Author Topic: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!  (Read 27760 times)

Ryan

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #15 on: 2008 April 12, 15:17:13 pm »
injektor fejet lecseréltem! szivósor és a pillangó szelepes rész maradt csak a többit cseréltem kompletten!
alapjárati motort és tps-t is cseréltem ezeknek a csatlakozoit befujtam rendesen WD40-el!gyertya kábeleket is cseréltem!
ennek következménye hogy nem gondolkodik a motorgázra hanem rögtön elindul!
ami megmaradt 1200 körüli alapjárat ami darabosan jár és gázadásnál meg gurulásnál sebességben is rángat!
holnap visszarakom régi kábeleket hátha az megoldja  :-\


Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #16 on: 2008 April 12, 16:52:47 pm »
injektor fejet lecseréltem! szivósor és a pillangó szelepes rész maradt csak a többit cseréltem kompletten!
alapjárati motort és tps-t is cseréltem ezeknek a csatlakozoit befujtam rendesen WD40-el!gyertya kábeleket is cseréltem!
ennek következménye hogy nem gondolkodik a motorgázra hanem rögtön elindul!
ami megmaradt 1200 körüli alapjárat ami darabosan jár és gázadásnál meg gurulásnál sebességben is rángat!
holnap visszarakom régi kábeleket hátha az megoldja  :-\

Nem szív ez valahol ahol nem kellene? - Pillangó és motor közötti rész - nézd meg a fék szervót  nem ereszt át egy picit? vagy valahol egy repedt vákumcső ha van rajta.

üdv

Ryan

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #17 on: 2008 April 12, 19:04:35 pm »
van egy vákuum csö ami a légszüröbe megy!
nahh ha ezt befogom leakar fulladni ha szabadon mgasabba fordulat  :-\

Ryan

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #18 on: 2008 April 15, 20:32:16 pm »
vákuum csövek egy kis gyanus könyök kivételével lecserélve!
ami megmaradt és bosszantó :
-gyorsuláskor rángat!
-sebességben fékre lépve rángat
-"sinusos" alapjárat, mutatón nem látszik de pár másodpercenként berángat!
-jah és ami fontos indulni nem indul magától csak ha egyszer tövig nyomom neki a gázt! :angry3:

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #19 on: 2008 April 15, 21:19:59 pm »
vákuum csövek egy kis gyanus könyök kivételével lecserélve!
ami megmaradt és bosszantó :
-gyorsuláskor rángat!
-sebességben fékre lépve rángat
-"sinusos" alapjárat, mutatón nem látszik de pár másodpercenként berángat!
-jah és ami fontos indulni nem indul magától csak ha egyszer tövig nyomom neki a gázt! :angry3:


Szikra szép kék? Van annyi erő benne hogy nyomás alatt is rendesen áthúz? Ha kint mükszik egy gyertya, nem biztos hogy bent is ok! Falsch levegő? Erre a két dologra tippelnék esetleg köss rá egy rég stroboszkópot hátha látsz gyújtáskihagyást - csak alapjáraton fogod látni -

sebességben csak ha a fékre lépsz akkor rángat? Ez megint a falsch levegő jele lenne! A szervó levegőigényével függ össze!

bye

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #20 on: 2008 April 16, 11:40:52 am »
A falsch levegő jó ötlet.
A lyukat úgy is lehet keresni, hogy féktisztítót (gyakorlatilag tiszta benzin) fecskendezünk a gyanús helyekre és figyeljük, hogy változik-e a motor hangja.

A benzin egyrészt lassítja a levegő beáramlást, másrészt helyreállítja a levegő/benzin arányt.
Mk6 1.3 benzin

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #21 on: 2008 April 16, 11:46:36 am »
Ha a gyertya kivételével keresel gyújtáshibát, legyél óvatos.
(Lehet, hogy neked ez nem újdonság, de hátha valaki más is kedvet kap hozzá, hogy megnézze a szikrát.   :) )

Az elektronikus gyújtások sokkal nagyobb feszültségekkel dolgoznak, mint a régi megszakítósok.

Ha a gyertya nincs testelve és fogod a kábelt, amin van egy kis vezető réteg piszokból, életveszélyes áramütést kaphatsz.

Másrészt a trafóban is bekövetkezhet az áthúzás, ami nem tesz jót neki.
« Last Edit: 2008 April 16, 11:49:14 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #22 on: 2008 April 16, 17:25:49 pm »
A gyertyahézagokat nézted már? 0.6-0.7 körül kéne legyen....
Igaz a nagykönyv 1mm-ert ír, de tapasztalataim szerint a kisebb hézag jobb, biztosabb szikrát ad.
A fékezéskori rángatás a vákuumos fékrásegítő miatt van. Ergo, ha darabosan jár a motor akkor darabos a fékrásegítés is.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Ryan

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #23 on: 2008 April 16, 18:23:00 pm »
szemre a gyertyák 1mmre vannak állitva!
vákuum csövek le cserélve mind! dupla olyan vastagfalu erösitett de a belsö átmérö nem változott!
változás semmi!

holnap gyertyákat kikapom visszarakom a régiket és elvieszem beállitattom 0.8-ra öket remélem megoldja  :-\
« Last Edit: 2008 April 16, 18:49:16 pm by RyAn »

RyAn

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #24 on: 2008 April 17, 18:47:07 pm »
gyertyák kikapva régiek vissza!
gyertyákat elvittem fater haverjához ott tolómérövel lemértünk egy fém lemezt ami 1mm-es és arról állitotuk be öket !
lehet hogy szemre egyformák voltak de egyik sem volt 1mm hanem "sokkal" kevesebb!
-alapjárat megjavult!
-fordulatszám normális!
de sajnos gázadásra kell még inditani!
ez mondjuk lehet attól is mert megszenvedte a gázbowdenem már és vagy 2-3 centivel be van esve a többihez képest  :-\
néha rángat egy kicsit remélem csak azért mert hideg volt a motor!
meg mikor visszakerült a régi gyertya akkor is elinditottam és szépen össze kormolta öket  :-\ az addig fehéres szinük korom fekete lett  :-\

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #25 on: 2008 April 17, 22:17:46 pm »
gyertyák kikapva régiek vissza!
gyertyákat elvittem fater haverjához ott tolómérövel lemértünk egy fém lemezt ami 1mm-es és arról állitotuk be öket !
lehet hogy szemre egyformák voltak de egyik sem volt 1mm hanem "sokkal" kevesebb!
-alapjárat megjavult!
-fordulatszám normális!
de sajnos gázadásra kell még inditani!
ez mondjuk lehet attól is mert megszenvedte a gázbowdenem már és vagy 2-3 centivel be van esve a többihez képest  :-\
néha rángat egy kicsit remélem csak azért mert hideg volt a motor!
meg mikor visszakerült a régi gyertya akkor is elinditottam és szépen össze kormolta öket  :-\ az addig fehéres szinük korom fekete lett  :-\


Mivel a tetejét cserélted - anno az alapjárati tollattyú vákumos volt és az autó mindíg egy pici gázzal indult - nézd meg hogy nyom e eleget van mögötte egy kis csavar egy tányérral, próbálj meg néhány fordulatot kitekerni - jegyezd meg mennyit mert ha nem ok, legalább vissza tudod tekerni - a bowdenhez semmi köze!

Ha hidegen keveset ment a gyetya, az normális hogy kormos - nincs ideje kiégni -

bye

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #26 on: 2008 April 18, 11:14:33 am »
...
meg mikor visszakerült a régi gyertya akkor is elinditottam és szépen össze kormolta öket  :-\ az addig fehéres szinük korom fekete lett  :-\

Ha a gyertya annyira kormos, hogy már áthúz a szikra, akkor gáztűzhelzen ki lehet égetni.
Réz drótkefével meg kell tisztítani és mehet vissza a motorba.  :)

Idővel őzbarna színű lesz, az a normális.  :)
Ha egy gyertya hosszú idő után is fehér, akkor lehet, hogy túl magas hőmérsékleten van üzem közben.
Mk6 1.3 benzin

RyAn

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #27 on: 2008 April 19, 19:28:40 pm »
nah most pár napja tesztelem!
sokat segitet az hogy kb  0.8 - 0.6 os hézagok helyett a 1mm lett beállitva!
nagyon szépen jár! injektor csere óta nincs megtorpanás se oda lépek neki és elindul mint a vadállat persze csak annyival amennyivel egy 1.4 eltud :P
fogyasztás normalizálodott nem zabál 7litert 60km-en -.-  :angry3:
egyedüli h meleg motornál gázrugásra indul meg nagyon laza a gázbowden de egy ideig igy is marad mert örülök h müködik!

köszönöm mindenkinek a segitséget!  ::) ::) :notworthy: :notworthy:
elsö kézben Scampi és Norbi (Norbert8210 :P )  "kollegáknak!" és persze mindenki másnak aki segitet!!....  :notworthy:

norbert8210

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #28 on: 2008 April 19, 19:34:13 pm »
Na végre ,csak egybe lesz már minden, lassan már csak a szépítgetés marad hátra.Ha minden kész esküszöm szerzünk rá egy xr2i spoiler szettet :headbang:.

RyAn

  • Guest
Re: Mk3 1.4i gyújtás kihagyás!
« Reply #29 on: 2008 April 26, 20:01:37 pm »
na ma megint szétkaptam a verdát reggel 9kor kezdtem most fejeztem be  :-\ igaz ebbe benne volt a mosás is meg a waxolás :P

indok amiért szétszedtem az h megint kezdett elöjönni a probléma!
gyertyák ujrabeállit mert elsö kettö nem állt a helyzet magaslatán egyik nagyobb mig másik kissebb hézaggal rendelkezett!
utána látom hogy az injektor fejnél is nagyobb a folt (folyt lefele a szivó sorfele) ezekszerint folyik a benya igazam lett! kiscseréltem (kartonbol vágtam hozzá) és jól bezsiroztam ahol csak lehetet :P

utána átnéztem a kábeleket !Semmi

Összerak próbakör!

fejlemény nincs alapjárat
 hmm sebességbe gurulok oké ahogy kiveszem üresbe lefullad!

itthon teljesen szét!

injektor szelep csere , alapjárati motor csere itt sajna a 3 csavarból csak 2 tartja mert 1 bele szakadt :angry3: de tart nem mozog!

aztán még egyszer átnézem a csöveket gondoltam magamban megnézem a régi szivósorom ott mi volt a helyzet és láss csodát különbözik valami! Egy vákum cső!
Scampi Doktor tudja meik mert a városligeti mütétnél sokat volt a kezében :P
na most az a vákum csö ameik megy a légszüröházba ezen a szivósoron bevolt dugozva!
kicseréltem a bedugozott fejet és "betömtem" a légszürö ház azon felét is ahova bevolt dugva a másik fele!
és láss csodát pöccre indul! szép az alapjárat menni még nem mentem majd lassan indulok dorogra 20km csak kiderül milett vele!
további fejlemények a napokban!
jah Norbi beálittom a gázbowdent is  :headbang: igy felkerült oda is a pedált  :-X
még kicsit szokatlan :P

sry a novelláért! ::)