Author Topic: Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)  (Read 8599 times)

P Z

  • Guest
Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)
« on: 2008 April 05, 19:23:02 pm »
Hy!
Azt szeretném kérdezni, hogy hány literes a tankja egy 1982-es Ford Fiesta 1.1L-nek? Csak azért kérdezem mert a műszerfalon nem működik se a vízhőfokmérő se a benzinmútató. Jó lenne tudni mennyit eszik meg azt is, hogy hány km-t lehet vele menni egy tele tankkal. Lehetőleg pontos választ kérnék mert már kétszer fogyott ki alattam a benzin :) Ha van valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehet megjavítani a víz- és a benzinmutatót azt örömmel várom. Bár azt hallotam, hogy csak cserélni lehet javítani nem. Több bontóban is szétnéztem sehol semmi. Újonnan meg gondolom drága vagy már nem is gyártják. Ha van valakinek eladó, esetleg megvenném. Köszönöm előre is a segítséget!!!

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)
« Reply #1 on: 2008 April 05, 23:55:03 pm »
Hy P Z!

Nekem is mk1 1,1 fiestám van! A fogyasztás mással még nem tudtam érdemben dumálni ebben a témában szóval a fogyasztás hát nem mondható kevésnek ma pl magyaralmás gyöngyös távon 8,3l/100km!A tartály mérete 34liter!
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

P Z

  • Guest
Re: Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)
« Reply #2 on: 2008 April 06, 07:01:11 am »
Kössz a választ. Tehát 34 liter. Azt hittem 20-25 liter között van:D Köszi mégegyszer! A többi témában (amit írtam) még szívesen fogadnám a segítséget. Köszi mindenkinek előre is!!!
« Last Edit: 2008 April 06, 07:03:50 am by P Z »

bi22o

  • Guest
Re: Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)
« Reply #3 on: 2008 April 06, 07:15:16 am »
Hy P Z!

Nekem is mk1 1,1 fiestám van! A fogyasztás mással még nem tudtam érdemben dumálni ebben a témában szóval a fogyasztás hát nem mondható kevésnek ma pl magyaralmás gyöngyös távon 8,3l/100km!A tartály mérete 34liter!

húha, ott már vmi nem gyári  :-\ akármilyen régi, 1.1-esnek nem szabadna ennyit szürcsölnie  :o

///én kalocsa - jászberényt jártam meg oda-vissza cirka 20 literből  ;) , pedig ez automata-szivatós ráadásul...///
« Last Edit: 2008 April 06, 07:17:11 am by bi22o »

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)
« Reply #4 on: 2008 April 06, 09:52:49 am »
Hát nem tudom hogy mi lehet rajta ami nem gyári de valahol olvastam a neten hogy asszem a gyári átlag olyan 8 liter körül van lehet hogy elnéztem valamit!De én szeretem kicsiny autómat és ez feledteti a sok fogyasztást ;)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)
« Reply #5 on: 2008 April 07, 10:33:45 am »
Hy!
Azt szeretném kérdezni, hogy hány literes a tankja egy 1982-es Ford Fiesta 1.1L-nek? Csak azért kérdezem mert a műszerfalon nem működik se a vízhőfokmérő se a benzinmútató. Jó lenne tudni mennyit eszik meg azt is, hogy hány km-t lehet vele menni egy tele tankkal. Lehetőleg pontos választ kérnék mert már kétszer fogyott ki alattam a benzin :) Ha van valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehet megjavítani a víz- és a benzinmutatót azt örömmel várom. Bár azt hallotam, hogy csak cserélni lehet javítani nem. Több bontóban is szétnéztem sehol semmi. Újonnan meg gondolom drága vagy már nem is gyártják. Ha van valakinek eladó, esetleg megvenném. Köszönöm előre is a segítséget!!!
Fogalmam sincs, milyen az MK1 benzinszintmérője, de nekem egyszer volt benzinszintmérő problémám a Skoda Favoritommal.
Az ottani high-tech megoldás szerint egy bronz lemez szaladgált egy feltekercselt szigeteletlen huzal ellenálláson. Semmi burkolat.
Az idők folyamán a bronzlemez élesre kopott és beakadt a tekercs szálai közé.
Az ülés alatti lyukon keresztül kivettem (nem tudom, hogy Fiestánál ez lehetséges-e), meghajlitgattam és mint az új.  :)

Neked is érdemes lenne egy kicsit megvizslatni a jeladót, főleg, ha nem kell levenni a tankot.

Ha más a szitu, akkor bocs.  :(
Mk6 1.3 benzin

Ryan

  • Guest
Re: Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)
« Reply #6 on: 2008 April 07, 11:03:17 am »
mk3 fiestáé is ilyen csak azon a kis lyukon nem lehet kivenni le kell szedni hozzá a tankot!

P Z

  • Guest
Re: Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)
« Reply #7 on: 2008 April 07, 20:05:24 pm »
Na majd megnézetem egy szerelővel, mert annyira azért nem értek hozzá. Úgy is most megy "nagyszervízre" :D Remélem csak a mérő a baja nem más...  meg, hogy a vízmérő is működni fog. Köszi mindenkinek a help-et.
« Last Edit: 2008 April 07, 20:07:18 pm by P Z »

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Üzemanyagtartály (nem működik a mérő)
« Reply #8 on: 2009 February 04, 17:47:35 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topkitemetőbe kerül.

Az összefoglalója fel lett töltve a MK1-MK2 szériák részlegébe!

Moderátor: DVZs
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D