Author Topic: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló  (Read 16252 times)

Szaaby

  • Guest
MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« on: 2008 May 08, 21:04:45 pm »
Sziasztok!

Eljutottam odáig, hogy a kicsikémbe tegyek elektromos ablakemelőket. Viszont 1 dolognál megakadtam.
A legnagyobb problémám hogy hova/hogyan vannak a kapcsolók beszerelve a fiestában gyárilag vagy esetleg utólag.
Esetleg ha valakinek az MK4-ében van elektromos ablak, és segítene nekem akkor tehetne fel képeket a kapcsolók elhelyezkedéséről.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv. mindenkinek :Szaaby

btomi83

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #1 on: 2008 May 09, 08:22:30 am »
Szia!

Az ajtóbehúzó műanyagon vannak az elektromos ablak kapcsolói. Ha kézit akarsz elektromosra cserélni, akkor szerintem az ajtóbehúzó műanyag konzolt kell kicserélni egy kicsit hosszabbra, amin az elektromos kapcsolók vannak.
Képet nem találtam, de nézd meg ezt a linket (az 5. képen lehet látni):

http://www.hasznaltauto.hu/1865137_ford_fiesta_1998#

Szaaby

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #2 on: 2008 May 09, 09:03:42 am »
Szia!

Az ajtóbehúzó műanyagon vannak az elektromos ablak kapcsolói. Ha kézit akarsz elektromosra cserélni, akkor szerintem az ajtóbehúzó műanyag konzolt kell kicserélni egy kicsit hosszabbra, amin az elektromos kapcsolók vannak.
Képet nem találtam, de nézd meg ezt a linket (az 5. képen lehet látni):

http://www.hasznaltauto.hu/1865137_ford_fiesta_1998#

Szia!
Köszönöm a segítséget, mostmár csak olyan konzolokat kell szereznem. Esetleg azt nem tudod honnan lehet szerezni?

Üdv.: Szaaby

bantoomi

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #3 on: 2008 May 09, 09:22:47 am »
Szia!

Szerintem bontó, csak hát az a baj, hogy mostanában igen drágán mérik ezeket az alkatrészeket a bontósok. De ahogy jeleztem már a másik topikban, nekem is kéne néhány alkatrész ;D Az a baj, hogy elég kevés MK4 van a bontókban, és nehéz az alkatrész beszerzés....

Szaaby

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #4 on: 2008 May 09, 09:27:40 am »
Ezt én is észleltem hogy kevés az mk4-es bontókban.
Üdv.: Szaaby

btomi83

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #5 on: 2008 May 09, 09:36:24 am »
Szerintem is bontó, vagy talán cromax. Sok hasonló dolguk van, de hogy ilyen konzoluk van-e, azt nem tudom, de kapcsolók biztosan.

silvercircle

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #6 on: 2008 May 09, 10:45:18 am »
Nem akarom reklámozni, de a cromax-osok szinte bármit tudnak szerezni, jó áraik vannak és elég rugalmasak ha kedvezményt akar az ember. Bontott alkatrészeket is forgalmaznak egyébként.

Szaaby

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #7 on: 2008 May 09, 15:53:42 pm »
Nem akarom reklámozni, de a cromax-osok szinte bármit tudnak szerezni, jó áraik vannak és elég rugalmasak ha kedvezményt akar az ember. Bontott alkatrészeket is forgalmaznak egyébként.

Sziasztok ismét!
Ma voltam 4 bontóban, és egyikben sem volt MK4-es fiesta :( , voltam Cromaxnál és a gép azt adta ki hogy csak egész ajtóval vagy kárpittal lehet megvenni :( mert már nem gyártanak ilyet. Ugyhogy jó lenne ha esetleg vki tudna adni nekem egy linket ahol megvehető lenne.
Mert ha nem lesz ilyen akkor foggalmam sincs hova rakjam a kapcsolókat. esetleg tippeket elfogadok.

Üdv.: Szaaby

btomi83

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #8 on: 2008 May 09, 21:19:59 pm »
Próbáld meg ezt megkérdezni, talán elektromos ablak is volt benne:

http://www.hasznaltauto.hu/2013739_ford_fiesta_1997

206-osokon láttam anno, hogy a sebességváltó és kézifék környékén van a két első ülés között az ablakemelő kapcsolója. Ha nem találsz konzolt, akkor szerintem megpróbálhatnád a sebességváltó elé, a csomagtérnyitó gomb mellé berakni a kapcsolót.
« Last Edit: 2008 May 09, 21:22:03 pm by btomi83 »

Szaaby

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #9 on: 2008 May 09, 21:37:01 pm »
Próbáld meg ezt megkérdezni, talán elektromos ablak is volt benne:

http://www.hasznaltauto.hu/2013739_ford_fiesta_1997

206-osokon láttam anno, hogy a sebességváltó és kézifék környékén van a két első ülés között az ablakemelő kapcsolója. Ha nem találsz konzolt, akkor szerintem megpróbálhatnád a sebességváltó elé, a csomagtérnyitó gomb mellé berakni a kapcsolót.

Írtam a tulajnak, nekem sajnos nincs csomagtérnyitó gombom se a váltónál se máshol.
És a másik, hogy igazábol nem szeretném középre rakni a kapcsolókat mert az ottani elhelyezkedés nem tetszik nekem, és elég kényelmetlen elérni a kapcsolókat ott.
De a tippet köszönöm,
és várom a további tippeket :P

Üdv.

btomi83

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #10 on: 2008 May 09, 21:43:50 pm »
A legjobb megoldást ismerjük, amit írtam csak végszükség esetére lenne jó.

Én a helyedben ha nem találnék ilyen konzolt, akkor hagynám az egészet manuálisban.

Ablakemelő motorokat már talán szereztél is?


Szaaby

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #11 on: 2008 May 09, 22:26:47 pm »
A legjobb megoldást ismerjük, amit írtam csak végszükség esetére lenne jó.

Én a helyedben ha nem találnék ilyen konzolt, akkor hagynám az egészet manuálisban.

Ablakemelő motorokat már talán szereztél is?

Hát igen ismerjük, de mindent elkövetek hogy a lehető legjobb legyen az egész.
A motorok ha minden jól megy 1 héten belül megérkeznek, ugyhogy mostmár ha belekezdtem végigcsinálom :)

btomi83

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #12 on: 2008 May 09, 22:31:13 pm »
Drukkolok neked, hogy összejöjjön!  :)

Szaaby

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #13 on: 2008 May 09, 22:42:08 pm »
Drukkolok neked, hogy összejöjjön!  :)

Köszönöm szépen.

FordTom

  • Guest
Re: MK4 Elektromos ablakemelő kapcsoló
« Reply #14 on: 2008 May 10, 07:21:31 am »
hali!
én kivenném az egyik fűtő rácsot /ami a közép konzolnál van.. nem tom hírtelen a nevét.. ahol a levegő jön ki és magadra fújatod szoval/ és oda berakni szépen meglehet csinálni nekünk volt egy renault 5 -s abba volt úgy hogy ott volt a kapcsoló.... de ha nem találsz gyárit akkor már csak ez a sufni tuningos módszer maradt... próbálj meg rendelni biztos lehet....