Author Topic: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!  (Read 27761 times)

RyAn

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #30 on: 2008 April 28, 19:44:39 pm »
nah tul vagyok 3nap tesztelésen!
és mit ne mondjak rég élveztem ennyire a vezetést!  :toothy9:
egy gyári vákumcsö plusba mit jelent  :o de senki meg nem mondta volna hogy ez a baj még jó hogy a régi szivósort elökaptam és átnéztem rajta a csöveket!  :P (ez már végsö elkeseredés volt  :-\ )
szépen megy olyat gyorsul mint még soha! nem rángat sehogy sem szép folyamatosan jár!
néha mondjuk le esik az alapjárat kb 500ra de ez nem izgat kicsi gáz ráadás és már jó is  :-*
szoval meg van  probléma!

még egyszer köszi a segitséget!  :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

SteeWee

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #31 on: 2008 April 29, 11:41:37 am »
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni...van egy 92es Mk3 1.1 fiestám. Olyan probléma jelentkezett, hogy bizonyos fordulatszám felett rángat az autó...általában 80km/h felett :S (fordulatszám mérő sajna nincs benne) Alatta viszont szápen jár...
Mi lehet a probléma és mit tudnátok javasolni?
Előre is köszi a segítséget!

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #32 on: 2008 April 29, 12:08:56 pm »
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni...van egy 92es Mk3 1.1 fiestám. Olyan probléma jelentkezett, hogy bizonyos fordulatszám felett rángat az autó...általában 80km/h felett :S (fordulatszám mérő sajna nincs benne) Alatta viszont szápen jár...
Mi lehet a probléma és mit tudnátok javasolni?
Előre is köszi a segítséget!

Sokminden lehet, ha egy kicsit körbeírnád  :)  mit néztél meg eddig stb.....   Amúgy az alapoknál kezdeném gyújtás, kábelek , gyertyák, üzemanyagellátás stb

üdv

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #33 on: 2008 May 03, 15:07:01 pm »
szép estét mindenkinek!
Multhéten vettem zsír új gyertyákat a verdába (motorcraft) és lecseréltem azokat amik benne voltak (champion)!
következö a gondom valószinü néha kihagy a gyújtás!
beremeg a motor és van olyan is hogy felére esik az alapjárat!
hogy lehet ezt beállitani ??? ha lehet  :-\
kábeleket végig néztem semmi sérülés!
a gyertyák egyforma szinüek! fehéres :P

Hello Ryan!

Eszembe jutott valami. Van a jobb első lámpánál az a piros dugós csati ennek a kódolásával emelheted csökkentheted az alapjáratot, valamint az előgyújtást pár fokkal érdemes megnézni.  Ha még mindíg dadog :) üdv

RyAn

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #34 on: 2008 May 03, 18:22:33 pm »
szép estét mindenkinek!
Multhéten vettem zsír új gyertyákat a verdába (motorcraft) és lecseréltem azokat amik benne voltak (champion)!
következö a gondom valószinü néha kihagy a gyújtás!
beremeg a motor és van olyan is hogy felére esik az alapjárat!
hogy lehet ezt beállitani ??? ha lehet  :-\
kábeleket végig néztem semmi sérülés!
a gyertyák egyforma szinüek! fehéres :P

Hello Ryan!

Eszembe jutott valami. Van a jobb els? lámpánál az a piros dugós csati ennek a kódolásával emelheted csökkentheted az alapjáratot, valamint az el?gyújtást pár fokkal érdemes megnézni.  Ha még mindíg dadog :) üdv

Hello Scampi!

a vákumcső likvidálásával megoldodott minden ilyesmi hál istennek!
azt a csövet likvidáltam amivel szorakoztál a városligetbe! amit ha befogtál le esett az alapjárat és ha szabadon volt növekedett!
azt nem tudja vki hogy ennek a vákumcsönek mi lehet a hátul ütöje ha elvan dugozva ?

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #35 on: 2008 May 03, 22:18:11 pm »
szép estét mindenkinek!
Multhéten vettem zsír új gyertyákat a verdába (motorcraft) és lecseréltem azokat amik benne voltak (champion)!
következö a gondom valószinü néha kihagy a gyújtás!
beremeg a motor és van olyan is hogy felére esik az alapjárat!
hogy lehet ezt beállitani ??? ha lehet  :-\
kábeleket végig néztem semmi sérülés!
a gyertyák egyforma szinüek! fehéres :P

Hello Ryan!

Eszembe jutott valami. Van a jobb els? lámpánál az a piros dugós csati ennek a kódolásával emelheted csökkentheted az alapjáratot, valamint az el?gyújtást pár fokkal érdemes megnézni.  Ha még mindíg dadog :) üdv

Hello Scampi!

a vákumcső likvidálásával megoldodott minden ilyesmi hál istennek!
azt a csövet likvidáltam amivel szorakoztál a városligetbe! amit ha befogtál le esett az alapjárat és ha szabadon volt növekedett!
azt nem tudja vki hogy ennek a vákumcsönek mi lehet a hátul ütöje ha elvan dugozva ?


Hali!

Akkor szinte biztos lehetsz a falsch levegőben mert a cső a helyén sok volt neki ledugózva jó, tehát valahonnan máshonnan szív ahonnan nem kellene.

bye

RyAn

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #36 on: 2008 May 04, 08:16:53 am »
a régi szivó sorom vákum csövezését raktam vissza és abba nem volt ez a vákum csö!

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #37 on: 2008 May 04, 22:32:16 pm »
a régi szivó sorom vákum csövezését raktam vissza és abba nem volt ez a vákum csö!

Akkor arra volt méretezve a karbu azaz a + cső falsch levegőként hatott. lényeg hogy most ok! :) üdv

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #38 on: 2009 April 17, 14:04:00 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.