Author Topic: Alapjárat ingadozás  (Read 83437 times)

Offline András

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #90 on: 2013 May 06, 14:18:01 pm »
Elvileg nem, mert az szelepes, azaz zár, ha kitekered...

ejnye bejnye Joe-bácsi...  ;D
1999. 1.25 Mk5 Ghia
Ford szín fantázianeve: Paprikapiros :-)

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #91 on: 2013 May 06, 14:24:40 pm »
 ;D
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

Offline SlanKyng

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 69
  • Segített?: +0/-0
    • Fiesta Projekt
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #92 on: 2013 May 18, 16:01:28 pm »
Hellosztok!

Segítségért fordulnék hozzátok! A kocsim egy 1.3-as 97-es Fiesta és ma elkezdett érdekes dolgokat produkálni...Indítás után azonnal felugrik a fordulat, de ez kábé 5 perc múlva normálizálodik. Ez eddig is volt. Viszont a mai nap olyat csinált, hogy gáz adás után annyira leesett a fordulat, hogy majdnem lefulladt, "remegett" a kocsi. Hozzátartozik, hogy most építettem be a zenét a kocsiba és ezért elég gyakori volt az akku saru levétele. Az akku nincs lemerülve, mivel az indítás pöccre megtörténik. Mi lehet a baj? Alapjárati motor tisztítás vagy a generátor adta meg magát?

Offline SlanKyng

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 69
  • Segített?: +0/-0
    • Fiesta Projekt
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #93 on: 2013 May 18, 18:11:41 pm »
Update: a generátor felől serccegést hallok....

Offline Barni25

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #94 on: 2013 June 28, 09:26:39 am »
hali.mk4 1.4es fiesta.nagyon alacsony volt az alapjárat, kb 500 van amikor meg is állt hidegen melegen.azt mondták alapjárati motor,vettem bele egy használtat,ezzel meg 1500 az alapjárat,reset megvolt egész estére lehúztam az a sarut.rángat,nehezen esik vissza a fordulat,és szinte gáz nélkül tudok vele menni..valami ötlet ?
Ford Fiesta Mk4 1.4i 16v Zetec-S 3 ajtó,rs kék,2 légzsák,klíma,elektromos ablak,elektromos ülés,elektromos tükör,elektromos lámpa,ködlámpa,k&n 57-0444 direktszűrő,saválló kipufogórendszer,16" alufelnik,gyári ford rs szárny,Pioneer deh-2320ub,mac audió erősitő,ledlámpa hátul,kristály index,alurács.

RyAn

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #95 on: 2013 June 28, 10:00:58 am »
irtammmár...... dobd ki azokat a sz*r gyertyákat és vegyél bele normális gyárit.

Offline Barni25

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #96 on: 2013 June 28, 10:18:08 am »
attól lehet ez ??
Ford Fiesta Mk4 1.4i 16v Zetec-S 3 ajtó,rs kék,2 légzsák,klíma,elektromos ablak,elektromos ülés,elektromos tükör,elektromos lámpa,ködlámpa,k&n 57-0444 direktszűrő,saválló kipufogórendszer,16" alufelnik,gyári ford rs szárny,Pioneer deh-2320ub,mac audió erősitő,ledlámpa hátul,kristály index,alurács.

Offline Barni25

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #97 on: 2013 June 28, 10:18:39 am »
pontosan milyen kell bele ?
Ford Fiesta Mk4 1.4i 16v Zetec-S 3 ajtó,rs kék,2 légzsák,klíma,elektromos ablak,elektromos ülés,elektromos tükör,elektromos lámpa,ködlámpa,k&n 57-0444 direktszűrő,saválló kipufogórendszer,16" alufelnik,gyári ford rs szárny,Pioneer deh-2320ub,mac audió erősitő,ledlámpa hátul,kristály index,alurács.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #98 on: 2013 June 28, 10:23:06 am »
hali.mk4 1.4es fiesta.nagyon alacsony volt az alapjárat, kb 500 van amikor meg is állt hidegen melegen.azt mondták alapjárati motor,vettem bele egy használtat,ezzel meg 1500 az alapjárat,reset megvolt egész estére lehúztam az a sarut.rángat,nehezen esik vissza a fordulat,és szinte gáz nélkül tudok vele menni..valami ötlet ?

Kicserélheted a gyertyákat, de attól nem fog lemenni az alapjárat.
Ha mégis, vevő vagyok rájuk, mert olyan gyertya, amitől jobban pörög a motor, nekem is kéne.  :)
Ryan is valószínűleg azért javasolta a cserét, mert hosszútávon, vagy bizonyos körülmények között gyengébben fog menni a gép, mint a gyári gyertyákkal.

A fordulatszám csak akkor tud felmenni, ha van levegő. Ebben az irányban keresgélj.
- vagy az alapjárati motor túl sok levegőt ad (lehet, hogy nem ehhez a motorhoz való ?),
- vagy a pillangószelep nem áll vissza,
- vagy a karterszellőztető rendszeren kap hamis levegőt
« Last Edit: 2013 June 28, 10:29:08 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

RyAn

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #99 on: 2013 June 28, 15:05:31 pm »
egyszerü fogod magad és becsattogsz a fordba. adod a forgalmid és megveszed a gyárilag bele való gyári gyertyákat. Motorcraft vagy FoMoCo.....

ennyi. szabyáyltalan alapjárat. magas- alacsony stb mind ennek a következménye 80%ban...
Fordba nem kell semmilyen buzi tunyinyg meg a f*szom tudja milyen gyertya mert csak sz*r lesz töle...

Offline Barni25

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #100 on: 2013 June 28, 17:47:47 pm »
ez az alapjárati motor szám:XS4U-9F715-BB ilyen volt benne és sikerült ugyan ilyet szereznem,gyári nem utángyártott csak annyi hogy nem új.az az a cső ami a motorból megy a légszűrőbe ? ha igen azt megnéztem nem ereszt.a pillangószelepbe nem vagyok biztos melyik az,annyira nem értek hozzá.jellemző hogy az sz*rik be ? viszont találtam egy csövet,aminek a végen van egy gumis "izé" és meglehet nyomni,és akkor engedi a levegőt.az mire szolgál ? gyertyákat szerzek ha tényleg az is közrejátszik!
Ford Fiesta Mk4 1.4i 16v Zetec-S 3 ajtó,rs kék,2 légzsák,klíma,elektromos ablak,elektromos ülés,elektromos tükör,elektromos lámpa,ködlámpa,k&n 57-0444 direktszűrő,saválló kipufogórendszer,16" alufelnik,gyári ford rs szárny,Pioneer deh-2320ub,mac audió erősitő,ledlámpa hátul,kristály index,alurács.

Offline András

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 27
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #101 on: 2013 July 02, 11:09:00 am »
Korábban kérdezgettem asszony Fityó klíma/alapjárat gondjaimról.
Többen is írták, h tuti valamelyik nyomáskapcsó halt be és emiatt ingadozik az alapjárat ha bekapcsolom a klímát.
Ma reggel elvittem Viktorhoz (AutoFort, K.Kálmán...).
Kicsit több mint 1 óra elteltével már kész is volt, hibakód nem volt, újraprogramozta (gondolom az alapjáratot vagy a motorvezérlőt) meg kicsit megtisztította az alapjárati motort és minden a legnagyobb rendben.
A számlán nettó 8200ft az óradíj, 0.7 óra kiszámlázva, erre még 30% kedvezmény az autó kora miatt. A vége br. 5105ft. Na ez volt számomra a legnagyobb élmény   :vigyor3:
Viktor még 1x bizonyította, h kiváló szakember.
1999. 1.25 Mk5 Ghia
Ford szín fantázianeve: Paprikapiros :-)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #102 on: 2013 July 02, 13:52:03 pm »
Viktort szeretjük. :) Örülök, h neked is tudott segíteni.
D.V.Zs.

Offline Macy

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #103 on: 2013 November 26, 14:16:42 pm »
Üdv mindenkinek!
 Tegnap óta boldog (?) tulajdonosa vagyok egy 1990-es mk3 1.1c -s Fiestának. Szépen teszi a dolgát, csak egy kis bibi van vele. Amint elkezdi megközelíteni az üzemi hőfokot az alapjárat elkezd ingadozni, annyira, hogy a végén lefullad. Végigolvasva a fórumot a légtömegmérőre tippelek. Már ha az enyémben van egyáltalán. Azt már láttam, hogy Weber karburátora van. Már kitakarítottam a légszűrő házat, újak a gyertyák, letakarítva az összes elektromos csatlakozás (már amit a motortérben megtaláltam). A kérdésem: Hol található (már ha van benne egyáltalán) a légtömegmérő? Előre is köszönöm a segítséget!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #104 on: 2013 November 30, 02:37:15 am »
Üdv Macy!

Látom, nem válaszolt senki, ezért beledumálok, bár fogalmam sincs az Mk3-hoz.  :)

Én úgy tippelném, hogy egy karburátoros autóban nincs légtömegmérő.
Az egy elektromos kimenetű szenzor, a kompjuternek adná a jelet.

A klasszikus karburátor mechanikusan szabályozza a levegő/benzin arányt, nem tud mit kezdeni egy szenzor jelével.
« Last Edit: 2013 November 30, 02:39:46 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin