Author Topic: lengéscsillapítós  (Read 9853 times)

linzerke

  • Guest
lengéscsillapítós
« on: 2008 June 05, 20:02:34 pm »
sziasztok.nos az elmúlt másfél hónapban a létező összes hiba kijött a kocsimon.ezek közt volt az összes lengéscsillapítóm.egy régi kollegám ajánlott egy kis műhelyt a fehérvári úton.majdnem a homasita áruház mellett.bevittem és ha hiszitek ha nem két és fél óra múlva elhoztam a totál felújított lengés csillapítókkal ellátott kocsit.most csak az elsőt csináltattam meg de két hét múlva a hátsót is.teljesen tökéletes lett.mindezt 15000 pénzért az egy párt.ha valakit érdekel szóljon.megadom a számukat.nem mellékesen van egy futóműves a közelben és azt is megtudtam várni míg beállították,a leng.csill.felszerelése után.én nagyon elégedett vagyok velük.merem ajánlani mindenkinek.

btomi83

  • Guest
Re: lengéscsillapítós
« Reply #1 on: 2008 June 05, 21:18:59 pm »
A lengéscsillapítokkal mi volt a baj?

Nekem először a bal, majd a jobb első kezdett el "nyikorogni"/"nyöszörögni", a baloldalin egy kis WD40 egyből segített, de a jobboldalin már másodszor futottam neki, és csak mostanra tűnik jónak (kop-kop).

Egyik sem ráz, csak ezek a hangok ne lettek volna. Remélem emiatt mostanában nem kell majd cserélni a lengéscsillapítókat?
« Last Edit: 2008 June 05, 21:25:30 pm by btomi83 »

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: lengéscsillapítós
« Reply #2 on: 2008 June 06, 21:43:48 pm »
Én beméretném szervízben,mert a lengéscsillapító nem játék!
Ráállsz az autóval a rázópadra,megrángatja és utána a gép megmondja hány%-os a lengéscsillapító.
nekem 85,azt mondták,az nagyon jó ;D
Amúgy az a tapasztalatom,hogy ha hangokat ad,vagy kattog,nyikorog,akkor mihamarabb cserés :-\
Minden ami autĂł hifi!:)

btomi83

  • Guest
Re: lengéscsillapítós
« Reply #3 on: 2008 June 07, 12:08:46 pm »
Köszi a választ, majd megnézetem rázópadon.
 

Robi

  • Guest
Re: lengéscsillapítós
« Reply #4 on: 2008 June 08, 09:31:12 am »
Ha már lengéscsillapító. Van olyan lehetőség, h kikeményíteni? Úgy értem, ha beleülünk 4-en a kocsiba, jóformán vonszolja a s**ggét.
Na most, azt szeretném, ha max ennek a távnak a felére ülne csak össze. Hallottam ilyenről, h sűrűbb olajjal feltöltetni. Lehet?
Köszi!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: lengéscsillapítós
« Reply #5 on: 2008 June 08, 12:00:53 pm »
Ha már lengéscsillapító. Van olyan lehetőség, h kikeményíteni? Úgy értem, ha beleülünk 4-en a kocsiba, jóformán vonszolja a s**ggét.
Na most, azt szeretném, ha max ennek a távnak a felére ülne csak össze. Hallottam ilyenről, h sűrűbb olajjal feltöltetni. Lehet?
Köszi!

van rá lehetőség, el kell vinni megfelelő szakemberhez aki gátló keményítéssel foglalkozik. Rallysok csinálnak ilyent, meg komolyabb futóműves műhelyekben.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: lengéscsillapítós
« Reply #6 on: 2008 June 09, 11:30:01 am »
Ha már lengéscsillapító. Van olyan lehetőség, h kikeményíteni? Úgy értem, ha beleülünk 4-en a kocsiba, jóformán vonszolja a s**ggét.
Na most, azt szeretném, ha max ennek a távnak a felére ülne csak össze. Hallottam ilyenről, h sűrűbb olajjal feltöltetni. Lehet?
Köszi!
Az,hogy mennyire ül az autó, a rugókon múlik. Ebbe a szokásos (nem gázos) lengéscsillapító nem szól bele.
A hatékonyabb csillapító csak a dinamikus felütést akadályozza meg.
Mk6 1.3 benzin

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: lengéscsillapítós
« Reply #7 on: 2008 June 09, 11:32:54 am »
sziasztok.nos az elmúlt másfél hónapban a létező összes hiba kijött a kocsimon.ezek közt volt az összes lengéscsillapítóm.egy régi kollegám ajánlott egy kis műhelyt a fehérvári úton.majdnem a homasita áruház mellett.bevittem és ha hiszitek ha nem két és fél óra múlva elhoztam a totál felújított lengés csillapítókkal ellátott kocsit.most csak az elsőt csináltattam meg de két hét múlva a hátsót is.teljesen tökéletes lett.mindezt 15000 pénzért az egy párt.ha valakit érdekel szóljon.megadom a számukat.nem mellékesen van egy futóműves a közelben és azt is megtudtam várni míg beállították,a leng.csill.felszerelése után.én nagyon elégedett vagyok velük.merem ajánlani mindenkinek.
Engem érdekel.  :). PM-ben.  :)
Mk6 1.3 benzin

linzerke

  • Guest
Re: lengéscsillapítós
« Reply #8 on: 2008 June 10, 06:48:59 am »
szerintem a legegyszerűbb módja annak ,hogy ne üljön ha kigumibabázod a rúgókat.én ezt csináltam egy pár éve egy wartburgon.ott bevált mivel egy ikertengelyes utánfutót húzgált megpakolva non-stop,és nem ért le.de ehhez a művelethez ki kell venni a rúgókat.

Gaben81

  • Guest
Re:lengéscsillapítós
« Reply #9 on: 2011 June 10, 16:27:57 pm »
2 helyet szeretnék megosztani veletek, akik nekem a rugó átépítéssel kapcsolatban nagyon sokat segítettek, nélkülük biztos nem látnám még a fényt sem az alagút végén.

Az első Lukács Miklós szervize (volt már hivatkozva rá itt a fórumban valahol). A legkorrektebb és legsegítőkészebb szervizes akivel valaha dolgom volt.

Lukács Miklós
XVI. Budapest Lucernás utca 15.
20/261-7623


Szinte bármikor lehet keresni, megoldhatatlannak látszó futómű problémával mentem oda (amire több nevesebb szerviz széttárta a kezét) első kérdése: "Megvárod?" Azt hiszem ettől nem is kell több...

Másodikként szintén hasonló hozzáállású hely, igaz kicsit több munkával, lehet hogy aznap nem tudják a szervizt megoldani, de a munkájuk abszolút semmi kivetnivalót nem hagy maga után. (a részletek a mellékelt képen)

Tényleg ritkán mondok ilyet, de nekik örömmel fizettem ki a díjat, és ha a kettőt összeadom akkor a végösszeg még mindig 4 számjegyű!

Aki teheti, és nincs tőle messze a XVI. ker akkor rajtuk kívül ne keressen mást! Én megtettem, nem éri meg...


:notworthy: :notworthy: :notworthy:



[a csatolmányt egy admin törölte]