Author Topic: Hátsó fék  (Read 17127 times)

ordas

  • Guest
Re:Hátsó fék
« Reply #15 on: 2011 September 22, 14:45:50 pm »
Sziasztok!
Egy új kérdést dobnék fel ehhez a témához.
Az a gondom,hogy leblokált a jobb hátsó kerék,gondolom fék probléma lehet előzőleg csapágy hang vagy más zaj nem volt. Nem menet közbe történt,az udvarról akartam kiállni de 1általán nem mozdul a kerék.
Az a kérdés hogy mennyire macerás szétszedni a hátsó dobot,itthon megoldható lenne-e?
Köszi a válaszokat!

ui.MK6-ról van szó

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:Hátsó fék
« Reply #16 on: 2011 September 22, 17:49:00 pm »
hello!!!

Egyáltalán nem macera szétszedni nem tom hogy alufelnis vagy nem ugyhogy mondom mindenhogy.Ha acélfelnid van akkor ne is ved le elöször a kereket, látsz középen egy fém kupakot.Ezt vagy fogod és roncsolással szétcsapod és kiesik vagy kis csavarhuzóval szépen kifeszítgeted (ha szétcsapod kb 500Ft) Alatta fogsz látni egy 30-as kulcsnyilásu anyát azt szépen leszeded és szépen ovatosan a kereket jobról balról elkezded lefele húzni.De finoman szét ne essen a csapágy ha így nem jön akkor kapd le a kereket és két oldaról csavarhuzóval feszegesd le.Ha alufelni akkor kapásból ved le a kereket.Ennyi.De ha sokat állt az autód akkor csak annyi a baj hogy feltapadt a pofa a dobra kis csisza azt tovább.Ha kell még segítség szólj.

Üdv

ordas

  • Guest
Re:Hátsó fék
« Reply #17 on: 2011 September 22, 19:05:37 pm »
Kösz a választ GYIKUSZ!

Idő közbe megpróbálkoztam a szétszereléssel,de nem jártam sikerrel.Alufelnis a kerék,le is vettem,anya csavar le,de a dob nem mozdult csavarhúzóval,holnap megpróbálom a keréktől vagy keményebb csavarhúzóval fesziiteni.Előző nap megmostam az autót semmi gondot nem észleltem...de jut eszembe,hogy volt olyan eset amikor induláskor egyet kattant valami...?

Üdv

Offline somadog

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 87
  • Segített?: +0/-0
  • 1.4 TDCi [Fityó]
Re:Hátsó fék
« Reply #18 on: 2011 September 23, 10:22:28 am »
Szia!

Szeretném megosztani a tapasztalatomat, nekem is pont ugyan ez volt a gondom, először is érdemes azt megnézni hogy a kézifék kötél rendesen mozog-e, nincs-e beragadva, utána mindenféle képen szétkellene szedni a dobot, és a belső szerkezetet, és ahol lehet egy kis zsírozás sem árt, utána szakszerűen összerakni.

Nekem pont ugyan ez volt a problémám, úgy kezdődött hogy mentem balcsira, mikor megérkeztem vettem észre hogy ku**a meleg a jobb hátsó dobom :-( utána már nekem is volt kattanás meg fék beragadás. Nekem cserélni kellett a középső kézifék részt kb ~9eft de egy kis olajozás, zsírozás is segíthet.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hátsó fék
« Reply #19 on: 2011 September 23, 10:23:04 am »
Egy egyszerű trükk, ami lehet, hogy nem segít, de nem kerül semmibe.  ;)

Próbáltál egy kicsit tolatni? A beragadt dobfék könnyebben kilazul hátrafele.
« Last Edit: 2011 September 23, 10:25:09 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Hátsó fék
« Reply #20 on: 2011 September 23, 10:50:22 am »
Azt tényleg próbáld meg. Nekem amikor kicsit "megkapta" a hideg tolatva tudtam csak kiengedni a kézit.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:Hátsó fék
« Reply #21 on: 2011 September 23, 13:01:49 pm »
Ha fogja a fék azaz nem tudod elforgatni a dobot akkor biztos hogy nem fogod levenni.
Nagy kalapács és ütöd míg el nem fordul ! valószinüleg a pofa felszorult a dobra. csak üssed és jó lessz.
már találkoztam ilyennel hogy behuzott kézivel napokig parkolt az autó és kézifék kiengedése után sem forgott el a kerék. fogtunk egy kalapácsot és 2-3 perc után láss csodát :headbang:
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

ordas

  • Guest
Re:Hátsó fék
« Reply #22 on: 2011 September 23, 18:49:14 pm »
Köszi a válaszokat mindenkinek!
Ma du. mindent megprobáltam de nem tudtam levenni :(
Annyit elértem,hogy fellazult a dob nehezen elfordul és kb. fél centit mozdul kifele de valami még mindig tartja.
Sajnos későn jöttem meloból és korán rám sötétedett.. holnap folytatom,(az elött peugeut-om volt annak simán lejött)

Üdv

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:Hátsó fék
« Reply #23 on: 2011 September 23, 20:01:41 pm »
Hali!!!

Ha egyáltalán nem megyen a dolog akkor a végső megoldás de az valószinüleg a csapágyba fog kerülni.Ha benézel a dob még ott fogsz látni 4db 13as kulcsnyilásu csavart.Azt a 4-et ved ki és akkor a dob tengelycsonkal együt le fog jönni.Után feltámasztod a bobot és szépen kiütöd a tengelycsonkot.Valószinüleg azért nem jön tovább mert a belső csapágy gyűrű már felrohadt a tengelycsonkra de ha szerencséd van és türelmes vagy sok fujogatás meg kici koci után győzelem lesz a vége meglásd.

Üdv

ordas

  • Guest
Re:Hátsó fék
« Reply #24 on: 2011 September 24, 18:20:30 pm »
Sziasztok!

Végül is csak sikerült!!!
Mindenkinek köszönöm a válaszát.

Az első gond az volt,hogy az egyik fékpofáról levált a 'ferodó',a másik gond pedig hogy a kézifék kallantyuja ami az egyik fékpofán van(ebbe van beakasztva a kézifék kábel) le volt ragadva.A dob pedig azért is nem akart lejönni mert a csapágy belső gyűrűje le volt ragadva a tengelyre.egy kis csavarlazitó és dúrvább feszegetés segitett rajta.

Még azt szeretném megkérdezni,hogy kell beállitani szakszerüen azt az 'állitó csavart' ami a két fékpofát felül kitámasztja?  és mennyire kell meghúzni a csapágyon az anya csavart?

Üdv

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:Hátsó fék
« Reply #25 on: 2011 September 26, 07:48:41 am »
Sziasztok!

Végül is csak sikerült!!!
Mindenkinek köszönöm a válaszát.

Az első gond az volt,hogy az egyik fékpofáról levált a 'ferodó',a másik gond pedig hogy a kézifék kallantyuja ami az egyik fékpofán van(ebbe van beakasztva a kézifék kábel) le volt ragadva.A dob pedig azért is nem akart lejönni mert a csapágy belső gyűrűje le volt ragadva a tengelyre.egy kis csavarlazitó és dúrvább feszegetés segitett rajta.

Még azt szeretném megkérdezni,hogy kell beállitani szakszerüen azt az 'állitó csavart' ami a két fékpofát felül kitámasztja?  és mennyire kell meghúzni a csapágyon az anya csavart?

Üdv
Az agy anyát 200Nm-rel kell meghúzni
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Hátsó fék
« Reply #26 on: 2016 August 07, 10:14:45 am »
Az anyán van egy biztosítólemez, arra kell rátenni a 30-as dugókulcs fejet vagy előtte azt le kell bontani az anyáról?
Ha azt megcibálod egyben a kulccsal, akkor után ugyan úgy vissza lehet rakni nem kell belőle újat venni?
Nyomatékkulcs hiányában érdemes hozzáfogni egyáltalán? 
Köszi!
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Hátsó fék
« Reply #27 on: 2016 August 15, 11:14:50 am »
Az anyán van egy biztosítólemez, arra kell rátenni a 30-as dugókulcs fejet vagy előtte azt le kell bontani az anyáról?
Ha azt megcibálod egyben a kulccsal, akkor után ugyan úgy vissza lehet rakni nem kell belőle újat venni?
Nyomatékkulcs hiányában érdemes hozzáfogni egyáltalán? 
Köszi!

Nem kell lebontani a biztosítólemezt, azzal együtt kell lelazítani. Érdemes venni új anyát hozzá, ha megsérülne akkor nem utána  futkározni. Én is nyomatékkulcs nélkül szedtem le ill. raktam vissza.
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)

Offline Adam

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 32
  • Segített?: +0/-0
Re:Hátsó fék
« Reply #28 on: 2016 August 15, 18:44:06 pm »
Nem kell lebontani a biztosítólemezt, azzal együtt kell lelazítani. Érdemes venni új anyát hozzá, ha megsérülne akkor nem utána  futkározni. Én is nyomatékkulcs nélkül szedtem le ill. raktam vissza.

Köszönöm a választ! Elvileg szervizben hivatalosan cserélniük kellene újra. Sztem ha óvatosan veszed le és teszed vissza, akkor nem lehet vele gond.
Itt egy pár kép és kis leírás (köszönet érte a Fusionos kollégának) , hátha valakinek hasznos lehet még: www.fusionklub.hu/index.php?cikkID=1354
« Last Edit: 2016 August 15, 18:49:12 pm by Adam »
Ford Fiesta MK6.5 1.4 benzin