Author Topic: Beázik a csomagtér  (Read 19976 times)

muslica

  • Guest
Beázik a csomagtér
« on: 2007 September 06, 10:06:50 am »
Halihó Mindenkinek!

Olyan problémám van a 2007-es puklis lámpás fiestámmal, hogy a csomagtér tartós eső esetén a zárnál beázik, legalábbis ott folyik össze az esővíz (nem biztos, hogy ott ázik be) és a csomagtér kárpitját átnedvesíti. Találkozott már vki ilyen problémával? Van vmi megoldás vagy vigyem szervízbe? Még olyan problémám is van, hogy a csomagtartó menet közben kinyílik magától, ez már kétszer előfordult.

Remélem tud vki segíteni! Válaszotokat előre is köszönöm!

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #1 on: 2007 September 06, 10:34:27 am »
Szia!

pontos válasszal nem tudok szolgálni, csak pár tippel!
Nézted a gumi szigetesét, hogy nincs -e valahol elnyomódva vagy szakadva? mert akkor ahogy a kocsi tetejéről lefolyik a víz, az ott ahol a "zsanérok"  :D vannak ott is folyik le... szóval befolyhat a kocsiba a víz, vagy lehet hogy akkor is kinyílt a csomagtartó és azért folyt be a víz... háát hogy mitől nyílhatott ki az szerintem vagy a zár rakoncátlankodik, bár ilyet még nem láttam (főleg új autónál), vagy ha pl elektromosan felpattintja a csomagtér ajtót, akkor még az is lehet hogy valami elektromos galiba miatt, kinyitja!
Pl nekem ennek elkerülése érdekében a csomagtér nyitó gomb, csak akkor működik, ha levettem a gyújtást... nehogy menet közben véletlenül kinyissam...
(Nekem személy szerint az utastérben volt beázás, de az egy nem jól álló műanyag miatt volt!)
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

pereszte

  • Guest
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #2 on: 2007 September 06, 14:22:21 pm »
Szia!

Nem raktál fel utólag valamit a hátsó ajtódra?


muslica

  • Guest
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #3 on: 2007 September 06, 14:41:24 pm »
Nem, nem raktam fel rá semmit.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #4 on: 2007 September 06, 17:01:22 pm »
Szerintem a zárad nincs rendesen beállítva és így ahogy lecsukod az ajtót megvetemedik és nem tömít rendesen, ez megmagyarázná a menetközbeni kinyílást is. Irány a szervíz! Állítsák be rendesen!
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

muslica

  • Guest
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #5 on: 2007 September 07, 11:35:18 am »
Ebben a zár elálításban lehet vmi, mert a zár mögötti gumi tömítéssen látszik hogy surlódik vmi. Majd beviszem a szervízbe és megkérdezem. Köszi a segítséget!

muslica

  • Guest
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #6 on: 2007 September 07, 15:51:56 pm »
Most néztem meg körben a gumitömítést, ami mindenhol tökéletesen zár és eközben vettem észre, hogy a zárból csöpög a víz. Gondolom emiatt volt az hogy már kétszer kinyílt magától. Már csak azt nem tudom, hogy hol folyik be a víz a csomagtartó ajtóba, nem találtam rajta semmi nyílást.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #7 on: 2007 September 07, 16:05:05 pm »
üvegnél nem tud valahol beszivárogni a víz az ajtóba?
Nálam (KM4) van két átvezető, amivel pár vezeték van átvíve az ajtóba (pl ablakfűtés) esetleg még ott mehet be!
Vagy marad az üveg szigetelése!
Esetleg nálam van még (ha kinyitot a csomagtér ajtót akkor alul) pár műanyag takaró... ami esetleg ha megsérül... bemehet a víz.


[a csatolmány törölve]
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #8 on: 2007 September 10, 16:18:36 pm »
Az is lehet, hogy a hátsó ablakmosó csöved sérült és abból jön a víz.
Szagold meg.  8)
Mk6 1.3 benzin

muslica

  • Guest
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #9 on: 2007 September 13, 15:07:44 pm »
Most jöttem meg a szervízből, ahol a kiegészítő féklámpa tömítését cserélték ki vagy igazították meg vagy csak most raktak bele  :D valószínűleg ott folyt be a víz az ajtóba onnan meg a csomagtérbe. Remélem most már rendben lesz!
A miskolci Vagép szervízben voltam, viszonylag korrektek voltak de nem voltam elájulva a kedvességüktől.
Köszönöm a válaszokat!

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #10 on: 2007 December 20, 12:33:26 pm »
Azóta van beázásod?
Az ilyen egyértelműen garanciális és azonnal! a víz mi beázott zarlatot csinálhatott a nyitórendszerben és felpattinthatta az ajtót:

Dos a 6 és 7-eknél járó motornál is fel lehet nyitni a gombal az ajtót de ahoz 5km/h seb alatt kell haladnod!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

muslica

  • Guest
Re: Beázik a csomagtér
« Reply #11 on: 2008 January 11, 12:53:48 pm »
A beázás megszünt és azóta egyszer sem nyílt ki a csomagtartó menet közben. Valószínű, hogy víz okozott vmi zárlatot. Nekem olyan 60km/h-nál nyílt ki annakidején.

Azóta már voltam mégegyszer a szervízben, ugyancsak a csomagtartóval. Az csomagtér ajtó el volt állítódva és a zárnál kiszakította a gumitömítést. Garanciában javították és kicserélték a tömítést.

Offline Jani

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +1/-0
    • http://www.szaszajani.fw.hu
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #12 on: 2010 November 22, 12:16:25 pm »
Nálam a pótféklámpa nem volt rendesen a helyére pattintva. Erősen kell nyomni befelé amíg a rugós lemez bepattan. Nekem azóta nem ázik be.

Offline runzi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +1/-0
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #13 on: 2014 January 17, 16:21:40 pm »
Sziasztok,

Köszi a tippeket!
igaz, maga a kérdés rég volt feltéve, de talán érdekel valaki mást (aktuálisan).
Nos, nálam is beázik.  A féklámpa miután ki lett tisztítva (szigetelés), nem hozott változást. Végig folyt tovább a viz a falon, részben a csomagtartóba részben a kéderen keresztül le a zárig. Tegnap vettem észre, hogy a zsanér peremén, ahol a karosszériához van rögzítve a csomagtartó ajtója, szivárog be a víz. Van vagy 2-3 fém lap ami egymáson van de "csak" paszta tömítése van. Innen mehet be a hátsó karosszériába  a lámpák felé vagy folyik ki.
Csak tipp: le az oldalborítást (2x) és a tetőborítást (elég 1-2 tiplit kiszedni) és máris lehet látni a 3 csavart. Ha a pótféklámpából folyna át, itt is kitapogatható a víz iránya. (egy ujjal benyúlni és nézni, hol lesz vizes).

Offline degu

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Beázik a csomagtér
« Reply #14 on: 2014 February 18, 23:50:58 pm »
Nalam a jobb (hatso) lampa mogotti szellozorostelynal jut be a viz. Szolok ha megoldottak... (amugy a jobb hatso ajtonal is eyozes utan ha kinyitom kiomlik egy liter jomi)
Mk6 (2002-2008)