Author Topic: Felszereltég  (Read 17838 times)

Offline Csiki678

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Felszereltég
« on: 2015 October 20, 18:56:35 pm »
Sziasztok!

Most gondolkodok MK6-os Fiesta vásárlásán. Nekem nagyon fontosak az extrák a kocsiban, ezért elkezdtem keresni egy felszereltségi listát, mert rengeteg fajta van (Ghai, Comfort stb.) és nagy a káosz. Nincs esetleg egy listája valakinek ahol összesítve van, hogy melyik típushoz milyen extrák jártak alapból és miket lehetett pluszba belekérni? Esetleg valami trükk az extrák tényleges meglétének felkutatására? Tehát ha elmegyek megnézni egy kocsit, lehet, hogy rengetek extrát felsoroltak a hirdetésben de kiderülhet, hogy felét sem tartalmazza.. Nekem a műszerfalban lévő lámpák jutottak eszembe, meg a középkonzolon lévő gombok ellenőrzése. De pl kapásból láttam hirdetésben olyan kocsit ahol feltüntették az ESP-t de a középboxban nem láttam a bekapcsológombját.. Attól még lehet benne?

Válaszokat előre is köszönöm,
Norbi.

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #1 on: 2015 October 20, 20:12:24 pm »
Sziasztok!

Most gondolkodok MK6-os Fiesta vásárlásán. Nekem nagyon fontosak az extrák a kocsiban, ezért elkezdtem keresni egy felszereltségi listát, mert rengeteg fajta van (Ghai, Comfort stb.) és nagy a káosz. Nincs esetleg egy listája valakinek ahol összesítve van, hogy melyik típushoz milyen extrák jártak alapból és miket lehetett pluszba belekérni? Esetleg valami trükk az extrák tényleges meglétének felkutatására? Tehát ha elmegyek megnézni egy kocsit, lehet, hogy rengetek extrát felsoroltak a hirdetésben de kiderülhet, hogy felét sem tartalmazza.. Nekem a műszerfalban lévő lámpák jutottak eszembe, meg a középkonzolon lévő gombok ellenőrzése. De pl kapásból láttam hirdetésben olyan kocsit ahol feltüntették az ESP-t de a középboxban nem láttam a bekapcsológombját.. Attól még lehet benne?

Válaszokat előre is köszönöm,
Norbi.

Szia!
Sztem ez egy jó kiindulási alap: http://www.autohaztapolca.hu/ford/fiesta_katalog.pdf  ;)
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Csiki678

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #2 on: 2015 October 21, 16:18:25 pm »
Szia!
Sztem ez egy jó kiindulási alap: http://www.autohaztapolca.hu/ford/fiesta_katalog.pdf  ;)

Köszönöm szépen az ötletet, jól néz ki :)

Próbálkoztam ezzel amúgy: http://www.etis.ford.com/  gépkocsi fül - alvázszám, de nagyon nem az jött ki mint amilyen kocsinál én próbáltam. Sem a felszereltég nem volt jó, sem a szín, semmi.. Csak a típus. Próbálta ezt más is? Nálatok jó volt?

Próbáltam még külföldi oldalakat is, fele azt mondta, hogy ez nem jó formátum az alvázszámra, másik fele teljesen mást írt, de még ettől a magyar oldaltól eltérőket is kaptam..

Norbi.

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #3 on: 2015 October 21, 18:37:31 pm »
Köszönöm szépen az ötletet, jól néz ki :)

Próbálkoztam ezzel amúgy: http://www.etis.ford.com/  gépkocsi fül - alvázszám, de nagyon nem az jött ki mint amilyen kocsinál én próbáltam. Sem a felszereltég nem volt jó, sem a szín, semmi.. Csak a típus. Próbálta ezt más is? Nálatok jó volt?

Próbáltam még külföldi oldalakat is, fele azt mondta, hogy ez nem jó formátum az alvázszámra, másik fele teljesen mást írt, de még ettől a magyar oldaltól eltérőket is kaptam..

Norbi.

Nálam jól működik az etis alvázszám alapján, és már több helyen is olvastam, hogy használták ezt az oldalt sikerrel.
Ha sikerül összegyűjteni a full felszereltség leírását engem is érdekelne!  ???
Pl. a biztonsági öv visszajelző milyen felszereltségtől van benne, mert az én műszerfalamban benne van a led és világít is teszt üzemmódban, de sehogy másképp nem jelez. Jah, amik sztem a legritkábbak lesznek az az első fűthető szélvédő, a visszapillantó tükör behajtó motor, meg a digitális klíma...  :ford: :notworthy: 
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Csiki678

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #4 on: 2015 October 21, 19:05:27 pm »
Nálam jól működik az etis alvázszám alapján, és már több helyen is olvastam, hogy használták ezt az oldalt sikerrel.
Ha sikerül összegyűjteni a full felszereltség leírását engem is érdekelne!  ???
Pl. a biztonsági öv visszajelző milyen felszereltségtől van benne, mert az én műszerfalamban benne van a led és világít is teszt üzemmódban, de sehogy másképp nem jelez. Jah, amik sztem a legritkábbak lesznek az az első fűthető szélvédő, a visszapillantó tükör behajtó motor, meg a digitális klíma...  :ford: :notworthy: 

Nem sikerült összegyűjteni. Hétvégén mennék megnézni egy Fiestát amiben elég sok az extra. Viszont ezen az oldalon felét nem tartalmazza a leírás.. Szóval akkor szerinted gyanakodnom kéne?

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Felszereltég
« Reply #5 on: 2015 October 21, 19:24:12 pm »
Az etis.ford.com -on a VIN-t beírva minden adat passzol a kocsimhoz. Még a kárpit színe is.

Persze az "utólagos extrákat" soha nem fogja tudni... ;D

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #6 on: 2015 October 21, 20:00:25 pm »
Köszönöm szépen az ötletet, jól néz ki :)

Próbálkoztam ezzel amúgy: http://www.etis.ford.com/  gépkocsi fül - alvázszám, de nagyon nem az jött ki mint amilyen kocsinál én próbáltam. Sem a felszereltég nem volt jó, sem a szín, semmi.. Csak a típus. Próbálta ezt más is? Nálatok jó volt?

Próbáltam még külföldi oldalakat is, fele azt mondta, hogy ez nem jó formátum az alvázszámra, másik fele teljesen mást írt, de még ettől a magyar oldaltól eltérőket is kaptam..

Norbi.
Szia!
Kérd el az autó alvázszámát és akkor az etis oldalon meg tudod nézni, hogy milyen felszereltséggel jött ki a gyárból. Linkeld be a kinézett autót és akkor lehet róla beszélgetni!
Üdv.  :wave:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #7 on: 2015 October 21, 20:05:12 pm »
...
Pl. a biztonsági öv visszajelző milyen felszereltségtől van benne, mert az én műszerfalamban benne van a led és világít is teszt üzemmódban, de sehogy másképp nem jelez. Jah, amik sztem a legritkábbak lesznek az az első fűthető szélvédő, a visszapillantó tükör behajtó motor, meg a digitális klíma...  :ford: :notworthy:  
Mondeonál kikapcsolható, az öv becstolás jelzés. Nem lehet, hogy a Fiestánál is, és csak újra kéne aktiválni?
MK6-osban is volt már Automata vagy digit klíma ( nekünk az MK6 Facelift-ben az van), és elektromosan behajtható tükör?

Hoppá mekkora tévedésben vagyok. MK6 Facelift-re azt hittem, hogy az már MK7-es. Jajjjj  :o 8)
« Last Edit: 2015 October 21, 20:09:59 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #8 on: 2015 October 21, 20:13:51 pm »
Mondeonál kikapcsolható, az öv becstolás jelzés. Nem lehet, hogy a Fiestánál is, és csak újra kéne aktiválni?
MK6-osban is volt már Automata vagy digit klíma ( nekünk az MK7-ben az van), és elektromosan behajtható tükör?

Katalógus szerint lehetett rendelni hozzá full felszereltségnél ezeket, de amiket végignéztem egyikben sem voltak ilyenek, pedig igen sokat végignéztem, és nagyon sok felszereltségűt.

Lehet kikapcsolható fiestánál is, de csak MK7-hez találok aktiváló és deaktiváló leírást és videót. :-[
Nem tudom hogyan lehetne újra aktiválni, vagy milyen színű/mennyi darab vezetéknek kellene mennie oda ahova csatolni kell az övet, hogy tuti benne legyen ez a "funkció"? Vagy mit kellene keresnem hozzá, hogy tuti legyen van vagy nincs benne...?

Te nem tudod ezt az öv visszajelzőt megnézni a tiedben?
« Last Edit: 2015 October 21, 20:17:26 pm by Adam »
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #9 on: 2015 October 21, 20:28:10 pm »
Katalógus szerint lehetett rendelni hozzá full felszereltségnél ezeket, de amiket végignéztem egyikben sem voltak ilyenek, pedig igen sokat végignéztem, és nagyon sok felszereltségűt.

Lehet kikapcsolható fiestánál is, de csak MK7-hez találok aktiváló és deaktiváló leírást és videót. :-[
Nem tudom hogyan lehetne újra aktiválni, vagy milyen színű/mennyi darab vezetéknek kellene mennie oda ahova csatolni kell az övet, hogy tuti benne legyen ez a "funkció"? Vagy mit kellene keresnem hozzá, hogy tuti legyen van vagy nincs benne...?

Te nem tudod ezt az öv visszajelzőt megnézni a tiedben?
A biztonsági öv csathoz egy vezetéknek is mennie kellene (mikrokapcsolóhoz a csatban), hogy egyáltalán működhessen. Milyen szimbólumot látsz, amiből gondolod, hogy kellene lennie? Sárga vagy piros?

Megnéztem, a mienkben nincs, (csak a Mondeoban).
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #10 on: 2015 October 21, 20:39:29 pm »
A biztonsági öv csathoz egy vezetéknek is mennie kellene (mikrokapcsolóhoz a csatban), hogy egyáltalán működhessen. Milyen szimbólumot látsz, amiből gondolod, hogy kellene lennie? Sárga vagy piros?

Megnéztem, a mienkben nincs, (csak a Mondeoban).

Teszt üzemmódban világít a műszerfalon, ha jól emlékszem piros ikon.
Esetleg, ha megpróbálnád a teszt üzemmódot megnézni, hogy nálad is világít-e!?

Lehet bontóból kell majd keresnem olyan övcsatlakozót, amihez megy több vezeték és benne van ez  a visszajelző is.
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Felszereltég
« Reply #11 on: 2015 October 21, 22:21:24 pm »
Teszt üzemmódban világít a műszerfalon, ha jól emlékszem piros ikon.
Esetleg, ha megpróbálnád a teszt üzemmódot megnézni, hogy nálad is világít-e!?

Lehet bontóból kell majd keresnem olyan övcsatlakozót, amihez megy több vezeték és benne van ez  a visszajelző is.
Tesztüzemmódot, hogy hozod elő? (most nem emlékszem)
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Ajozsy

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #12 on: 2015 October 22, 07:58:29 am »
ÜDV! ha nincs a műszerfalon ESP kapcsológomb akkor biztos hogy nincs benne szerintem, sőt 2006 előttiekben (nem bubilámpás)  még ABS-sem raktak.. énis megfigyeltem már régebben azt  a "használtauto.hun" hogy oda írják hogy fűthető első szélvédős de  a műszerfalán meg nincs ott a bekapcsoló gombja..lehet egy "laikust" megvezetnek vele.....

Például az enyém egy Fresh felszereltségű volt annak idején mikor vettem (2005) de csak annyival különbözik tőle a legmagasabb "felszereltségű" (Ghia) hogy elektromos fűtött tükrei voltak.. és ennyi! (ami felesleges extra szerintem azért is nem Ghia kértem)  :notworthy: 2006-tól már egyre több extrákkal szerelgették fel a Fiestákat..
Fiesta MK6 1.4 2005

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Felszereltég
« Reply #13 on: 2015 October 22, 09:03:41 am »
ÜDV! ha nincs a műszerfalon ESP kapcsológomb akkor biztos hogy nincs benne szerintem, sőt 2006 előttiekben (nem bubilámpás)  még ABS-sem raktak...


Nekem ugyan Németből behozott viszont Olaszországban forgalomba helyezett autóm van ;) (Fiesta/Fusion 2002, 1.25 Zetec-S/Duratec DOHC EFI(75PS), Moondust Silver (met) 2004--es gyártású).
ESP és elektromos tükrök nincsenek benne, viszont van ABS, elektromos ablakok, hátsóajtó és manuál klímával szerelt.
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)

Offline Ajozsy

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +0/-0
Re:Felszereltég
« Reply #14 on: 2015 October 22, 09:55:33 am »
A Sport S ST modell az más tészta ezekben persze hogy volt.. "abs" én  a "mezei" fiestákra gondoltam!!
(az enyémet Németország: Kölnben rakták össze:) nincs is vele semmi gond műszakilag)
« Last Edit: 2015 October 22, 09:57:59 am by Ajozsy »
Fiesta MK6 1.4 2005