Author Topic: ablakfólia  (Read 19195 times)

Offline Virgonc

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 58
  • Segített?: +1/-1
ablakfólia
« on: 2007 February 25, 12:27:21 pm »
Sziasztok Mindenkinek!

Új vagyok és lenne 1pár kérdésem. Tavaly aug. közepén vettem át a kis "virgoncot".
A púpos lámpás már MK7 ugye?
Hogyan lehet leszerelni  a hátsó ajtó kárpitját, mert ki akarom szedni az üvegeket fóliázás miatt.
A kárpit mögött lévő fólia  (ha van?) sérülése  ill. megbontása nem törli a garanciát ugye?
Előre is köszi!


Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: ablakfólia
« Reply #1 on: 2007 February 25, 20:35:28 pm »
Üdvözlünk Virgonc!

Igen a "mikrafílinges" lámpáju már mk 7.
Az ajtó burkolata patentokkal van rögzítve!
A fóliázás nem ugrasztja a garanciádat, ha szervíz végzi a munkát, vagy legalábbis add róla pecsétet! a fóliázás után én is utánanéztem, hivatalos papírral 20-30 ezer forint!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Virgonc

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 58
  • Segített?: +1/-1
Re: ablakfólia
« Reply #2 on: 2007 February 25, 20:53:21 pm »
Köszi!

A fóliázással nem lesz gond mert mint a foglalkozásomból kiderült dekorral foglalkozom. 3M applikálói minősítéssel rendelkezem (épület- és autóüvegfóliázás) úgyhogy ez anyagárba megy, (HIVATALOS, ha valakit érdekel bárkinek tudok segíteni megegyzünk), csak eddig kaptam a kivehető üvegeket nem én szereltem ki.
A másik apróság hogy a kilincs hogy van rögzítve? (lehuzom vagy zéger gyűrű fogja?) bocs az értetlenkedésért csak nem akarok nekiesni mint egy barom :)
előre is kösz

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: ablakfólia
« Reply #3 on: 2007 February 25, 21:46:09 pm »
Na ha így állunk akkor már szóltam is! :-X (csak nyáron lesz rá kredit!)

Kilincs: Őszintén mondom, hogy nem emlékszem! A tiéd e szempontból ugyanaz mint az enyém, de most nem tudnám megmondani! az egyik topikban már volt erről szó itt az MK6-MK7 részlegen!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Virgonc

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 58
  • Segített?: +1/-1
Re: ablakfólia
« Reply #4 on: 2007 February 25, 22:15:49 pm »
Köszi!

Visszakeresem.

Üdv: Virgonc

Humanus

  • Guest
Re: ablakfólia
« Reply #5 on: 2007 February 25, 22:29:44 pm »
Szeva Virgonc!
Nekem is Mk7esem van, ezért picit bátrabban nyilatkozom az általad feltett kérdésekben.
Hátsó ajtó alatt mit értesz? Csomagtér ajtó, vagy 5ajtós a járgányod és a két hátsó ajtó érdekel?
Ha a csomagtér ajtó a kérdéses, véleményem szerint necces a dolog. Az ablak ugyanis ragasztva van, és annak megbontása, újraragasztása garancia vesztéssel jár (AUTO-FORT).
Ha a két hátsó utasajtóról van szó, akkor az ajtó kárpit legalján, ami már nem látható, van 1-2 csavar. Azokat kiengedi, a Kilincs mögött vakdugót kipattintani, és az ott lévő csavart kiszedni. Ha jól tudom, (nekem 3ajtós van), ki kell szedni a kárpit felső része és az ablak közötti kemény műanyagot, ami megvezeti az ablakot. Ha ez megvan, akkor óvatosan hátulról kezdve le "feszítheted" a kárpitot. A patentok általában megadják magukat, ezért, ha nyöszörgés mentes utazást szeretnél a továbbiakban, javasolt új patent garnítúra beszerzése, felszerelése. Ha a fólát , ami a kárpit mögött van leszeded, mert le kell szedni, akkor óvtósan sérülés nélkül elvégezhető, de utána jobb ragasztóval ragasz vissza. Nem fog senki szólni emiatt. Gondolom tudod, hogy csak meleg helyen ajánlatos elvégezni a munkálatot, mert a hideg műanyagok igencsak tudnak törni. Ha a szervíz törött elemet talál, akkor igencsak szeretik a garancia megvonását alkalmazni.
Sok sikert, jó munkát!
Humanus

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: ablakfólia
« Reply #6 on: 2007 February 25, 22:35:07 pm »
Hozzátnném az újraragasztáshoz: Naés mi van a garancia ugrásával?
A ford a szélvédőket amúgy sem szereti. A hónapos mondeó szélvédője elrepedt keresztbe és nem voltak hajlandóak cserélni garanciában(2006-os adat!)

Nem a mi mondeonk, mivel annyira nem megy jól a sorunk:D
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Virgonc

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 58
  • Segített?: +1/-1
Re: ablakfólia
« Reply #7 on: 2007 February 25, 22:44:24 pm »
Csá!
Köszi Humanus a tippeket.
Egyébként 5 ajtós és a ragasztott üvegeket a helyükön szoktam fóliázni.
Fűtött garázsban lakik, mert megérdemli ugye?
Hamarosan lesznek képek is :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: ablakfólia
« Reply #8 on: 2007 February 25, 23:22:18 pm »
Hozzátnném az újraragasztáshoz: Naés mi van a garancia ugrásával?
A ford a szélvédőket amúgy sem szereti. A hónapos mondeó szélvédője elrepedt keresztbe és nem voltak hajlandóak cserélni garanciában(2006-os adat!)

Nem a mi mondeonk, mivel annyira nem megy jól a sorunk:D

sajna a garanciális javításoknál bizonyíthatónak kell lennie, h rendeltetésszerű használat mellett autó esetlegesen gyártás alatt keletkezett hibáiból eredő problémáról van szó, amire vállalják a garanciát, a szélvédő repedés, sajna nem garanciális, mivel bármikor kaphat követ amiről igaz h te sem tehetsz de a gyár sem...  erre ráadás ha még fűthető is a szélvédő... nekem most ez van... kaptam egy kavicsot nyáron... meghalt a szélvédőfűtésem... igaz nem garanciális az autó de akkoris sokba lesz... :(

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: ablakfólia
« Reply #9 on: 2007 February 25, 23:33:14 pm »
ez spontán feszültség miatt repedt el és nem kő miatt!

Mázlista van garázsa!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Virgonc

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 58
  • Segített?: +1/-1
Re: ablakfólia
« Reply #10 on: 2007 February 25, 23:40:39 pm »
Ja csak sajna bérlem. ???

Egyébként hülye voltam feljebb, azt semtudtam hogy mit írok ,mert annyira megörültem nektek hogy rátok találtam. Nem a kilinccsel van a bajom , hanem a hátsó ajtó ablaktekerőjével. Azt hogy lehet leszedni?

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: ablakfólia
« Reply #11 on: 2007 February 25, 23:46:53 pm »
alányúlsz mondjuk egy villával és lepattintod a tengelyről a rögzítőpántot, de a szemedre vigyázz ;) és világosban csináld h megtaláld, mert szeret elugrálni :)
« Last Edit: 2007 February 25, 23:49:25 pm by sudye »

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: ablakfólia
« Reply #12 on: 2007 February 26, 00:25:08 am »
Ahogy chaton is mondtam Jövő hónapban vagy utána mikor megcsinálom az elektromos ablakemelőt, megmondom, hogy mi van ott:) pontos leírás+ fottók:)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

fusim

  • Guest
Re: ablakfólia
« Reply #13 on: 2007 February 27, 10:14:38 am »
Ja csak sajna bérlem. ???

Egyébként hülye voltam feljebb, azt semtudtam hogy mit írok ,mert annyira megörültem nektek hogy rátok találtam. Nem a kilinccsel van a bajom , hanem a hátsó ajtó ablaktekerőjével. Azt hogy lehet leszedni?

A tekerő és az alátét közé bedugsz egy vékony villáskulcsot pl: bicajkulcs és egy csavarhúzóval lepiszkálod az U alakú rugót ami a tengelyeny lévő beszúrásba tartja a tekerőt. Ha találtál jó méretű bicajkulcsot kb 8-10 kulcsnyílással esetleg azzal is le tudod tólni szépen. Visszaszerelésnél felteszed a rugot a karra és a helyérenyomod.

fusim

  • Guest
Re: ablakfólia
« Reply #14 on: 2007 February 27, 10:19:29 am »
Üdvözlünk Virgonc!

Igen a "mikrafílinges" lámpáju már mk 7.
Az ajtó burkolata patentokkal van rögzítve!
A fóliázás nem ugrasztja a garanciádat, ha szervíz végzi a munkát, vagy legalábbis add róla pecsétet! a fóliázás után én is utánanéztem, hivatalos papírral 20-30 ezer forint!

Szerintem ez az MK7 elnevezés nem állja meg a helyét, az új modellek MK6 Facelift - MK6 ráncfelvarrott  :P
Kérem mindenki keresztelje vissza az MK7 et MK6 Faceliftre! :P