Author Topic: Riasztó+központizár mk3ba  (Read 13844 times)

Hargi

  • Guest
Riasztó+központizár mk3ba
« on: 2008 March 19, 14:50:37 pm »
Sziasztok!Most regeztem igaz már rég akartam.A lényeg vettem egy kicsikét kb fél éve a tulaj eléggé elbánt vele, össze**festés(csak alapozó kopik le) :( meg stb szal van mit rajta költeni.A lényeg most jutottam oda, hogy vettem bere riasztót és központi zárat és otthon akarom beszerelni aki már csinált ilyet az leírná a tapasztalatát?Nagyon megköszönném.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #1 on: 2008 March 19, 15:57:32 pm »
Huhh O0 mire vagy kíváncsi??
Minden ami autĂł hifi!:)

Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #2 on: 2008 March 19, 16:15:19 pm »
már megtaláltam a témát amott remélem nem lesz gond hogy ide is írtam:( Szóval vettem egy riasztót és egy kp zárat igaz még nem érkezett meg de a lényeg:DVan nekem már benne de az semmit nem ér!Van leírás és minden bekötési rajz elvileg de mire ideér a cucc ki akarom magam kupálni egy részén:DSzal  a lényewg ahogy néztem a régi bekötését.Nekem a motortérben van a szive a riasztónak,onnan jön be és aztán megy sok sok riasztós vezeték a bizti táblához...oda fut be az online/offline jelző vezeték is :@most akkor csak fogom kikötöm a régit és az újat ennek a helyére kötöm vagy hasonlók?attól félek, hogy elküldöm a riasztót vagy a kp-t ez az igazság...és ehhez szerettem volna egy kis infót hogy aki csinálta tud e tanácsot adni mit és hogyan kezdjem el:DMűszerfal nincs a kicsikében már szal a vezeték nem gond.D

Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #3 on: 2008 March 19, 16:17:17 pm »
találtam a car alarmon egy leírás rűla de azért ha nem unjátok tippet elfogadnék...köszi

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #4 on: 2008 March 19, 16:35:56 pm »
ha az új azonos a régivel,akkor igen
ellenkező esetben a régit ki-és az újat a leírás szerint bekötni ;D.nem lesz annyira egyszerű.
nem árt ha jártas vagy valamennyire az elektronikában(pl Relé bekötés)
Minden ami autĂł hifi!:)

Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #5 on: 2008 March 19, 19:28:41 pm »
nah abban nem de leírom mi van a cuccoshoz amit vettem.
      

Riasztó és mechanikus központi zár .A riasztóhoz 2 távirányító, sokk szenzor és sziréna is tartozik, A központi zár szett külön is beszerelhető, 2 db ötvezetékes, 2 db kétvezetékes motorral, vezetékekkel, tartozékokkal együtt van.


nah ez az amit vettem de még csaka  posta érkeztével derül ki mi van benne!Még nem volt semmi az ótóban szal full szűz lesz benne a központi részleg:DMi baj a relével?

Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #6 on: 2008 March 19, 19:30:06 pm »
http://www.caralarm.hu/kz1.htm    én innen néztem

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #7 on: 2008 March 19, 22:29:07 pm »
nah abban nem de leírom mi van a cuccoshoz amit vettem.
      

Riasztó és mechanikus központi zár .A riasztóhoz 2 távirányító, sokk szenzor és sziréna is tartozik, A központi zár szett külön is beszerelhető, 2 db ötvezetékes, 2 db kétvezetékes motorral, vezetékekkel, tartozékokkal együtt van.


nah ez az amit vettem de még csaka  posta érkeztével derül ki mi van benne!Még nem volt semmi az ótóban szal full szűz lesz benne a központi részleg:DMi baj a relével?
a két darab 5 vezetékes azért van,hogy azt előre kell beszerelni,a 2 első ajtóba.azért van 5 vezeték,mert a kapcsoló,ami a kp-zárt kapcsolja,benne van az első 2 motorban,és ezek a plusz vezetékek,a kapcsoló vezetékei.(általában a kék,és a zöld vezeték a 12 volt,a fekete,szürke és fehér a kapcsolóhoz tartozik)
én a a kis 3 ajtósomba a sima 2 vezetékest szereltem be,mert az enyém,csak távirányítóval működik,kulccsal csak hagyományos módon nyitható külön-külön a 2 ajtó.

leírom miért van nálam így:mivel az MK7 is ilyen bowdenes zárszerkezetes,ezért a belülről lezárást és a az ajtó kinyitását a kiszálláshoz is a belső kilincs végzi.
a kp.zárat úgy kellett behangolnom,hogy a bezárást elvégezze,de nyitásnál ne nyissa ki az ajtót annyira,hogy ténylegesen kinyíljon,csak a zár oldását végezze el.
ehhez nagyon meg kell tervezni,hogy hová csatlakozzon a kp.zár rudazata.hasonló,mit a fentebb említett oldalon,de nem ugyanaz.
én úgy oldottam meg,hogy a zárszerkezet karján,amihez a bowden kapcsolódik,kiszámítottam,-a kp-zár motor működési útját megmérve (kb 1,5 cm),-hogy ezt a kart hol is fúrjam ki ahhoz hogy zárjon-nyisson,de ne nyissa ki teljesen az ajtót.a közp. zárt rögzítettem az ajtó vázában,és  a hozzáadott rúddal kötöttem össze a zárszerkezettel.

a kapcsolót,ami a zárban van,azért nem kötöttem be,mert a motor arra van kitalálva,hogy nyisson-zárjon,de a fordok spec.zárszerkezete miatt nyitott állapotban középállásban van a motor,nem az egyik végpontban.a kapcsoló érzékelője pedig épp középtájon van,és bezavarna így a működésbe.
nekem most jól működik. :D 1  relé meg azért kell,hogy biztonságosan lehessen összekötni a riasztót a kp-zárral,a nagy áramfelvétel miatt,a második relé meg a sziréna csipogtatásához kell.
én bekötöttem egyet még pluszban a csomagtérajtó zárjához is,mert oda is tettem kp.motort,és ezt is a riasztó nyitja,külön aux gombbal. ;D

bonyolultan hangzik,de amúgy ha ott van előtted,nem annyira az.
remélem valamennyire érthető voltam,és segítettem ezzel az írással tisztán látni.
« Last Edit: 2008 March 19, 22:32:52 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #8 on: 2008 March 20, 08:08:14 am »
Húúú köszi a részletes infót!Asszem megvároma  leíást is hozzá amit adnak aztán majd meglátjuk háét:Da leírásod előtt azt hittem meg tom csinálni de elolvasva már nem vagyok benne bizti:D:D:Dnah majd emglátjuk mi lesz most darabokra van szedve se műszerfal se kárpit se semmi kivi vok mi lesz vele:Dlesz eh még belőle ótó:D

Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #9 on: 2008 March 21, 19:28:17 pm »
resziasztok egy gyors segítség kellene nekem!:DHolnap kötném a riasztót és annyi gondom lenne, hogy van a riasztó meg a központi zár és nem tom összekötni:Dmost csinizem először szal ha adnátok egy kis segyítséget
itt vannak a képek, bejelöltem mire is goindolok, hiszen egyiken van 2 vezeték nyitó és záró a másikon meg 200 féle más szin most akkor kiválasztom a nyitó és záró áramköröket szín szerint és összekötöm vagy mih?
Meg az a kérdés még, hogy ha 3motort rakok be kettő az első ajtókat egy pedig a csomagteret nyitja úgy akkor most jó lesz?meg most akkor mivan, ha a kp motor is emg a riasztó egysége is be van kötve nekem a bizti táblámhoz üres helyre az csak jó.. gondolom én:DKöszi a válaszokat nah itt a kép, be is van karikázva a cuccos.:DEgyik kép** ien a papír akárhogy is filmeztem de ki van emelve.
http://kepfeltoltes.hu/080321/DSC00281_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080321/DSC00282_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080321/DSC00283_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080321/DSC00285_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #10 on: 2008 March 21, 19:44:50 pm »
még1x én hmm ha csak a riasztóhoz van relé amint látod de nem rakok a riasztó vezérlő és a kp vezérlő közé az se baj neem?Viszont van mellette tripla védelem, hiszena  riaszton van 2 bizti+a központin is 1 és ha ez nem lenne elég a bizti táblába van bekötve mindkettő áramilag külön áramra és arra is be van hangolva még ++ biztosíték.

Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #11 on: 2008 March 21, 19:46:24 pm »
Még1x én:Dha viszont a riasztó agy és a központi zár agya is 1 bizti táblán van az nagy baj lenne?mert máshonann most az aksitól fölösleges vezetéket behúzni ha már amgy is van egy a biztitáblában a riasztónak vagy az már sok azon az áramkörön mih?keresekkett egy bármely más piros vezetéket és csapolva kössem be egy üres biztosítékhelyre mih?célszerűbb?

Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #12 on: 2008 March 21, 21:42:50 pm »
Még 1 kérdés a relénél a két zöld vezetéket mire vagy hova kell kötni?Összefoglalva hogy hozom össze a riasztót és a központizár vezérlő motort?köszi!

Hargi

  • Guest
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #13 on: 2008 March 21, 21:46:12 pm »
nekem amint látod külön van egy vezeték amit nyitja a a csomagteret meg zárja oda jó a 2vezetékes movci ugye?

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Riasztó+központizár mk3ba
« Reply #14 on: 2008 March 22, 09:49:25 am »
szerintem ne kezdj bele :( legalábbis egyedül ne!
Minden ami autĂł hifi!:)