Author Topic: Autóhifi  (Read 104950 times)

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #30 on: 2008 July 12, 10:05:01 am »
Nos, meg van a megoldás:
A hátsó kerékjárati ív fölötti hely amúgyis kihasználatlan ellenben simán le lehet falazni. Felülre bekerül egy-egy hangszóró, alulra meg a sarokba még egy reflexcsövet is be lehet építeni. Az erősítő meg lekerül e pótkerék helyére a kondival együtt. (Merthogy nekem két erősítőm van, egy 4csatornással hajtom majd a szetteket és egy másikkal a "mély"eket.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #31 on: 2008 July 12, 10:55:44 am »
jó ötlet!  :) az enyémet láttad?
a dobbetétet nekem lapok takarják,mindkét oldalon.az egyiken az erősítő van,a másikban ütemre villogó neon.


[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2008 July 12, 10:58:49 am by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #32 on: 2008 July 12, 19:19:45 pm »
Valami ilyesmiben gondolkodom, de a csomagtartót nem foglalhatja el semmi. Ezek a lapok miből vannak? Saját készítés?

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #33 on: 2008 July 12, 19:45:04 pm »
aha,saját ;)
pozdorjából vannak.azt,hogy ne lehessen mögé látni,úgy oldottam meg,hogy poliuretán habot megcsiszoltam,hogy kitöltse a csomagtérnyílás,és a lap közti rést,majd az egész bőrözve lett.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Autóhifi
« Reply #34 on: 2008 July 26, 23:08:55 pm »
Lányok-Fiúk!

Olyan elvetemült ötletem támadt, hogy kihajítom a pótkereket és a helyére beépítek egy mélynyomót.
Eléggé meg vagyok lőve, mert zene az kell, viszont időnként szállítanom kell a kiskutyámat (http://harlequin.uw.hu/kyra.jpg), és a csomagtartóra is szükségem van.
Szóval, csinálnék valami frankó keretet és tetejére alapból rácsot raknék, ha szállítom a kutyát akkor meg egy fa lappal lefedném a hangszórót.
Ötletek, vélemény?

Hali!

Ha megfelelő méretü a láda esetleg a kiskutya is beleférne :D 2 legyet egy csapásra :)

csak a poén kedvéért :)

Na nekem nem voltak ilyen gondjaim mert a VAN ba bármi elfér :) 2 db BLAUPUNKT 4X100 és újonnan még teszt alatt 2db HARMANN/BECKER 4X40 mellé egy méretes JBL sub, és még más egyéb, és még hely is maradt :)

bye

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #35 on: 2008 August 05, 10:48:09 am »
Tegnap berakattam az alpine fejegységemet (9883) és azonnal meghallottam milyen fosul szól a gyári hangszóró.
Az erősítő már meg van, milyen hangszórót érdemes most venni? 20ezer körül szánok a dologra (páronkánt).

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #36 on: 2008 August 05, 12:01:13 pm »
Tegnap berakattam az alpine fejegységemet (9883) és azonnal meghallottam milyen fosul szól a gyári hangszóró.
Az erősítő már meg van, milyen hangszórót érdemes most venni? 20ezer körül szánok a dologra (páronkánt).
A "hülye azért nem vagyok" boltban van most JBL komponens hangszóró 12990-ért,azt nagyon ajánlom:)
Ár-érték aránya kiváló,és nagyon kellemesen szól fejegységről. ;)
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #37 on: 2008 August 05, 12:12:50 pm »
Tegnap berakattam az alpine fejegységemet (9883) és azonnal meghallottam milyen fosul szól a gyári hangszóró.
Az erősítő már meg van, milyen hangszórót érdemes most venni? 20ezer körül szánok a dologra (páronkánt).
A "hülye azért nem vagyok" boltban van most JBL komponens hangszóró 12990-ért,azt nagyon ajánlom:)
Ár-érték aránya kiváló,és nagyon kellemesen szól fejegységről. ;)

13-as vagy 16-os? Neked is az van? Átalakítókeretet hol érdemes venni?

Szerk: hátra van hozzátarozó ovál?
« Last Edit: 2008 August 05, 12:22:06 pm by Harlequin »

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #38 on: 2008 August 05, 12:35:47 pm »
16-os.Nekem 13-as van.
Az ovált nem néztem,mert én nem tennék a kalaptartóba semmit.
de a hever nemrég vett asszem 15 ért,JBL ovált
Most egyébként árulja,mert időközben eladta az autóját. asszem 10 ért adja
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #39 on: 2008 August 05, 12:49:39 pm »
16-os.Nekem 13-as van.
Az ovált nem néztem,mert én nem tennék a kalaptartóba semmit.
de a hever nemrég vett asszem 15 ért,JBL ovált
Most egyébként árulja,mert időközben eladta az autóját. asszem 10 ért adja

Na csak mert én most letettem a mélyládáról, csak az ajtókba akarok hangszórót és megtámogatom egy soundstream lil wonder erősítővel. Szóval első-hátsóajtó azt kalapkabát.

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Autóhifi
« Reply #40 on: 2008 August 06, 21:38:48 pm »
A fogarasi bíbor sarkán, nálunk :) van egy hifi bolt a mulkor volt akcióban JBL és MAC Audio, szerintem ovál is. A 16cm MAC 5700 volt asszem. Érdemes rákérdezni. Kikerestem, satsytem nek hívják az üzletet.

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #41 on: 2008 August 07, 10:35:56 am »
A fogarasi bíbor sarkán, nálunk :) van egy hifi bolt a mulkor volt akcióban JBL és MAC Audio, szerintem ovál is. A 16cm MAC 5700 volt asszem. Érdemes rákérdezni. Kikerestem, satsytem nek hívják az üzletet.

Köszi szépen, majd megnézem hátha van valami normális cuccuk is, a mákaudió az nekem nem igazán...
Volt az előző autómba cerwin vega szett, úgyhogy van egy szint ami alá nem mennék. Még a woofereiden rágom magam.

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Autóhifi
« Reply #42 on: 2008 August 07, 21:00:26 pm »
A fogarasi bíbor sarkán, nálunk :) van egy hifi bolt a mulkor volt akcióban JBL és MAC Audio, szerintem ovál is. A 16cm MAC 5700 volt asszem. Érdemes rákérdezni. Kikerestem, satsytem nek hívják az üzletet.

Köszi szépen, majd megnézem hátha van valami normális cuccuk is, a mákaudió az nekem nem igazán...
Volt az előző autómba cerwin vega szett, úgyhogy van egy szint ami alá nem mennék. Még a woofereiden rágom magam.

Azon a szinten azért érdemes nem csak hangszórót cserélni hanem megdolgozni az ajtókat stb. de ezt biztosan megtetted ;)

Peklaca

  • Guest
Re: Autóhifi
« Reply #43 on: 2008 August 07, 21:38:27 pm »
Haliho fiuk-lanyok!
 Oriasi kerdesem van!
Most szantam el arra magam , hogy hifit szerkesszek a "fifi"-kembe.
Olyan kerdesem lenne hogy a tapkabelt hol lehet bevezetni az utasterbe a motorterbol?Tudna nekem ebbe valaki segiteni? Ezer tankju!!!

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #44 on: 2008 August 08, 09:37:13 am »
legegyszerűbb a biztosítéktábla felőli oldalon bevezetni,ahol a sok vezeték bejön a motortérből.
Ott még van elég hely,a biztonságos bevezetéshez.
Nekem épp ellenkező oldalon van az akksi,de hosszas kísérletezés után mégis az említett megoldás mellett döntöttem,mert ez a legegyszerűbb.A motortérben a vezetéket,gégecsőbe húzd bele,és lehetőleg minél távolabb vezesd a gyújtás vezetékeitől,meg a nagy hőmérsékletű helyektől.
Minden ami autĂł hifi!:)