Author Topic: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben  (Read 9238 times)

JoolsNOS

  • Guest
Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« on: 2006 November 02, 13:54:21 pm »
Ismerős? Nekem van egy tippem. 1 órás meló kb. kell: krószerü festék, 5 kék helyzetjelzőled.
Szedd szét a műszerfalat leljesen 10 perc , pár csavar
Szedd ki a számlapot, a km órát fogó bajonettzár kicsit nehezen jón szét
Szedd le a számlapot feő műanyagt, ezuán ki tudod szedni a régi izzókat plusz az azt fedő elfakult szinezőbúrákat
Az izzókat cseréld ledre amilyen színre akarod
A számlap úgy kap fényt, hogy visszatükrözödő fény jut a km órára stb.. ezeket a felületeket festőszalaggal takard ki és fújd be krómfestékkel
Rakd össze
kész

Lance

  • Guest
Re: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« Reply #1 on: 2006 November 08, 19:58:05 pm »
Én is megcsináltam, egy ismerősöm nyújtott benne segédkezet. Valóban nem egy nagy művelet, szerintem a műszeregység eléggé áttekinthető. És meg is éri lecserélni az öreg izzókat. Nem jár nagy költséggel. Én elkövettem azt a hibát, hogy nem figyeltem oda, emiatt komolyabb komplikációim voltak az elektromos rendszerrel. Például rendszeressé vált, hogy irányjelzésnél leállt a motor. Több szerelő felújította a generátort, gondolva, hogy ott a hiba, végül egy tisztességesebb fajt kijavította a bakimat 3000 pénzért. Azóta is prímán üzemel.

Azt kell mondjam, megéri a vesződés vele. És tulajdonképpen tényleg nem nagy meló.

XoxO

  • Guest
Re: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« Reply #2 on: 2006 December 12, 17:10:33 pm »
Hello

ez 1 jodolog a htevegen meg is csinalom szerintem nekem mas bajom van nem a vilagitas de a muszerfalal kapcsolatos. nemvolt bedugva a spiral az oraba bedugtam mostmeg mar nemtudom kihuzni de ugyan ugy nem mukodik :( a fordualtszamerot is bedugtam az se volt bedugva es az se megy :S lehet kivan egve ? a spiral meg elvan valahol szakadva ?

JoolsNOS

  • Guest
Re: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« Reply #3 on: 2006 December 21, 15:32:38 pm »
A bajonettzárat úgy tudok kihúzni, ha a közepe felé összenyomod, és úgy huzod, érezni kell, utána már menni fog.

XoxO

  • Guest
Re: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« Reply #4 on: 2006 December 30, 17:09:50 pm »
Kosszi ha lesz 1 kis idom megnezem :)) es nemtod milehet a baj h nemegy a fordualtszammeroo ?

lewi

  • Guest
Re: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« Reply #5 on: 2007 September 25, 14:56:34 pm »
Hey!

menyi cucc világít egyébként a műszerfal középkonzolán? MK3 mert nekem csak a ködlámpa meg az ablakfűtés gomb melletti kis akármi világít. se a szellőztető hőszabályzó csúszkája ,semmi. mi lehet a problem?
köszke

Ryan

  • Guest
Re: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« Reply #6 on: 2007 September 25, 15:10:34 pm »
mk3ban mennyire kell szétszedni a számlapot ha az ember izzot akar benne cserélni???

ui: a csuszkának is kéne világitania biztos megszakadt a vezeték:S

Ryan

  • Guest
Re: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« Reply #7 on: 2007 September 25, 20:08:11 pm »

Dipper

  • Guest
Re: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« Reply #8 on: 2007 September 25, 20:53:31 pm »
Számlapot le sem kell szedned...komplett panel hátulján vannak a foglalatok/izzók!

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Halvány műszerfalviágítás mk2-ben
« Reply #9 on: 2009 February 04, 16:37:16 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topkitemetőbe kerül.

Az összefoglalója fel lett töltve a MK1-MK2 szériák részlegébe!

Moderátor: DVZs
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D