Author Topic: Benzinből-Dieselbe  (Read 6423 times)

Offline Petikee24

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +2/-0
Re:Benzinből-Dieselbe
« Reply #15 on: 2012 December 24, 22:40:15 pm »
Helló!

Nekem egy 2005-ös 1.4 TDCI VAN van :). 5 évesen vettem 160.000 km-el, 2 év alatt belement 60.000, lekopogom de sok gondom nem volt eddig vele, a kopó alkatrészek meg hát fogynak nincs mit tenni :)
Felhasználást tekintve:
 - napi 80-100 km rövid utakon a városba
 - kint áll sajnos télen nyáron
 - van hogy be sem melegszik és le kell állítanom

Ezek mellett eddig:
 - gyári akku 6 évesen tönkrement
 - hűtő kilyukadt
 - önindító szénkefe csere (bruttó 2300 Ft :) )
 - kuplungot én cseréltem (2 év után)
 - vezérműszíj, vízpumpa cserélve biztos ami biztos (szintén 2 év után)
 - olaj, szűrök cserélve 15.000 km-enként

Fogyasztás a fentiek mellett nyáron 4.8, klímával 5.2, télen 5-5,7, tavaly nyáron sikerült 4,4 de hozzáteszem 70-nél többet a tank kifogyásáig nem mentem vele :) (nem éri meg ennyire óvatosnak lenni vele)

Egy ismerősömmel együtt vettünk egy egy ilyet, ő nem kíméli és szemmel láthatóan rosszabb állapotban is van mint az enyém és az 2004-es, most költött rá 80.000 Ft-ot valami gond volt a vezérlésnél, de sajnos pontosan nem tudom mi.

Összességében én meg vagyok vele elégedve, üzembiztos, bár való igaz az alkatrészek ehhez a legdrágábbak.

Jó választás lehet ha sokat mész, 2 éve mikor lecseréltem a benzines Peugeot-omat erre annyit spórolt nekem hogy havi szinten nem jelentett többlet kiadást a törlesztő.

 

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Benzinből-Dieselbe
« Reply #16 on: 2012 December 27, 11:45:05 am »
... kíváncsi lennék az 1.4 Tdci fogyasztásokra, és vannak e valami különösebb hibák mint a benzineseknél?
...


www.spritmonitor.de
Be lehet állítani, hogy csak a dízeleket átlagolja.
De egy-két idiótát  :) kézzel ki kel venni az átlagból, mert nem tudják helyesen beírni az adatokat, aztán 1 liter/100 km jön ki nekik.  ;)
Mk6 1.3 benzin