Author Topic: Kátrányfelverődés eltüntetése?  (Read 24052 times)

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Kátrányfelverődés eltüntetése?
« on: 2008 June 07, 16:32:36 pm »
Sziasztok.
Ma sikerült egy olyan szakaszra terelni a forgalmat okos embereknek ahol még nem száradt meg a bitumen vagy kátrány /?/ az úton.Én is köztük voltam  :-[ Hogyan lehet úgy eltüntetni a bitumen felverődést a kocsiról, hogy a fényezés ne sérüljön?
Ne kis dologra gondoljatok: sajnos az autó jobb oldala és a hátulja + a jobboldali alufelnikre jutott az anyag, de nagyon!Nagyon!Van ahol több mm vastag. Szinte fekete a kocsi oldala. Gondoltam tanácsot kérek mielött tutira kinyírom magam, mert a kocsi épphogy egy hónapos...
Segítség!

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #1 on: 2008 June 07, 16:51:25 pm »
Heló
én régebben már használtam würth termékeket,szerintem nagyon jók. van nekik is egy kátrány eltávolítójuk, esetleg próbáld ki
http://webshop.wuerth.hu/reszletek/20111730/?menuID=878,7424,18807,0,0

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #2 on: 2008 June 07, 17:08:05 pm »
Én azóta nem veszek kátrány eltávolítót,mióta elolvastam az egyiken az összetevőket!(90%gázolaj) >:( :'( :-\
Szóval azóta sima gázolajat használok.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #3 on: 2008 June 07, 17:25:47 pm »
Köszi a segítséget! A gázolajon meglepődtem...az is föloldja és olyan lesz mint új korában?  ???

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #4 on: 2008 June 07, 17:41:56 pm »
Azért ne ess neki egyből,próbáld meg kis helyen,ahol nem annyira feltűnő!Mert lehet különbség,festék-és festék között,de nekem bevált ;)
Utána picit fénytelen lesz,de egy paszta segít majd.A kátrányoldó után amúgy is ajánlott a pasztázás.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #5 on: 2008 June 07, 17:47:39 pm »
Oké köszi.Majd holnap nekiugrok. Rámegy a napom az tuti mert marha sz*r a helyzet. Egyébként visszamentem a "tett" szinhelyére és kértem , hogy vegyünk fel jegyzőkönyvet.Mondták: nem. Felhívtam a rendőrséget:nincs bűncselekmény ezért nem jönnek.
Remélem lejön róla utána már nem érdekel, de most rendesen kész vagyok...


Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #6 on: 2008 June 07, 18:00:45 pm »
Nagyon ki vagyunk szolgáltatva az ilyen hozzáállású cégeknek.Pedig biztosan van erre a szitura jogi megoldás,csak tojnak rá.
Na,a lényeg,hogy sikerüljön eltűntetni.Az alvázon,dobbetéten nem baj,ha rajta marad,még jó is neki ;D
Ja,és puha ronggyal csináld!Mikor már csak az utólsó simítások vannak hátra,akkor meg háztartási vattával,ha van!egyébként pasztázáshoz is a vatta a legjobb ;)Sok sikert! ;)
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #7 on: 2008 June 07, 19:54:05 pm »
Az igazság, hogy az autód úgymond károsult. A károkozónak kell elismernie a dolgokat, az hogy a RENDŐRE meg sz@rik a fejedre, mint ahogy mindenkijére, ki nem bömössel járkál, azon már nem is csodálkozom. mielőtt nekiugrasz a biztosítót hívd fel hogy is lehetne kierőszakolni valamit.!!!!!!!!! Ez így ebben a formában nem járja. akár egy autós blokádot is, de csináltam volna...
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #8 on: 2008 June 07, 23:01:09 pm »
Nagyon ki vagyunk szolgáltatva az ilyen hozzáállású cégeknek.Pedig biztosan van erre a szitura jogi megoldás,csak tojnak rá.
Na,a lényeg,hogy sikerüljön eltűntetni.Az alvázon,dobbetéten nem baj,ha rajta marad,még jó is neki ;D
Ja,és puha ronggyal csináld!Mikor már csak az utólsó simítások vannak hátra,akkor meg háztartási vattával,ha van!egyébként pasztázáshoz is a vatta a legjobb ;)Sok sikert! ;)
jogi megoldás: telefon ügyvéd, feljelentés. Kártérítési per.

FordTom

  • Guest
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #9 on: 2008 June 08, 06:19:36 am »
olyan nincs hogy nem jön ki a rendőr  :o ha hívom tolja ki magát...
a kátrányfelverődést még úgy is meglehet oldani hogy hő légh fúvó /olyan mint a hajszárító csak picit durvább :D/ azzal megmelegíted egy kicsit és lekaparod  ;)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #10 on: 2008 June 08, 07:00:17 am »
olyan nincs hogy nem jön ki a rendőr  :o ha hívom tolja ki magát...
a kátrányfelverődést még úgy is meglehet oldani hogy hő légh fúvó /olyan mint a hajszárító csak picit durvább :D/ azzal megmelegíted egy kicsit és lekaparod  ;)
Festékkel együtt! :-X
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #11 on: 2008 June 08, 08:34:27 am »
Na most ott tartok, hogy éjjel  meló után addig jártam az üzleteket és benzinkutakat mig az egyiknél ráakadtam egy Prevent Kátrányoldó sprére.Befújtam vele és szinte azonnal megfolyt a cucc és a gőzborotva szinte teljesen lehozta.Most megyek világosban is megnézni és még biztosan kell finomítani rajta.Majd megírom az eredményt, hiogy Ti ha esetleg így jártok már ne kapjatok agyérgörcsöt...remélem teljesen lejön és akkor végre tudnék aludni valamit, mert eddig nem nagyon sikerült.... :'(

FordTom

  • Guest
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #12 on: 2008 June 08, 09:16:41 am »
Festékkel együtt! :-X

óvatosan kell nem kell agyon melegíteni  ;D

Offline Gyurgyo

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 85
  • Segített?: +0/-0
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #13 on: 2008 June 08, 17:45:17 pm »
Jó hírem van!Ha esetleg Ti is így jártok ahogy én már nem kell szívrohamot kapni!A Prevent kátrányoldó /de van más fajta is/ eltávolította a kátrányt.A módszerem az volt, hogy befújtam a sprével majd kb 1 perc várakozás után nagynyomású mosóval lemostam. Ezt kétszer ismételtem.Ezután ismét befújtam és ekkor óvatosan puha szivaccsal áttöröltem.Leöblítettem majd jó alaposan sok samponnal lemostam. Törlés után nyoma sincs a kátránynak.
Ha ezt tudom előre tuti nem idegesítem magam. Na de Ti most már tudjátok! Ha így járnátok ne aggódjatok, mert a leírtak alapján ismét ragyok a gépezet!  ;D

Gyurgyo

silvercircle

  • Guest
Re: Kátrányfelverődés eltüntetése?
« Reply #14 on: 2008 June 08, 21:47:26 pm »
Én személy szerint nem szoktam pénzt kiadni az ilyen "csodaszerekért". Benzin vagy gázolaj és egy rongy tökéletesen megteszi, utána lemosni vízzel aztán kész. Ha mindenhez ilyen speckó cuccokat vennék, akkor egy vagyont hagyhatnék a boltban. Hangsúlyozom, hogy ez az egyéni véleményem, én nem fizetek az ilyen bigyókért, de ez nem azt jelenti, hogy nem érnek semmit, csak szerintem feleslegesek. ;D