Author Topic: Autóhifi  (Read 104949 times)

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #15 on: 2008 July 08, 20:40:51 pm »
Megoldható,de nagyon sok kompromisszummal jár.
Először is,rezgéscsillapítani kell az üreget,majd egy bonyolult,pótkerék formájú dobozt kell csinálni.Valamint egy olyan mélynyomót kell keresni,ami kevés térfogat mellett is jól szól.
A tetejére én rácsot tennék,és fölötte kivágnám a csomagtérborító kárpitot,mert a hangnak ugye terjednie kell :-\
Fölé meg jó ötlet amit gondoltál,egy olyan fedő.Meg lehet dizájnosan oldani,de nem kis munka,és odafigyelés kell hozzá.
ha csak valami olyanra gondoltál,hogy egyszerűen csak lefedni a tetejét az üregnek,és bele egy mélynyomót....háát...a végeredmény valószínű nem fog tetszeni :-\
Én javasolnám,hogy vizsgáld meg inkább,hogy mennyi helyed van az anyósülés előtt,a műszerfal alatt,és oda tervezz,egy jófajta 20cm-es,vagy 2db. 16os mélynek helyet.hangzás szempontjából sokkal jobban járnál,mert a mélyet is előlről hallanád,meg kevesebb watt,és membránfelület kell ugyanolyan hangerőhöz,mert nem kell átszólni a csomagtartót,meg kevesebb dolog rezegne.
   Elvetemült ötletekben nekem sem volt soha hiányom,sokat meg is valósítottam.   :-X ha közel laknál,én is segítenék.
Ha megvalósítod,kérünk képeket!!!! ;D

Még csak elvetemülés sziontjén van a dolog, de erősen érlelődik bennem, mert a gyári hifi az eddig hallott gyári hifikhez képest jó, de a régi szerkóm azért klasszisokkal jobb volt.
Amit te mondasz, azt már megvalósítottad? (Előre a kis mélyet.)
A másik nagy probléma, hogy 2hónapos az autó, nem szeretnék egyelőre garivesztéssel járó módosításokat, márkaszervízbe meg nyilván nem csináltatom meg, mert nem vagyok trilliárdos.
« Last Edit: 2008 July 08, 20:42:22 pm by Harlequin »

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #16 on: 2008 July 08, 20:43:24 pm »
Laccus tényleg elveteműlt ötleteid vannak :-X,de elgondolkodtató,és ha már ilyen ötleteid vannak te hogy gondoltad?Már csak azért is mert a csomit én is sokszor használom fullra pakolva de a pótkereket én nem akarom kiszedni mert már kétszer szükségem volt rá  sajnos.Tetszik az ötlet csak akkor rád vár hogy felvázold mert fingom sincs te hogy gondoltad oda a felfogatást. :notworthy:

Defektjavító spray! ;)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Autóhifi
« Reply #17 on: 2008 July 08, 20:47:31 pm »
Gyerekek a pótkerék nem kötelező felszerelés?
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #18 on: 2008 July 08, 20:54:02 pm »
Gyerekek a pótkerék nem kötelező felszerelés?

Nem, van egy csomó autó amihez nem is jár gyárilag se, csak defektjavítóspray.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Autóhifi
« Reply #19 on: 2008 July 08, 21:22:35 pm »
Laccus tényleg elveteműlt ötleteid vannak :-X,de elgondolkodtató,és ha már ilyen ötleteid vannak te hogy gondoltad?Már csak azért is mert a csomit én is sokszor használom fullra pakolva de a pótkereket én nem akarom kiszedni mert már kétszer szükségem volt rá  sajnos.Tetszik az ötlet csak akkor rád vár hogy felvázold mert fingom sincs te hogy gondoltad oda a felfogatást. :notworthy:

Defektjavító spray! ;)
és egy esetleges durrdefektnél mivan? arra nemjó a spray...

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #20 on: 2008 July 08, 21:38:06 pm »
Laccus tényleg elveteműlt ötleteid vannak :-X,de elgondolkodtató,és ha már ilyen ötleteid vannak te hogy gondoltad?Már csak azért is mert a csomit én is sokszor használom fullra pakolva de a pótkereket én nem akarom kiszedni mert már kétszer szükségem volt rá  sajnos.Tetszik az ötlet csak akkor rád vár hogy felvázold mert fingom sincs te hogy gondoltad oda a felfogatást. :notworthy:

Defektjavító spray! ;)
és egy esetleges durrdefektnél mivan? arra nemjó a spray...

Ha az első keréken van, akkor nagy valószínűséggel mindegy... ;D

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Autóhifi
« Reply #21 on: 2008 July 08, 22:10:12 pm »
Ha az els? keréken van, akkor nagy valószín?séggel mindegy... ;D
hát nemtom, én már fogtam meg első kerekes jobb első keréken durrdefektet kapott autót 130-nál. nem mondom hogy nem szartam be tőle, de sikerült megfogni, mindezt 2 és fél éves jogsival tettem akkor. Szal a normál helyzetekben kapott durrdefektet simán meg lehet úszni, csak kell egy pótkerék, mégha a kis virsli is az, akkor is. legalább a legközelebbi gumisig elvisz. ha nincs pótkerék, akkor tréler, vagy ismerős, hogy hozzon kereket.

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #22 on: 2008 July 09, 07:30:27 am »
Ha az els? keréken van, akkor nagy valószín?séggel mindegy... ;D
hát nemtom, én már fogtam meg első kerekes jobb első keréken durrdefektet kapott autót 130-nál. nem mondom hogy nem szartam be tőle, de sikerült megfogni, mindezt 2 és fél éves jogsival tettem akkor. Szal a normál helyzetekben kapott durrdefektet simán meg lehet úszni, csak kell egy pótkerék, mégha a kis virsli is az, akkor is. legalább a legközelebbi gumisig elvisz. ha nincs pótkerék, akkor tréler, vagy ismerős, hogy hozzon kereket.

Nézd mindent, nem lehet! Vagy a csomagtérből veszel el helyet, vagy beáldozod a pótkereket.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Autóhifi
« Reply #23 on: 2008 July 09, 08:39:49 am »
Lelkes Emese üzeni: Végy egy utánfutót, dobozold be és irdatlan nagy mélynyomót dobj bele, a kocsi felé nézzen. Mikor bekapcsoilod a pesti zsúfolt utakon, mindenki élvezhesse! :-X
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #24 on: 2008 July 09, 09:03:39 am »
Lelkes Emese üzeni: Végy egy utánfutót, dobozold be és irdatlan nagy mélynyomót dobj bele, a kocsi felé nézzen. Mikor bekapcsoilod a pesti zsúfolt utakon, mindenki élvezhesse! :-X


Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #25 on: 2008 July 09, 18:00:04 pm »
Megoldható,de nagyon sok kompromisszummal jár.
Először is,rezgéscsillapítani kell az üreget,majd egy bonyolult,pótkerék formájú dobozt kell csinálni.Valamint egy olyan mélynyomót kell keresni,ami kevés térfogat mellett is jól szól.
A tetejére én rácsot tennék,és fölötte kivágnám a csomagtérborító kárpitot,mert a hangnak ugye terjednie kell :-\
Fölé meg jó ötlet amit gondoltál,egy olyan fedő.Meg lehet dizájnosan oldani,de nem kis munka,és odafigyelés kell hozzá.
ha csak valami olyanra gondoltál,hogy egyszerűen csak lefedni a tetejét az üregnek,és bele egy mélynyomót....háát...a végeredmény valószínű nem fog tetszeni :-\
Én javasolnám,hogy vizsgáld meg inkább,hogy mennyi helyed van az anyósülés előtt,a műszerfal alatt,és oda tervezz,egy jófajta 20cm-es,vagy 2db. 16os mélynek helyet.hangzás szempontjából sokkal jobban járnál,mert a mélyet is előlről hallanád,meg kevesebb watt,és membránfelület kell ugyanolyan hangerőhöz,mert nem kell átszólni a csomagtartót,meg kevesebb dolog rezegne.
   Elvetemült ötletekben nekem sem volt soha hiányom,sokat meg is valósítottam.   :-X ha közel laknál,én is segítenék.
Ha megvalósítod,kérünk képeket!!!! ;D

Még csak elvetemülés sziontjén van a dolog, de erősen érlelődik bennem, mert a gyári hifi az eddig hallott gyári hifikhez képest jó, de a régi szerkóm azért klasszisokkal jobb volt.
Amit te mondasz, azt már megvalósítottad? (Előre a kis mélyet.)
A másik nagy probléma, hogy 2hónapos az autó, nem szeretnék egyelőre garivesztéssel járó módosításokat, márkaszervízbe meg nyilván nem csináltatom meg, mert nem vagyok trilliárdos.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #26 on: 2008 July 09, 18:01:33 pm »
Megoldható,de nagyon sok kompromisszummal jár.
Először is,rezgéscsillapítani kell az üreget,majd egy bonyolult,pótkerék formájú dobozt kell csinálni.Valamint egy olyan mélynyomót kell keresni,ami kevés térfogat mellett is jól szól.
A tetejére én rácsot tennék,és fölötte kivágnám a csomagtérborító kárpitot,mert a hangnak ugye terjednie kell :-\
Fölé meg jó ötlet amit gondoltál,egy olyan fedő.Meg lehet dizájnosan oldani,de nem kis munka,és odafigyelés kell hozzá.
ha csak valami olyanra gondoltál,hogy egyszerűen csak lefedni a tetejét az üregnek,és bele egy mélynyomót....háát...a végeredmény valószínű nem fog tetszeni :-\
Én javasolnám,hogy vizsgáld meg inkább,hogy mennyi helyed van az anyósülés előtt,a műszerfal alatt,és oda tervezz,egy jófajta 20cm-es,vagy 2db. 16os mélynek helyet.hangzás szempontjából sokkal jobban járnál,mert a mélyet is előlről hallanád,meg kevesebb watt,és membránfelület kell ugyanolyan hangerőhöz,mert nem kell átszólni a csomagtartót,meg kevesebb dolog rezegne.
   Elvetemült ötletekben nekem sem volt soha hiányom,sokat meg is valósítottam.   :-X ha közel laknál,én is segítenék.
Ha megvalósítod,kérünk képeket!!!! ;D

Még csak elvetemülés sziontjén van a dolog, de erősen érlelődik bennem, mert a gyári hifi az eddig hallott gyári hifikhez képest jó, de a régi szerkóm azért klasszisokkal jobb volt.
Amit te mondasz, azt már megvalósítottad? (Előre a kis mélyet.)
A másik nagy probléma, hogy 2hónapos az autó, nem szeretnék egyelőre garivesztéssel járó módosításokat, márkaszervízbe meg nyilván nem csináltatom meg, mert nem vagyok trilliárdos.
Hali!
Még nem valósítottam meg az "előre mélyet"proyectet,de agyalok rajta
holnap írok többet,mert most nincs időm sajnos. :-\
« Last Edit: 2008 July 09, 18:04:23 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Autóhifi
« Reply #27 on: 2008 July 10, 18:25:50 pm »
Ma megvizsgáltam a helyet...háát.... :-\
Egy 20 centis nagyon nehezen férne oda,a kesztyűtaró alatti lábtérbe,de talán nem lehetetlen :-\
Egy speckós dobozt kellene oda illeszteni pozdorjából(szabálytalan alakút,hogy minél jobban kihasználjuk a helyet).úgy néztem,a lábnak maradna még sok hely,szóval nem lenne útban.
Nem lehetetlen,de rengeteg agyalás,és rögtönzés kellene.
Bár a csomagtartós sem egyszerű,de talán az könnyebb.
Én a kihívás miatt mégiscsak egy kesztyűtaró alatti verzióval próbálkoznék;D
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #28 on: 2008 July 10, 23:00:12 pm »
Ma megvizsgáltam a helyet...háát.... :-\
Egy 20 centis nagyon nehezen férne oda,a kesztyűtaró alatti lábtérbe,de talán nem lehetetlen :-\
Egy speckós dobozt kellene oda illeszteni pozdorjából(szabálytalan alakút,hogy minél jobban kihasználjuk a helyet).úgy néztem,a lábnak maradna még sok hely,szóval nem lenne útban.
Nem lehetetlen,de rengeteg agyalás,és rögtönzés kellene.
Bár a csomagtartós sem egyszerű,de talán az könnyebb.
Én a kihívás miatt mégiscsak egy kesztyűtaró alatti verzióval próbálkoznék;D

Én is nézegettem, nagyon extra alakú láda kéne. Most már sokkal jobban tetszik ez a verzió. A hangszóró merre állna szerinted? A 20-as szerintem necces, de két 16-os simán elférne.

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Autóhifi
« Reply #29 on: 2008 July 11, 13:34:00 pm »
Apropó, a gyári magnó kicserélése mennyire macerás? Kell valami speckó eszköz?