Author Topic: emelkedett alapjarat  (Read 10195 times)

baki59

  • Guest
emelkedett alapjarat
« on: 2008 April 13, 10:09:16 am »
Segitsetek ha tudtok 1.8 DCL  az elso gazolas utan emelkedett marad az alapjarat es varosban nagyon zavaro koszonom

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #1 on: 2008 April 14, 13:11:25 pm »
...az elso gazolas utan...
Lehet, hogy az elgázolt gyalogos maradványai miatt szorul a gázbowben (olajozás), vagy az alapjárati motor (tisztítás)  ;)
« Last Edit: 2008 April 14, 13:14:45 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #2 on: 2008 April 14, 14:21:41 pm »
 :D :D :D :D

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #3 on: 2008 April 14, 14:28:42 pm »
Megnyúlt a dugattyú visszarántó rugó!

silvercircle

  • Guest
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #4 on: 2008 April 14, 14:45:55 pm »
Lehet, hogy az elgázolt gyalogos maradványai miatt szorul a gázbowben (olajozás), vagy az alapjárati motor (tisztítás)  ;)

Ez dízel, nincs benne alapjárati motor.  :) Rengeteg minden okozhatja, az adagolónál is lehet a hiba, de végülis akár gázbowden szorulás is lehet. És ahogy scampi mondja visszahúzó rugó is. Az utolsó kettőt könnyen fel lehet deríteni, csak körül kell nénzi kicsit az adagoló környékén. Ha a rugó nem húzza vissza a gázbowdent, akkor nem az adagoló a ludas tehát nem nagy a baj csak szorulás vagy rugógyengülés. Sőt ha a tiedben is van gázdugattyú, ami a hirtelen gázadások okozta kormolást hivatott kiküszöbölni, akkor akár az is lehet a baj ha szorul. Mellesleg én azt a dugattyút kidobtam belőle, mert idegesített, hogy késve reagált a gázpedál lenyomására.
« Last Edit: 2008 April 14, 14:56:41 pm by silvercircle »

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #5 on: 2008 April 14, 14:58:15 pm »
Lehet, hogy az elgázolt gyalogos maradványai miatt szorul a gázbowben (olajozás), vagy az alapjárati motor (tisztítás)  ;)

Ez dízel, nincs benne alapjárati motor.  :) Rengeteg minden okozhatja, az adagolónál is lehet a hiba, de végülis akár gázbowden szorulás is lehet. És ahogy scampi mondja visszahúzó rugó is. Az utolsó kettőt könnyen fel lehet deríteni, csak körül kell nénzi kicsit az adagoló környékén. Ha a rugó nem húzza vissza a gázbowdent, akkor nem az adagoló a ludas tehát nem nagy a baj csak szorulás vagy rugógyengülés.

Én az igazi dugattyúvisszarántó rugóra gondoltam mely mint ismert gyakran megnyúlik a gázolások után :) amúgy egy kis reszelőzsírral talán még megjavul :D :D

Baki59:  a gázolás gázadás lenne? vagy poén? :) - mondjuk nem fontos mert hamar kaptál választ mindkét eshetőségre :))))

silvercircle

  • Guest
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #6 on: 2008 April 14, 15:01:44 pm »
Én az igazi dugattyúvisszarántó rugóra gondoltam mely mint ismert gyakran megnyúlik a gázolások után :)

Ezt nem tudtam, viszonylag ritkán gázolok. ;D

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #7 on: 2008 April 14, 18:05:09 pm »
Én az igazi dugattyúvisszarántó rugóra gondoltam mely mint ismert gyakran megnyúlik a gázolások után :)

Ezt nem tudtam, viszonylag ritkán gázolok. ;D

tehát a reszelőzsírról tudtál :D

baki59

  • Guest
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #8 on: 2008 April 16, 05:57:26 am »
Nagyon sajnalom a gazadas helyetti gazolast de ettol eltekintve nem letezik bowden amire reszelozsirt kene tenem sem rugo ami viszahuzza adugatyut mert elektromosan van megoldva es kulombenis ha ujrainditok anelkul, hogy a gazpedalhoz nyulnek jo az alapjarat es az elso gazadasnal ujra magas marad. Koszonom a jotanacsokat.

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #9 on: 2008 April 16, 09:02:35 am »
Nagyon sajnalom a gazadas helyetti gazolast de ettol eltekintve nem letezik bowden amire reszelozsirt kene tenem sem rugo ami viszahuzza adugatyut mert elektromosan van megoldva es kulombenis ha ujrainditok anelkul, hogy a gazpedalhoz nyulnek jo az alapjarat es az elso gazadasnal ujra magas marad. Koszonom a jotanacsokat.

Háát én már cseréltem anno gázpedált - ebben van a jeladó - ford connect en. De szerintem ezt inkább be kellene méretni, azt hamar meg tudják mondani, vagy próbáld meg leolvasni a hibakódokat az itt http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,141.0/leírtak szerint talán mond valamit :)

üdv

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #10 on: 2008 April 16, 11:56:46 am »
Nagyon sajnalom a gazadas helyetti gazolast ...


Csak hülyéskedtünk egy kicsit.  :)
« Last Edit: 2008 April 16, 12:01:48 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: emelkedett alapjarat
« Reply #11 on: 2009 April 17, 14:13:07 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.