Author Topic: Kattogó, pattogó kuplung  (Read 16377 times)

Lance

  • Guest
Kattogó, pattogó kuplung
« on: 2006 November 06, 01:06:39 am »
Sziasztok!

Immár két éve egy MKII-es 1.6D-vel cirkálok az országban (nem kis örömömre). A kérdésem a következő: a tengelykapcsoló pedál lenyomásakor esetenként kattogó, pattogó zajt hallok. Előfordult olyan is, hogy úgy éreztem, akad, szorul a pedál. Mi lehet a jelenség oka? Vannak halvány selytéseim, de mielőtt elvinném szakemberhez megkérdezlek titeket. Vajon lehet házilag orvosolni a problémát? Vagy jobb, ha szakavatott kezekre bízom?


kékfiesta

  • Guest
Re: Kattogó, pattogó kuplung
« Reply #1 on: 2006 November 06, 21:18:17 pm »
hi
Lehet orvosolni
Salyna csak ideiglenesen.
feltéve hogy eggyre gondolunk...
ha maga a pedál kattog akkor előfordulhat hogy nem is emel ki rendesen a kuplungod.
persze lehet kezdeti stádiumban is.
na a pedál esetén:
a pedálon van egy müanyag fogaslec ami az automata kuplung bovden utánállítására szolgál.
ha onnan hallod a zajt akkor eggyről beszélunk.
ez mindössze kopott.
ha leveszed a pedált és szétszeded majd a fogak közé fürészelsz így kimélyíted a fogakat megszunhel a probléma.
ha másrol lenne szó akkor egyenlőre mást nem tudok mondani...

Lance

  • Guest
Re: Kattogó, pattogó kuplung
« Reply #2 on: 2006 November 07, 16:32:41 pm »
Igen én is pont erre gondoltam. Remélem, hogy ennél nem súlyosabb a probléma. Valóban a kattogás a pedál felől jön. Vajon miért műanyag ez az alkatrész?
Köszönöm a segítséget, utánajárok a dolognak.

XoxO

  • Guest
Re: Kattogó, pattogó kuplung
« Reply #3 on: 2006 December 12, 17:01:37 pm »
Sziasztok!!

nekem 85-os mk2 1.6D elemvan. nekem a kuplungal van valamibaj ha jar a motor uresbevagyok es alok nincs benyomva nagyon zorog csorog valami :S deha benyomom akkor nekem is elmulik de amugy nagyon hangos es idegesito is mintha szetlene esve es raza a motor :S
tudvalaki segiteni mitkene cserelni ? 1 egesz kuplung szerkezetet ? elore is koszi

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Kattogó, pattogó kuplung
« Reply #4 on: 2006 December 22, 12:49:37 pm »
Sziasztok!!

nekem 85-os mk2 1.6D elemvan. nekem a kuplungal van valamibaj ha jar a motor uresbevagyok es alok nincs benyomva nagyon zorog csorog valami :S deha benyomom akkor nekem is elmulik de amugy nagyon hangos es idegesito is mintha szetlene esve es raza a motor :S
tudvalaki segiteni mitkene cserelni ? 1 egesz kuplung szerkezetet ? elore is koszi

Mielott beruhazol a kuplungba, vizsgald meg, hogy nem a valtonal van-e a problema. Nem benyomott pedallal a kuplung kevesbe hajlamos a hangadasra (pl. nem forog a kinyomocsapagy), de a valtoban forog a nyelestengely. Annak a csapagya is adhat hangot.

Mk6 1.3 benzin

XoxO

  • Guest
Re: Kattogó, pattogó kuplung
« Reply #5 on: 2006 December 30, 17:14:25 pm »


Koszi szepen majd ha lesz idom megnezem meg ha lesz alkatreszem es ha erdekel akkkor majd megirom mivolt a baja :)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Kattogó, pattogó kuplung
« Reply #6 on: 2007 January 02, 13:13:18 pm »


Koszi szepen majd ha lesz idom megnezem meg ha lesz alkatreszem es ha erdekel akkkor majd megirom mivolt a baja :)
Igen, feltétlenül érdekel.
Mk6 1.3 benzin

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Kattogó, pattogó kuplung
« Reply #7 on: 2009 February 04, 11:55:56 am »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topkitemetőbe kerül.

Az összefoglalója fel lett töltve a MK1-MK2 szériák részlegébe!

Moderátor: DVZs
« Last Edit: 2009 February 04, 12:12:08 pm by Kuti »
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D