Author Topic: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló  (Read 16239 times)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #15 on: 2008 May 14, 06:04:35 am »
Szépen a gyári helyére lehet azt tenni, csak akkor az egész belső kárpit borítást meg kell venni, meg lehet külön nem is adják oda, de az már részlet kérdés. Bontóba szerintem baráti áron be lehet szerezni!
Csak egy kis idő kell mire találsz, de szerintem jobban megéri kicsit várni, mint barkácsolni.
Bocs a kifejezésért de magamból kiindulva az ilyen utólagos dolgokba mindig találok valaki kivetnivalót (saját munkámra gondolok) és az bosszantó amikor az ember nézegeti sokáig, és nem tetszik neki.
Sőtt tovább megyek valahol láttam olyat, amin egy kis + kar is van, amivel az elektromos tükröt is lehet vezérelni.  ;) És az is azon a kis konzolon van.
Amúgy kromaxnál találtam ilyet, hogy: "Könyöktámasz betét ajtóra" 1400 Ft.
De lehet van csak az a kis konzol is :D csak én nem találtam! Mivel a múltkor is valamilyen alkatrészt más típusnál volt, mert abba is olyat használnak.
De azért megkérdezem ;)
Mondanám, hogy csak ki kell vágni a régit, de ott van süllyesztés is, amit nehéz lenne megoldani, báár nem lehetetlen. :)

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2008 May 14, 06:07:06 am by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

btomi83

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #16 on: 2008 May 14, 07:03:54 am »
Egyetértek az előttem a szólóval, tényleg megéri várni, mint nekiesve szétbarmolni az eredetit, olyan úgysem lesz soha, mint az eredeti.

Mintha a saját ajtómat látnám. Csak az a  csavarhúzó nem stimmel az ajtóbehuzóban a második ajtón.  :laugh:

Szaaby

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #17 on: 2008 May 14, 10:09:17 am »
Sziasztok!
Igazábol én is a gyárit szeretném bele mert mégis csak az a legjobb, de mióta elindítottam ezt a témát már bejártam kb 7-8 bontót de egyikben sem vol ilyen kárpit, nemhogy kárpit de még mk4 sem volt. Ha valaki tálál vagy tud ilyen kárpitot vagy behúzót akkor feltétlenül szóljon.
Segítségeteket köszönöm
Üdv.: Szaaby

RyAn

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #18 on: 2008 May 14, 11:31:10 am »



Sziasztok!
Igazábol én is a gyárit szeretném bele mert mégis csak az a legjobb, de mióta elindítottam ezt a témát már bejártam kb 7-8 bontót de egyikben sem vol ilyen kárpit, nemhogy kárpit de még mk4 sem volt. Ha valaki tálál vagy tud ilyen kárpitot vagy behúzót akkor feltétlenül szóljon.
Segítségeteket köszönöm
Üdv.: Szaaby

bontok és fiesták topicban van egy pár mk4 fiesta nézd meg ott! van telefonszám is!
nem tom hova valósi vagy de ugy rémlik a siófokiban van a legtöbb!
« Last Edit: 2008 May 14, 15:49:30 pm by RyAn »

pereszte

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #19 on: 2008 May 14, 14:41:05 pm »
Siófokon a Nagy Autóbontóban láttam 4-5 MK4-es Fiesztát, én is vettem ott alkatrészt.
És tényleg drága lett...

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #20 on: 2008 May 14, 16:43:52 pm »
Én konkrétan Siójuton voltam bontóban ott nagyon fer és rendes volt a szerelő... én kiszedtem magamnak ami kellett... és szerintem a gyárihoz képest nagyon baráti árat mondtak... bár ízlések és pofonok lehet valaki sokallta volna én örültem hogy kaptam.
Gyári viszapillantó (színre fújt) + ablaktörlő relé + tankajtó (színtén színre fújva) ez volt így 10.000
Mondjuk a színre fújás nem a kocsi színét jelenti mert metáll fekete, de nem üt el annyira :)
de tényleg máshol nem nagyon találtam az országban... mondjuk valahonnan pestről hoztak nekem annó hátsó hidat, de az is 65.000 volt.
« Last Edit: 2008 May 14, 16:50:09 pm by doso22 »
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #21 on: 2008 May 14, 18:01:21 pm »
siófokon a nagy bontóban van minden. de tény hogy drága. viszont doso, az a 10e HUF ezekért egyáltalán nem sok. jó áron vetted. :)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #22 on: 2009 April 17, 13:59:19 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.