Author Topic: Műszerfal + alapgáz gondok  (Read 7228 times)

Offline pistikek

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Műszerfal + alapgáz gondok
« on: 2014 August 14, 21:53:57 pm »
Hello mindenki,

új vagyok a forumon igy nemtudom volt-e már hasonlo tema vagy sem, ezért a segítségeteket kérném.

Az alábbi problémáim akadtak a kocsimmal FORD FIESTA (2007) 1.25 55kW 75ps (67700km):

- hideg inditásnál a kocsi pár mp-ig tartja az alapgázt, majd fokozatosan elkezdi engedni lefelé és majdhogynem már léáll a motor mikor az elektronika hirtelen visszahuzza a gázt ez megismétlodik 2x, majd ezután már minden OK meleg motornál semmi probléma VALAKINEK valami tipp?? Gyertya, gyertyához vezeto kabelek(oxidácio, nedvesedés)?  

- néha inditásnál a kocsi probléma mentesen beindul elsore, de a mutatok (fordulat, uzemanyag mennyiseg, viz) nem mozdulnak, mintha a kocsi nem is menne, valamint nehány LED is világit ABS, AIRBAG, és egy ! a fogaskerekben :D bocs de hirtelen nemtudom mi az... MINDEZ csak pár mp-ig max 2-4mp utána minden beugrik és a ledek is elalszanak... VALAMI tipp mi lehet? valakinek volt-e hasonlo gondja? Gyenge aksi??


    Minden válaszért elore köszi! :)  :ford:

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #1 on: 2014 August 15, 10:56:49 am »
lehet hogy az akksid szarakodik méress rá.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #2 on: 2014 August 15, 12:11:13 pm »
Hello mindenki,

új vagyok a forumon igy nemtudom volt-e már hasonlo tema vagy sem, ezért a segítségeteket kérném.

Az alábbi problémáim akadtak a kocsimmal FORD FIESTA (2007) 1.25 55kW 75ps (67700km):

- hideg inditásnál a kocsi pár mp-ig tartja az alapgázt, majd fokozatosan elkezdi engedni lefelé és majdhogynem már léáll a motor mikor az elektronika hirtelen visszahuzza a gázt ez megismétlodik 2x, majd ezután már minden OK meleg motornál semmi probléma VALAKINEK valami tipp?? Gyertya, gyertyához vezeto kabelek(oxidácio, nedvesedés)?  

- néha inditásnál a kocsi probléma mentesen beindul elsore, de a mutatok (fordulat, uzemanyag mennyiseg, viz) nem mozdulnak, mintha a kocsi nem is menne, valamint nehány LED is világit ABS, AIRBAG, és egy ! a fogaskerekben :D bocs de hirtelen nemtudom mi az... MINDEZ csak pár mp-ig max 2-4mp utána minden beugrik és a ledek is elalszanak... VALAMI tipp mi lehet? valakinek volt-e hasonlo gondja? Gyenge aksi??


    Minden válaszért elore köszi! :)  :ford:

Alapjárati gondok nekem a szívócsonk alatti vákuumcső (kb 25 cm-es gumicső) elszakadása miatt voltak.

Ha az akksi szórakozna egy idő után úgy is letiltana (10 V alatt) az immo és el sem indulna.
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #3 on: 2014 August 15, 19:22:37 pm »
Szerintem csináltass egy terheléses aksi tesztet. Jobb akkus boltokban ingyen megcsinálják. Egy cellazárlatos akku sok furcsaságra képes.

Offline Klevi75

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #4 on: 2014 August 16, 14:34:37 pm »
Hello mindenki,

új vagyok a forumon igy nemtudom volt-e már hasonlo tema vagy sem, ezért a segítségeteket kérném.

Az alábbi problémáim akadtak a kocsimmal FORD FIESTA (2007) 1.25 55kW 75ps (67700km):

- hideg inditásnál a kocsi pár mp-ig tartja az alapgázt, majd fokozatosan elkezdi engedni lefelé és majdhogynem már léáll a motor mikor az elektronika hirtelen visszahuzza a gázt ez megismétlodik 2x, majd ezután már minden OK meleg motornál semmi probléma VALAKINEK valami tipp?? Gyertya, gyertyához vezeto kabelek(oxidácio, nedvesedés)?  


Hello,

ugyanezt csinálja nekem is, ugyanez a motor, évjárat.
De azt vettem észre, hogy csak akkor csinálja, ha meleg van. Akkor néha annyira leesik az alapjárat, hogy a motor le is áll.  Ahogy hűvösebb idő van, gond nélkül indul, minden rendben megy.

Hamarosan viszem éves szervizre, ott megnézetem, mi lehet a gond.  8)

Offline pistikek

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #5 on: 2014 August 17, 14:34:30 pm »
Koszonom a segitseget es a tippeket :) az akksit megnezetem mert meg gyari van benne lehet abban lesz a hiba..
a motorral pedig itthon nemtudok mit csinalni ugyhogy szerviz lesz a vége


Hamarosan viszem éves szervizre, ott megnézetem, mi lehet a gond.  8)


ha valamit megtudsz a szervizben megoszthatod ;) koszi

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #6 on: 2014 August 18, 10:11:01 am »
...
- néha inditásnál a kocsi probléma mentesen beindul elsore, de a mutatok (fordulat, uzemanyag mennyiseg, viz) nem mozdulnak, mintha a kocsi nem is menne, valamint nehány LED is világit ABS, AIRBAG, és egy ! a fogaskerekben :D bocs de hirtelen nemtudom mi az... MINDEZ csak pár mp-ig max 2-4mp utána minden beugrik és a ledek is elalszanak... VALAMI tipp mi lehet? valakinek volt-e hasonlo gondja? Gyenge aksi??


    Minden válaszért elore köszi! :)  :ford:

Nem lehet, hogy ez a gyujtás ráadást követő teszt és csak azért látod járó motorral, mert egy mozdulattal adod a gyujtást és  indítózol?

Mk6 1.3 benzin

Offline pistikek

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #7 on: 2014 September 03, 14:32:27 pm »
Nem nem , mindig megvarom gyujtas elott h elaludjanak a led izzok. Az jutott meg eszembe, lehet hulyeseg de nemlehet valami érintkezesi hiba a motorterben levo iranyitoegysegnel? Valamikor lehetett javitva ott valami mert a kabelek csatlakozasa nem a muanyag boritassal vannak beburkolva hanem csak szigszalaggal betekerve... Persze ha annak az egységnek van valami koze a muszerfalhoz Koszi a valaszokat!

Offline Klevi75

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #8 on: 2014 October 06, 18:34:27 pm »
Koszonom a segitseget es a tippeket :) az akksit megnezetem mert meg gyari van benne lehet abban lesz a hiba..
a motorral pedig itthon nemtudok mit csinalni ugyhogy szerviz lesz a vége


ha valamit megtudsz a szervizben megoszthatod ;) koszi

Ma vittem éves szervizre, fojtószelep tisztítás megvolt, egyelőre minden jól működik. Szoftver frissítés nem volt az autóhoz, remélem ez megoldotta a problémát.

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #9 on: 2014 October 06, 19:22:32 pm »
Szia

"- hideg inditásnál a kocsi pár mp-ig tartja az alapgázt, majd fokozatosan elkezdi engedni lefelé és majdhogynem már léáll a motor mikor az elektronika hirtelen visszahuzza a gázt ez megismétlodik 2x, majd ezután már minden OK meleg motornál semmi probléma VALAKINEK valami tipp?? Gyertya, gyertyához vezeto kabelek(oxidácio, nedvesedés)?  "

Nekem hideg indulásnál nem emelte fel rendesen az alapjáratot, és ha indulni akartam több gázt kellett adnom neki, sőt rángatott is. 100m után semmi hiba.
Nekem a hőfok szenzor volt elkoszolódva, inkább cseréltem is.
Azóta egyszerre lehet vele menni, hidegen magas az alapjárat.
Jelei nem voltak, csak a végén olyan volt hogy 40 fok melegben 10 km után leesett a vízhőfok 1 egységet a kijelzőn. Addig gyanakodtam erre, akkor vált biztossá.
Ez csak 1 lehetőség, nem lehet tudni milyen hűtőfolyadékkal ment a kocsid.
Takarítása nem kerül semmibe. 2 emberes, mert amig kihuzod, valakinek be kell fognia a lyukat.
Hideg motornál ajánlom :DDD

Üdv.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline spirit

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +1/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #10 on: 2015 December 29, 10:35:21 am »
Sziasztok!

Olyan baj van a kocsival, hogy egy pöccre indul, de utána nincs alapjárat, lefullad. Kb. 10 másodpercig kell neki nyomni a gázt nagyobb fordulaton, utána szépen megy magától is alapjáraton. Igazából hőmérséklet független, üzemi hőmérsékletű motornál csak néha fordul elő.

Mi lehet a gond?

1.25-ös benzines, 2008-as.

Köszi!

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #11 on: 2016 January 01, 06:47:53 am »
Sziasztok!

Olyan baj van a kocsival, hogy egy pöccre indul, de utána nincs alapjárat, lefullad. Kb. 10 másodpercig kell neki nyomni a gázt nagyobb fordulaton, utána szépen megy magától is alapjáraton. Igazából hőmérséklet független, üzemi hőmérsékletű motornál csak néha fordul elő.

Mi lehet a gond?

1.25-ös benzines, 2008-as.

Köszi!

Szia!

Szerintem vidd el egy olyan műhelybe, ahol diagnosztikával foglalkoznak.
A mért értétkekből rá kell jönniük a hibára.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline robikat

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:Műszerfal + alapgáz gondok
« Reply #12 on: 2016 January 27, 19:18:45 pm »
Sziasztok!

2006-os bubi MK7 1.3 8V Fresh plus

November közepén 1500-2000-es fordulaton pörgött az alapjárat, alapjárati motor csere után a hiba megszűnt.
Most pont az ellenkezője történik, kuplung kinyomásakor lefullad a motor.
Diagnosztika a következő hibákat dobta ki:

P0511 - Alapjárati fordulatszám szabályzó . szakadt áramkör vagy zárlat a testhez/akkumulátorhoz.
P0444 - EVAP vezérlőrendszer szellőzés szabályzószelepének áramköre nyitott.
P0691 - Alacsony fordulatszámú ventilátor kimeneti áramkör hibás működése, zárlat a testhez.
Motorfigyelmeztető lámpa világít.

Hol találom az EVAP szelepet(üzemanyag szellőztető mágnesszelep)?
Találkoztatok már ilyen esettel?

Üdv.