Author Topic: Megereszkedett tetőkárpit  (Read 40540 times)

btomi83

  • Guest
Megereszkedett tetőkárpit
« on: 2008 July 23, 23:50:54 pm »
Sziasztok!

Néhány hete az anyósülés felett nagy területen elvált a tetőkárpit a mennyezettől.  :( A márkakereskedésben azt mondták, hogy csak a gyárnak van speciális ragasztója, és még ők sem kapnak belőle, ezért Palmatex-et szoktak használni ilyen esetekben.
Már utánanéztem, hogy a tetőkárpit kiszedéséhez, le kell szerelni az A-, B-, C- oszlop műanyagtakaróit, illetve a napellenzőket, a belső lámpát és a felső kapaszkodókat.

Szerintem a Palmatex száradás után sárga foltot hagy, és idő múlásával hő hatására újra el fog válni a kárpit a mennyezettől. A Pattex-et tartom ideálisnak az állaga miatt, hőre nem annyira érzékeny és nagy a teherbírása is.

A kérdésem az lenne, hogy más is tapasztalt-e hasonló elválást, javította-e, és ha igen milyen ragasztóval csinálta?

nandi

  • Guest
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #1 on: 2008 July 24, 10:14:44 am »
Én most cseréltem (MK3) komplett tetőkárpitot (nem csak a "textil" bevonatot, hanem a komplettet), s kétoladli ragasztót ajánlott a kárpitos, a szélvédőragasztó, palmatex átüt rajta. A kétoldali ragasztót autósboltban vettem, nem a sima vékony "irodai", hanem amivel a díszcsíkot ragasztják fel. 1 hónapja csináltam, még nem esett le...

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #2 on: 2008 July 24, 10:56:48 am »
én papírírószer boltba vettem sima ragasztó rudat azon az van h szövetre fára papírra és egész jó... nincs szine és nem is engedte el... egész jól tart... bár 1 helyen megragasztom és 2 helyen lejön... kezdem unni XD

FordTom

  • Guest
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #3 on: 2008 July 25, 18:47:16 pm »
nekem hátúl a csomi ajtó előtt esett le... elkentem a száját egy kis paraszt ragasztóval alias szilóóval  ;D azóta hibátlanúl tartja! kötési idő 2 óra hossza kitámasztva  ;)

matska

  • Guest
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #4 on: 2008 October 24, 12:34:09 pm »
Na ezt én is kipróbálom mert már a fejemet súrolja :D

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #5 on: 2008 November 27, 23:03:37 pm »
Én kárpitos vagyok!

Vegyetek a kárpitos kellékestől latex ragasztót vagyis kaucsuk+amónia és ragad.először fehér aztán színtelen. a ruhádra ügyelj mert kivágnak otthon.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

FordTom

  • Guest
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #6 on: 2008 November 28, 04:08:23 am »
de hő hatására nem engedi el? mondjuk nem nyáron kell beragasztani hanem télen...  ;D

api

  • Guest
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #7 on: 2008 November 28, 16:23:00 pm »
Hali! A kárpitos 25-ezret mondott csak a tetőkárpit újrahúzására. Elmentem kárpitért, ragasztóért, leszedtem a régit, felraktam az újat. Ijedtemben megcsináltam az ajtókat is. Eddíg 8000-be került. És nem is vagyok kárpitos. Képek a képeim között!

Hol keressem a képeket?
« Last Edit: 2011 January 08, 21:13:13 pm by Csaba Dobó »

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #8 on: 2008 November 28, 22:41:37 pm »
Ahhoz képest hogy nem vagy kárpitos nagyon szép lett! :notworthy:

api

  • Guest
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #9 on: 2008 November 29, 07:34:42 am »
Ahhoz képest hogy nem vagy kárpitos nagyon szép lett! :notworthy:
Köszi! ;D

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #10 on: 2009 May 07, 10:29:44 am »
Sziasztok!
Az MK3-ban nekem is megereszkedett középen! Eddig szinte fel sem tünt, mert ritkán ülök hátul. De tegnap beültem hátra és egyből szemet szúrt! Meg akarom csinálni. Nem próbáltam megbontani, mert félek hogy eltörök valamit. Tehát a kérdés adja magát, hogyan kell lebontani? Akkor a kétoldali ragasztó megfogja? Olvastam hogy azzal csináltátok, de kíváncsi vagyok hogy tart e még mindíg? Szóval? Okítsatok ki!
További szép napot!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #11 on: 2009 May 07, 17:43:04 pm »
Csá nagybácsim kárpitos és van neki valami speckó rakasztója ami nem üt át semmin még a vékony anyagon sem mondjuk amig dolgozol vele büdös(fing szagú de komolyan ;D) De megszárad és nagyon tart! Nekem ezel csinálta a kalaptartómat!

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #12 on: 2009 May 07, 20:04:58 pm »
OFF és miért ragasztottatok kalaptartót a tetőre? :D ON
D.V.Zs.

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #13 on: 2009 May 07, 20:43:13 pm »
:D :D

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Megereszkedett tetőkárpit
« Reply #14 on: 2009 May 08, 05:52:19 am »
Ezzel csak annyit akartam közölni hogy átkárpitoztuk a kalaptartóm és ilyen ragasztó lett használva :notworthy: ::)