Author Topic: Autóhifi  (Read 105337 times)

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Autóhifi
« Reply #45 on: 2008 August 10, 19:56:36 pm »
Haliho fiuk-lanyok!
 Oriasi kerdesem van!
Most szantam el arra magam , hogy hifit szerkesszek a "fifi"-kembe.
Olyan kerdesem lenne hogy a tapkabelt hol lehet bevezetni az utasterbe a motorterbol?Tudna nekem ebbe valaki segiteni? Ezer tankju!!!

Hello!

 Nálam van néhány vak dugó a tűzfalon, én ott húztam ba mindent.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #46 on: 2008 August 10, 21:54:17 pm »
Jó neked,hogy te találtál! ;)
Nekem sajna egy sem volt :-\ Muszály voltam egy nagy kerülőt tenni.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Autóhifi
« Reply #47 on: 2008 August 11, 09:42:06 am »
Jó neked,hogy te találtál! ;)
Nekem sajna egy sem volt :-\ Muszály voltam egy nagy kerülőt tenni.

Gondolom a VAN ból kihagytak némi rezet :) - vagy elvitték a rómaiak :) - és ezért maradt hely.

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #48 on: 2008 August 26, 14:10:39 pm »
megoldodótt
« Last Edit: 2008 August 26, 14:36:17 pm by Harlequin »

LAC!!!

  • Guest
Re: Autóhifi
« Reply #49 on: 2008 September 08, 13:19:11 pm »
Sziasztok!
Van egy 2006-os Fiestam és benne egy csodálatos 6000CD fejegység. Beszereltem a kocsiba egy bluetooth-os kihangosítót és azt szeretném kérdezni, hogy van e a fentebb említett fejegységnek telefon némítás funkciója (nem a gombra gondolok ;D). Ha van akkor melyik vezeték az? Esetleg nincs valakinek egy kapcsolási rajza? Az is segítség lenne. Köszönöm szépen!
Üdv LAC!!!

Mickey80

  • Guest
Re: Autóhifi
« Reply #50 on: 2009 January 03, 14:38:30 pm »
Szervusztok!

Szeretnék valami hangcuccot a 2003-as 3 ajtós-omba. Sima kazettás fej van benne, és elöl 2 hangszóró.
Milyen márkájú/típusú és méretű gyári hangszóró van benne? Egyáltalán van-e értelme kicserélni a gyári hangszórókat?
Van valami kábelezés a hátsó oldalfalba? Olyan az oldalkárpit hátul, mintha hangszórónak lenne kialakítva. (lukacsos egy kör alakban)
Van-e értelme hátra az oldalába, vagy a kalaptartóba hangszórót rakni, vagy elég csak egy mélynyomót rakni a csomagtartóba egy erősítővel?
A gyári fejre rá tudok-e kötni bármit is (erősítő, hangszóró)?

Gondoltam kérek egy kis infót, jó tanácsot, segítséget, mielőtt nekiesek a szétszedésnek.

Előre is köszönök minden nemű segítséget!!!  ;D

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Autóhifi
« Reply #51 on: 2009 January 03, 15:02:13 pm »
Szia!

Pár napja került a kocsimba zene. A gyári rádióra (6000CD) egy 4 csatornás audison jelszint átalakítót kötöttünk (hangszórójelből csinál RCA jelet,  8 990 Ft) és az első hangszórót kicseréltük egy MAC Audio Premium x 2.13-asra, amit egy átalakító kerettel lehet beszerelni a gyári ovális hangszóró helyére. Hátulra erősítő és láda került amit az átalakítóra kötve gyönyörűen szól. A fontos technikai kérdésekkel kapcsolatban keresd Lacccust, mert Ő van nagyon otthon a témában.

Remélem azért tudtam valamit segíteni.

üdv: sdavid

Mickey80

  • Guest
Re: Autóhifi
« Reply #52 on: 2009 January 03, 15:13:21 pm »
Köszönöm! Remélem Lacccus is hozzászól... Üdv.

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Autóhifi
« Reply #53 on: 2009 January 03, 15:17:31 pm »
Ahogy ismerem pár percen belül jön a válasz :)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #54 on: 2009 January 03, 15:37:21 pm »
hali
hozzászólok akkor! :D
ha az elő ajtód be volt vezetékelve gyárilag,akkor valószínű a hátsó is be van.
mindenképpen meg akarod hagyni a gyári fejegységet?
   a hangszórók oválisak,és egyedi(ford)méretűek,asszem nem szabványosak.
én átalakítókerettel szoktam megoldani,a Dávidét is úgy csináltam.így minden nehézség nélkül bele lehet tenni,akár a legjobb minőségű 13 cm-es hangszórót is(16cm-est is,de akkor már alakítgatni kell,nem gyengén)   :(
mivel nem írtad annyira egyértelműen,de úgy vettem ki,hogy a fejegységet nem akarod kicserélni?!

1;én első körben azt tenném.(vennék egy cd-s  fejegységet,aminek legalább egy RCA kimenete van)
(ehhez kell egy rádió átalakítókeret,ami a gyári 2 DIN méretű rádió helyét átalakítja a szabványos 1 DIN méretűvé+lesz egy tárolórekeszed alatta.utángyártottban kb 3000 ft,a gyári asszem 14e)
2;ehhez vennék előre egy 13cm-es hangszórópárt(10-15 ezer ft ig,már egész jók vannak)
3;erősítő+mélyláda,a hozzá való tápkábelekkel
e verzió szerint nem kell kivágni a kalaptartót sem(amit amúgy sem ajánlok,szinte mindenki megbánja utólag)


   Ha pedig ragaszkodsz a mostani fejegységhez,akkor azt javasolnám,tedd az első gyári hangszórókat hátra,és előre vegyél az említett 13cm-esből,valami jót(ez azért is jó,mert ha később fejleszteni akarsz,ezt már nem kell kicserélned)
így érsz el egy kis minőségi,és hangzás-hangerőbeli javulást is.
ha ez a verzió nem tűnik elégnek,akkor mindenképpen az első verziót ajánlanám. :notworthy:
« Last Edit: 2009 January 03, 15:52:15 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Mickey80

  • Guest
Re: Autóhifi
« Reply #55 on: 2009 January 04, 14:20:21 pm »
Köszönöm!  :D Még átgondolom, hogy mekkora a pénztárcám...  :'(
Szívem szerint a fej cserével kezdeném én is.

Üdv.

Rebb

  • Guest
Re: Autóhifi
« Reply #56 on: 2009 January 22, 16:40:04 pm »
Sziasztok! Annyi lenne a kérdédem, hogy a VwGolfomba Mk7böl kiszedt gyári hangszórókat akarok épiteni, 2db menne a kalaptartóba és kettő az elsö ajtóba, szerintetek ugyan úgy fog szólni mint a fiestában(gondolok itt a magasra mélyre)???? Válaszokat elöre is köszönöm!

BlackStar

  • Guest
Re: Autóhifi
« Reply #57 on: 2009 January 22, 18:51:31 pm »
Sziasztok! Annyi lenne a kérdédem, hogy a VwGolfomba Mk7böl kiszedt gyári hangszórókat akarok épiteni, 2db menne a kalaptartóba és kettő az elsö ajtóba, szerintetek ugyan úgy fog szólni mint a fiestában(gondolok itt a magasra mélyre)???? Válaszokat elöre is köszönöm!

Szerintem fiestákban a gyári lejátszók és beállítások is sokat dobnak a minőségen...

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Autóhifi
« Reply #58 on: 2009 January 22, 19:31:38 pm »
Igen, meglepő módon, de a gyári sony rádió nagyon jó minőségű. Meglepően jó, főleg más gyáriakhoz képest!

Offline My Geri

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Autóhifi
« Reply #59 on: 2009 March 21, 14:24:59 pm »
Sziasztok gyári magnóra akarok rákötni mélyládát de nem tudom rá kötni a jelátalakítót mert nem tudom melyik színűek a hangszóró kábelek. ha tudtok segítsetek légyszíves. Előre is köszi. ??? ??? ??? ??? ;D ;D