló: "Ausztrál, Japán és az új-zélandi piacra szállították érzékelős kivitelben a típust, ott is csak a vezető részére volt kialakítva"
?

Nyugta. A Mondeoban is csak a vezetőét érzékeli.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #21 on: 2015 October 22, 17:59:02 pm »
Sziasztok!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/fiesta/ford_fiesta_1.3_comfort_magyarorszagi_klimas-9426828

Ő a kiszemelt. ESP-s kocsit keresek mindenképp, ha lehet benzineset.. Műszerfalról nincs fent kép és a VIN decoder meg azt mondta, hogy gyárilag nincs benne ESP.. Ezért kétkedek a felszereltségét illetően..

Norbi.
Szia Norbi!

Felhívtam. Kereskedő aki árulja, nem magánszemély. Azt állítja, hogy van benne ESP. Megkértem, hogy tegyen fel róla képet (középkonzol) a hirdetésbe. Ma már nem tud, de azt ígérte, holnap tesz fel. Kíváncsi vagyok így lesz-e.
ABS-t, ASR-t le tudod tesztelni. Szervizben nézesd át mielőtt megveszed!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #22 on: 2015 October 22, 18:43:13 pm »
Szia Norbi!

Felhívtam. Kereskedő aki árulja, nem magánszemély. Azt állítja, hogy van benne ESP. Megkértem, hogy tegyen fel róla képet (középkonzol) a hirdetésbe. Ma már nem tud, de azt ígérte, holnap tesz fel. Kíváncsi vagyok így lesz-e.
ABS-t, ASR-t le tudod tesztelni. Szervizben nézesd át mielőtt megveszed!

Ennek kicsit fura a hátsó lököse, nem lehet hogy törve volt? Vagy gyártottak ilyen "öszvéreket" is, aminek a fele faceliftes másik fele meg facelift előtti

ASR hogy tesztelhető?
« Last Edit: 2015 October 22, 19:02:08 pm by Adam »
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Ajozsy

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #23 on: 2015 October 22, 20:32:04 pm »
Sziasztok!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/fiesta/ford_fiesta_1.3_comfort_magyarorszagi_klimas-9426828

Ő a kiszemelt. ESP-s kocsit keresek mindenképp, ha lehet benzineset.. Műszerfalról nincs fent kép és a VIN decoder meg azt mondta, hogy gyárilag nincs benne ESP.. Ezért kétkedek a felszereltségét illetően..

Norbi.

2004es 1.3 comfortba nem raktak ESP.. de még ABS -sincs benne szerintem!! Nem is értem minek írják oda h van benne!!
Fiesta MK6 1.4 2005

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #24 on: 2015 October 22, 21:36:44 pm »
Ennek kicsit fura a hátsó lököse, nem lehet hogy törve volt? Vagy gyártottak ilyen "öszvéreket" is, aminek a fele faceliftes másik fele meg facelift előtti

ASR hogy tesztelhető?
Jó az észrevétel. Biztos törött volt és igénytelenül lett javítva. Vontathatták is, mert a vonószem kupakja sincs visszatéve.
Nekem is gyanús a felszereltség. ESP?
ASR: kipörgeted a kereket, és ha beavatkozik akkor van benne.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Felszereltég
« Reply #25 on: 2015 October 23, 10:18:28 am »
Tesztüzemmódot, hogy hozod elő? (most nem emlékszem)

Szia

Az óracsoportnál lévő két gomb nyomása közben ráadod a gyújtást, és pár másodperc múlva bejön.
A fed.kompos változatot nem ismerem, ott gondolom a bajuszkapcsolóval kell művészkedni.
A harmadik jobb nyomógomb nyomásra jön a lámpa teszt.  (Indicator LED(s) - bulb)

üdv.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #26 on: 2015 October 23, 11:58:38 am »
Szia

Az óracsoportnál lévő két gomb nyomása közben ráadod a gyújtást, és pár másodperc múlva bejön.
A fed.kompos változatot nem ismerem, ott gondolom a bajuszkapcsolóval kell művészkedni.
A harmadik jobb nyomógomb nyomásra jön a lámpa teszt.  (Indicator LED(s) - bulb)

üdv.
Köszi.  :notworthy:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Csiki678

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #27 on: 2015 October 25, 16:38:27 pm »
Szia Norbi!

Felhívtam. Kereskedő aki árulja, nem magánszemély. Azt állítja, hogy van benne ESP. Megkértem, hogy tegyen fel róla képet (középkonzol) a hirdetésbe. Ma már nem tud, de azt ígérte, holnap tesz fel. Kíváncsi vagyok így lesz-e.
ABS-t, ASR-t le tudod tesztelni. Szervizben nézesd át mielőtt megveszed!

Szia!

Hát lementem megnéztem (320 km-es út volt..) és természetesen fele nem volt benne amit írt a leírásban.. Hebegett-habogott, próbálta terelni a szót, meg biztos elnéztük egy másik hirdetéssel, de nézzem meg ez milyen szép.. Nem voltam boldog.. Pár perc eszmercsere után ott hagytam.. Mindegy, jó tanulópénz volt, többet vidékre csak akkor megyek ha mindenről küldenek képet, alvázszámot stb..

Norbi.

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #28 on: 2015 October 25, 18:02:03 pm »
Szia!

Hát lementem megnéztem (320 km-es út volt..) és természetesen fele nem volt benne amit írt a leírásban.. Hebegett-habogott, próbálta terelni a szót, meg biztos elnéztük egy másik hirdetéssel, de nézzem meg ez milyen szép.. Nem voltam boldog.. Pár perc eszmercsere után ott hagytam.. Mindegy, jó tanulópénz volt, többet vidékre csak akkor megyek ha mindenről küldenek képet, alvázszámot stb..

Norbi.

Nem okoskodás, de ez már évjárat miatt is várható volt, hogy fele nem lesz benne annak amit írt. Kinézetre sem volt az igazi... Az ilyen "full extrásak" amúgy sem ebben az ársávban vannak sztem.  ;)

Ha találsz szted használható darabot linkeld be ide és megvitatjuk a többiekkel, hogy mennyire lehet valós és jó, akkor legközelebb kisebb a sz*pás esélye. :notworthy:
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #29 on: 2015 October 25, 18:18:41 pm »
Szia!

Hát lementem megnéztem (320 km-es út volt..) és természetesen fele nem volt benne amit írt a leírásban.. Hebegett-habogott, próbálta terelni a szót, meg biztos elnéztük egy másik hirdetéssel, de nézzem meg ez milyen szép.. Nem voltam boldog.. Pár perc eszmercsere után ott hagytam.. Mindegy, jó tanulópénz volt, többet vidékre csak akkor megyek ha mindenről küldenek képet, alvázszámot stb..

Norbi.

Mivel nem rakta fel nekem ígért képet, így hiteltelenné vált. Én már nem is mentem volna le a helyedben. Sok kereskedő ilyen. Én inkább magánszemélyeket preferálom, de az se garancia semmire.
Sajnálom.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4