Author Topic: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése  (Read 69403 times)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« on: 2006 October 24, 12:08:56 pm »
Nos azért csináltam ezt a topikot, mert a segítségetekre van szükségem.
Az elveszett fórumban írtam aszthiszem, hogy Teco parkolóban egy hölgy (nem hinném hogy véletlen volt szőke:) letolatta az első lökhárítómat. Azóta is lóg egy kissé.
A szerelők (Ivanicsnál) azt mondják, hogy olyan drága, hogy nem éri megcsinálni, nem létfontosságú. Ellenben én szeretném ha meg lenne. Arrol lemondtam, hogy MK-ba viszem, így sufni tuningra gondoltam. Ha valaki tudja hogy néz ki az elülső lökös felfüggesztése/rögzítése, mi-mik tartják és honnan lehet elérni az kérem osszátok meg velem és szerintem késöbbiekben másnak is jól jöhet.
Ahogy én levétel nélkűl láttam a beső müanyagokat az alsó müanyag rács szélei környékén teljes magasságban a két oldalon 1-1 nyelv eltört, aminek az ívei követték a lökös belső ívét.

Válaszaitokat lőre is köszi, ha lehetminnél elöbb 8)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #1 on: 2006 October 26, 18:19:50 pm »
Még egy infó róla!

Alul a hűtőrács előtt-alatt van egy vízzáró müanyad darabka, na az ripityára tört már el is hagytam, de az az alkatrész meg lett véve (5000 HUF) viszont nem mertem visszarakni, nehogy eltörje a lötyögő lökösöm :D
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

fusim

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #2 on: 2006 November 06, 11:57:24 am »
Még egy infó róla!

Alul a hűtőrács előtt-alatt van egy vízzáró müanyad darabka, na az ripityára tört már el is hagytam, de az az alkatrész meg lett véve (5000 HUF) viszont nem mertem visszarakni, nehogy eltörje a lötyögő lökösöm :D

Bárdinál lehet kapni utángyártott alapozott lököst - ghia vagy sima előkészítéssel kb 40K HUF nem olcsó de töredéke gyári fordnak webshopba nézd meg www.bardiauto.hu .

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #3 on: 2006 November 06, 12:11:42 pm »
Köszi az infót, de nekem maga a lökös nincs eltörve csak a füleg egy-egy darabja amit javítani tudok és még erősebb is lesz, valamint amire lesz szükségem azok olyan alkatrészek melyek esetlegesen eltörtek, pl, kereszttartó, vagy tugya a nyavaja! Már várom a tavaszt, hogy megcsináljuk, de addíg is jol jönne infó a leszedéséről, nem mintha alaposan megnéznénk elötte, de jobb nekiugrani több infóval!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

fusim

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #4 on: 2006 November 07, 09:02:59 am »
Köszi az infót, de nekem maga a lökös nincs eltörve csak a füleg egy-egy darabja amit javítani tudok és még erősebb is lesz, valamint amire lesz szükségem azok olyan alkatrészek melyek esetlegesen eltörtek, pl, kereszttartó, vagy tugya a nyavaja! Már várom a tavaszt, hogy megcsináljuk, de addíg is jol jönne infó a leszedéséről, nem mintha alaposan megnéznénk elötte, de jobb nekiugrani több infóval!

Van Haynes manuálom 2002- ha aktuális lesz megnézem. A ford lökös javításához ne fűzz sok reményt sux PCPBT anyagból készülnek törik mint a ropi rommáolvad és pilótavizsga kell hogy hegeszteni lehessen.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #5 on: 2006 November 07, 13:42:35 pm »
Igen ez sejthető, majd a ropilént hasznlom ragasztónak :-X

Köszi szépen, ahogy időd van irogathatsz róla, igaz tavasszal lesz csak a javítás, de felkészülni sose árt!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

fusim

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #6 on: 2006 November 07, 21:43:56 pm »
Igen ez sejthető, majd a ropilént hasznlom ragasztónak :-X

Köszi szépen, ahogy időd van irogathatsz róla, igaz tavasszal lesz csak a javítás, de felkészülni sose árt!

Ki kell szedni a díszrácsot és a lámpákat - ahogy izzócsrénél le vannak írva a kezelési könyvbe.
Autót megemelni bakolni első kerekeket levenni, kerékjárati dobokat kiszerelni - csavarok, és csillagbolhafejet tartják. Oldalanként 3 csavar rögzíti a lököst. Ha vannak ködlámpák annak vezetékeit ki kell kötni. Van 3 klipsz fent és kettő lent amik rögzítik a lököst ezeket kis csavarhúzóval ki kell akasztani és segítő közbe húzza a lököst előre + rácsnál lenyomja a klipszeket. Ablakmosó légkondi útba lesz a rögzítő csavaroknál. Aksit célszerű előtte kikötni.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #7 on: 2006 November 08, 08:36:34 am »
Küszi, ezek szerint kevesebb helyen van rögzítve mint gondoltam, a két nyelv amit láttam meg csak feszítené ezek szerint ;D
Ha megcsináltam beszámolok mindenről ;)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #8 on: 2008 May 12, 13:18:39 pm »
Sziasztok!
Rövidesen venni akarok festéket,mert színre akarom fújatni a lökhárítóim fekete részeit.
ehhez le kellene szednem a lökhárítókat.
Előbb utóbb biztos rájönnék,hol vannak a rögzítési pontok,de inkább tőletek kérdezném meg,hogy hol lehetnek,mire kell vigyázni,így kisebb az esély,hogy belefutok valami hülyeségbe.   :notworthy:
Szerintem,Mk6,Mk7 egyezik,szóval mindkét széria gazdái írhatnak.Szóval minden tanácsot szívesen fogadok tőletek :)
Valamint érdekelne még,hogy hogyan lehet leszedni szakszerűen az oldalsó díszcsíkokat,mert azt is színre fújatom.
(meg a tükröket,és a kilincset is,de azokat tudom,hogy hogy lehet leszedni ;D )
Köszi előre is! :notworthy:
« Last Edit: 2008 May 12, 13:21:18 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #9 on: 2008 May 12, 13:23:49 pm »
Sajnos nem tudok segíteni, de a tükrök, kilincsek leszedésének technikáját elárulhatnád :) Nálam is tervben van a fújás. Az oldalsó csíkra nekem azt mondták, hogy várjak vele fél-1 évet, mert amíg még tud tágulni (na, ezt baromira nem értettem, ha csak nem a téli-nyári alakváltásra értette), addig nem érdemes lefújni, mert töredezni fog.

btomi83

  • Guest
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #10 on: 2008 May 12, 13:35:38 pm »
Autószerelői cd-n mk6-oshoz ezt írják:

Első lökhárító:

1. A hűtőrácsot eltávolítani.
2. A fényszórókat kiszerelni.
3. A gépkocsit megemelni és alátámasztani.
4. A sárvédő vízvédő lemezét a lökhárító burkolatáról leszerelni (mindkét oldalt).



5. A lökhárító burkolatát a sárvédőről leszerelni (mindkét oldalt).



6. A ködlámpa elektromos csatlakozóit (amennyiben vannak) szétcsatlakoztatni.



7. A lökhárító burkolatot leszerelni.



A többiről nem találtam infot. A hátsóról külön nem ír, biztos ugyanígy kell csinálni.
« Last Edit: 2008 June 01, 21:27:31 pm by btomi83 »

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #11 on: 2008 May 12, 13:52:00 pm »
Köszi btomi!
A rajzokból talán jutok valamire.Az utólsón legalább jelölik a rögzítési pontokat,ez alapján el tudok indulni :)
De azért ha valaki tud még valami fortélyt,nyugodtan írjon :director:

Sdavid!A kilincs leszedését valahol már leírtam,de mepróbálom mégegyszer:ha kinyitod az ajtót,akkor a kilincs magasságában,a zárszerkezetnél lesz egy csavar,azt kell kicsavarni,és utána egy egyszerű mozdulattal kint van a kilincs.
a visszaszerelés macerásabb,mert mikor kiszeded,akkor egy kis fémpöcök a kilincs helyén kikattan(nem esik ki,csak elmozdul),
ezt egy csavarhúzóval visszakattintod,és utána vissza lehet tenni a kilincset.ha szétszeded,meg fogod érteni,sajna nem tudom jobban leírni :(
A tükröt nem tudom pontosan,de a haver fókuszán már cseréltem tükröt,az nem volt nehéz,úgyhogy azt azért nem kérdeztem,mert gondolom,hasonló.
A fókusznál úgy volt,hogy belül a műanyag burkolatot leszedtem(amiben a magassugárzó,vagy a tükörállító van),és ott voltak a tükörház csavarjai.
azokat kicsavartam,és lejött az egész ház.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #12 on: 2008 May 12, 14:51:29 pm »
Értem, köszönöm :)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #13 on: 2008 May 12, 18:10:45 pm »
Lökös leszedésben profi vagyok :)
Az enyémet már szedtem le, ha estig kibírod felteszek fotót és bejelölöm az összes csavart és patentot: előzetes ha megtalálom a leírást egybe elküldöm neked mailba . Szóval addig jó hogy hűtőrács ki (2 fölső fül 3 alul), Lámpa erre már volt példa az MK6-7 első lámpa izzó csere topikban. Ezeket egyszerűen csak hajtsd vissza a motorra :)
Most jön a lényeg! Felejtsd el a kocsi felemelését fölösleges kezd a két csavarral a kerékívnél, kívülről látszik. ez egy inbuszfejű!
NA a következő a ködláma itt csak a csatikat húzd le alulról benyúlsz és kihúzod mind a kettőt a csatlakozó két oldalán lévő fűl keresztbe fog tenni neked.
Ezután jön 2-2 csavar oldalanként ami meg fog szívatni  :-X nekem ez okozott legalábbis gondot ezek függőlegesen fölfele tartott csavarhúzó ez majd a feltöltött képeken látszik meg (sárga bolhába megy bele a csavar, onnantól csak patentok vannak amik előrehúzás esetén nem fognak akadályozni, vigyázz a hűtő környékén lévő terelőkre, könnyen törnek és darabja 5-6 ezer HUF.
Képek a képtáramban(Kuti harciszekere/lökös) Jó munkát ha kell segítség akár hívhatsz (bármikor, nem zavarsz csak éjjel ne :D 6-tól már fent vagyok) is tudok segíteni. Szóba jobban megy mint leírva ;)
Jó szerelést!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Első, hátsó lökhárító fel- leszerelése
« Reply #14 on: 2008 May 12, 18:22:27 pm »
Köszi Kuti testvér,már tisztábban látok! ;D
A képeket várom ;)
Szerintem a jövőben sokmindenkinek hasznára lesznek!
Minden ami autĂł hifi!:)