Author Topic: Beázik a csomagtér  (Read 19977 times)

Offline runzi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +1/-0
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #15 on: 2014 March 18, 12:08:43 pm »
hála az esőnek, még két tipp:

1) mivel ütve volt, a Fofi a háta, a tető és a jobb oldal találkozásánál össze vannak a karosszéria elemek egymásra hajtva. Nekem ott volt egy repedés, pont 1-2 cm val a "gummi tetőeresz vége alatt" a hátó lámpa sarkánál. Sokan nem hitték el, de egy mini kamerával (endoscop szerü), be lehetett látni és tényleg szivárgott. Sikaflexel be lett tömve és kész.

2) de jött a viz az után is. Belülről, a hátsó lámpa alján, jobb oldalt, a csomagtaró szint magasságában, a kárpit mögött van egy szellöző (?). Müanyag kb.8-10 cm, bepattintva a karosszériába. Ezt alul 1, felül két "macskakarom" tartja. Itt a gummi szigetelés lehet rossz. Igaz, hogy a lökháritó kivülről elvileg védi, de nekem a karosszéria és a lökháritó közt befolyt a viz pont erre a szellözőre és szépen be a csomagtaróba + a pótkerék alá. Ha nem akarjátok tömiteni (szilikonnal vagy sikaflexel) van egy gummi dugó amit ki lehet alatta szedni igy a viz kifolyik a kocsi alá. (ez a jobb hátsó sarokban, a kárpit mögött van)

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #16 on: 2014 March 18, 14:03:16 pm »

2) de jött a viz az után is. Belülről, a hátsó lámpa alján, jobb oldalt, a csomagtaró szint magasságában, a kárpit mögött van egy szellöző (?). Müanyag kb.8-10 cm, bepattintva a karosszériába. Ezt alul 1, felül két "macskakarom" tartja. Itt a gummi szigetelés lehet rossz. Igaz, hogy a lökháritó kivülről elvileg védi, de nekem a karosszéria és a lökháritó közt befolyt a viz pont erre a szellözőre és szépen be a csomagtaróba + a pótkerék alá.

Én ezt úgy oldottam meg, hogy a szellőzőt takaró 2 db gumilapból, az alsót FBS-el beragasztottam és körbe tömítettem. A felső továbbra is funkcionál, viszont a víz már nem folyik be.
Ahhoz hogy hozzáférjünk, a lökhárítót is le kell venni. A két gyári szegecs helyére, a patentdepoból vettem oda való/méretes patentot, így bármikor fúrás nélkül levehető a lökös. Ha nem paszentos a patent a szegecsek helyett, akkor ott is be tud folyni a víz a csomagtartóba.

Nem javaslom a pótkerék tartóból kiszedve a vizet átengedni és ezzel letudni a problémát, mert nem folyik ki mindenhonnan, korróziót és belső párásodást is okoz/hat.
« Last Edit: 2014 March 18, 14:05:43 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline baluka6

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 55
  • Segített?: +0/-0
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #17 on: 2014 August 14, 18:42:48 pm »
Sziasztok

Olyan problémám lenne, hogy az 5 ajtós Fiestám csomagtartója beázik. Hátulról nézve a csomagtérajtó bal sarka nedves belülről, a víz pedig vagy itt vagy a zárnál jut be. A kérdésem az lenne, hogy hol tud bejutni a víz a csomagtérajtó belsejébe? A pótféklámpa elég vizes (áztattam a kocsi hátulját), viszont körülötte a lemez csak picit nedves.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #18 on: 2014 August 14, 20:14:55 pm »
Ugy tudom, hogy a lokharito alatt van a kifele meno levego szellozonyila'sa. Normalisan zsaluk fedik le.
Esetleg ott is felcsapodhat a viz.
Mk6 1.3 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #19 on: 2014 September 15, 08:40:41 am »
Most jöttem meg a szervízből, ahol a kiegészítő féklámpa tömítését cserélték ki vagy igazították meg vagy csak most raktak bele  :D valószínűleg ott folyt be a víz az ajtóba onnan meg a csomagtérbe. Remélem most már rendben lesz!
A miskolci Vagép szervízben voltam, viszonylag korrektek voltak de nem voltam elájulva a kedvességüktől.
Köszönöm a válaszokat!
Újabb probléma, nálunk is befolyt a víz a zárnál. Ugyanerre a következtetésre jutottam, hogy a pót féklámpától jut be a víz. Már csak ki kell száradjon és ki kell javítani.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #20 on: 2015 October 23, 10:26:14 am »
Üdv.

A pár napos esőzés, vagy a hosszú esős út miatt, nálam is előjött a hiba.
Korábban is figyeltem az évek alatt a kis vizet néha a zár ütközőnél, de most befolyt rendesen.
Itt olvastam, hogy be van csak pattintva a pótféklámpa. Nekem a bal oldala engedett, de a spriccni felőli nem.
Nem akarom eltörni. Ma újra próba. Van valami trükkje?

Előre is köszi!
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #21 on: 2015 October 23, 12:02:54 pm »
Üdv.

A pár napos esőzés, vagy a hosszú esős út miatt, nálam is előjött a hiba.
Korábban is figyeltem az évek alatt a kis vizet néha a zár ütközőnél, de most befolyt rendesen.
Itt olvastam, hogy be van csak pattintva a pótféklámpa. Nekem a bal oldala engedett, de a spriccni felőli nem.
Nem akarom eltörni. Ma újra próba. Van valami trükkje?

Előre is köszi!

Már nem emlékszem a rögzítésére. Viszont ha kint van, akkor tisztítás után tömítő anyaggal (pl FBS) rakd vissza!
S akkor jó lesz.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #22 on: 2015 October 23, 19:00:43 pm »
Szia

Nem jött ki, adtam neki átlátszó kültéri szilóval körbe.
Egy helyen megrepedt a burkolat alul, nem kockáztattam.

Remélem jó lesz.
üdv.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline VITRO

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #23 on: 2016 February 17, 19:52:55 pm »
Mk6 a csomagetere beazik, a kalaptarto oldalso tarto muanyagjai alol folyik be a viz, a kerekbobra es a csomagter szelere.
Tomitopaszta a csomagter es teto laploasanal nics vegighuzva, a csanerok mellett kitoredezett, zsaner korul abszolute nincs. A viz ezek kozul valamelyiken vagy minedegyiken jut be. Mivel tudnam a pasztat potolni?
Kasztnis, csiszolna, potolna a pasztat es jo sokat fenyezgetne a csomagter korul, amibol a jo sok fenyezgetes nekem nem teszik. Akinek volt ilyen gondja, tud alternetiv megoldast javasolni? Ha lefestem a gyari javitojaval a reseket (millimeter toredek resze) az milyen tartos lehet?

A zar melett befolyo vizre nalam a megoldas a csomagter alajan a kifolyok kiszabaditasa, konretan kilyukaszatasa az ajto ket szelen, mivel telibe festettek es uregvedoztek, nem tudott kifolyni a viz az ajtobol csak a zarnal. Valamint a redszamtabla vilagitasnak otthont ado muanyag elem alatti tomites helyre igazitasa, igy nagysagrendekkel kevesebb viz jutott az ajtoba. Itt most nem folyik be semmi.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #24 on: 2016 February 17, 21:11:47 pm »
Mk6 a csomagetere beazik, a kalaptarto oldalso tarto muanyagjai alol folyik be a viz, a kerekbobra es a csomagter szelere.
Tomitopaszta a csomagter es teto laploasanal nics vegighuzva, a csanerok mellett kitoredezett, zsaner korul abszolute nincs. A viz ezek kozul valamelyiken vagy minedegyiken jut be. Mivel tudnam a pasztat potolni?
Kasztnis, csiszolna, potolna a pasztat es jo sokat fenyezgetne a csomagter korul, amibol a jo sok fenyezgetes nekem nem teszik. Akinek volt ilyen gondja, tud alternetiv megoldast javasolni? Ha lefestem a gyari javitojaval a reseket (millimeter toredek resze) az milyen tartos lehet?

A zar melett befolyo vizre nalam a megoldas a csomagter alajan a kifolyok kiszabaditasa, konretan kilyukaszatasa az ajto ket szelen, mivel telibe festettek es uregvedoztek, nem tudott kifolyni a viz az ajtobol csak a zarnal. Valamint a redszamtabla vilagitasnak otthont ado muanyag elem alatti tomites helyre igazitasa, igy nagysagrendekkel kevesebb viz jutott az ajtoba. Itt most nem folyik be semmi.

Csak javító festék nem elég, mert idővel megreped. kell valami festhető tömítő anyag, jól mondja a lakatos/fényező.
Korábban leírtak még mindig állnak, olvass vissza (hogy miért nem jó átereszteni a csomagtartón a vizet)!
Pót féklámpádnál nem ázik be?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline VITRO

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #25 on: 2016 February 18, 06:08:27 am »
Ugy tunik a hatso lamapt kivulrol fogo torx csavarok alatt azik be. A feher patent alatti tomitsek felere vannak csuszva remelem a cserejuk segit rajta.
« Last Edit: 2016 February 23, 10:17:08 am by VITRO »