Author Topic: olajos légszűrő  (Read 17186 times)

lewi

  • Guest
olajos légszűrő
« on: 2008 March 18, 17:52:57 pm »
hey
találtam jófajta olajnyomokat a légszűrőházban
segítsetek lééééccci hogy mi lehet a gond és a megoldás
köszke

[a csatolmány törölve]

Ryan

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #1 on: 2008 March 18, 17:58:29 pm »
hibalehetöségek
-magasolajszint
-koszos kartergázcsö
takaritsd ki légszürö házat meg csövet!
új szürö oszt okés!

lewi

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #2 on: 2008 March 18, 18:03:17 pm »
magas olaj az bizt nem mert kevés  :P néztem
kartergázcső melyik?  :P :P
amúgy köszke  :notworthy:

Ryan

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #3 on: 2008 March 18, 18:05:16 pm »
magas olaj az bizt nem mert kevés  :P néztem
kartergázcs? melyik?  :P :P
amúgy köszke  :notworthy:

azt nem tom nekem 1.4 van de az ameik a szüröbe megy bele ! oda abba az izébe ahonnan felbukik az olaj!
amugy nagykönyvbe levan irva a végén h kell tisztitani :P

lewi

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #4 on: 2008 March 18, 19:27:44 pm »
köszke majd 7végén szerelgetek
nem akarok vmit elkisvirágozni  :)

norbert8210

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #5 on: 2008 March 18, 20:07:00 pm »
Nem akarlak elkeseríteni de ha nagyon sok az olaj a szűrőnél és ha felül is löki akkor lehet olaj lehúzó gyűrű törés is,amit jobb mihamarabb javítani.de reméljük csak egy jó kis takarítás.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: olajos légszűrő
« Reply #6 on: 2008 March 18, 20:49:18 pm »
Nem akarlak elkeseríteni de ha nagyon sok az olaj a szűrőnél és ha felül is löki akkor lehet olaj lehúzó gyűrű törés is,amit jobb mihamarabb javítani.de reméljük csak egy jó kis takarítás.
jah ez lehet, vagy bizony a sok kartergáz is hordhatja fel az olajat.

jocc

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #7 on: 2008 March 18, 23:29:41 pm »
H!
Nekem is trutyis volt (bár nem ennyire). Mondjuk nekem mondta is a szerelőm, hogy kicsit nyomja vissza az olajat, ha van benne "bőven".
A karetercsövem + a légszűrőház alján lévő kis kütyü (amit a kis gumisapka takar) teljesen el volt tömődve, ettől szarakodott az alapjáratom is. Leszedtem a légszűrőházat, szétszedtem, csöveket, mindent kipucoltam, és már OKés is. Ez kb. 2 hónapja volt, azóta nézegettem, de nem jött vissza a trutyi.
A kartercső végén, az olajbeöntő sapkában van egy szűrőféleség, nekem onnan is sokáig darabokban jött ki a kosz, úgy 10-évente nem árt kitisztítani.
Aszondta a srác (nemtom, mi igaz belőle - szerintem csak ráfogta a nyuszira), hogy olajcsere után "trutyisodhat" a régi és az új olaj keveréke, ha nem mosod át a motort olajcsere után - szerinte ezt nyomta vissza, ettől tömődött el nálam. Azé ez furán hangzik... ???
« Last Edit: 2008 March 18, 23:40:35 pm by jocc »

lewi

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #8 on: 2008 March 19, 07:33:05 am »
 :o :o :o

köszke a helpeket
nem nagyon merek ám hozzányúlni mertnem vágom mi micsoda pedig most lenne rá időm 7végén szerelőmet meg nem akarom zaklatni nyuszikor
az olajbeöntősapkát múltkor tisztítottam jó trutyis volt
ha vki leírná lépésről lépésre hogy milyen csöveket húzzak le meg mit takarítsak akkor azt nagyon megköszönném
(olajlehúzógyűrű cseréje nagy meló igaz? ha az a gáz egyáltalán)
köszke még1x  :notworthy:

lewi

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #9 on: 2008 March 19, 07:43:52 am »
nem találtam cromaxéknál olajlehúzógyűrűt
mennyibe fájhat?

Ryan

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #10 on: 2008 March 19, 07:56:44 am »
nem találtam cromaxéknál olajlehúzógyűrűt
mennyibe fájhat?
mert gondolom arra gondoltak ami a dugon van :P

lewi

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #11 on: 2008 March 19, 08:12:24 am »
aha biztos
ha Te mondod...
(miiiiiivan ???:P

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: olajos légszűrő
« Reply #12 on: 2008 March 19, 09:11:22 am »
Hát az olajlehúzó-gyűrű a dugattyút veszi körbe ( asszem az a legalsó ),azt cserélni nem 2 fillér, ill. meló.

A kartergáznak a visszavezető csöve a légszűrő-házba alulról csatlakozik, valószínűleg magas a kartergáz nyomása, és az nyomja fel az olajat, ez pedig azért van, mert a gyűrűk nem tömítenek rendesen a hengerben - vagy el vannak kopva, vagy tényleg törött a gyűrű.

Az olajbeöntőn a barnás trutyi Fifi betegség, letörlöd és kész.

A legjobbakat!

 ;)
:wav:

lewi

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #13 on: 2008 March 19, 09:13:13 am »
ah köszke
asszem fizikailag is felveszem a kapcsolatot a szerelőhaverral  :P

jocc

  • Guest
Re: olajos légszűrő
« Reply #14 on: 2008 March 19, 14:43:28 pm »
Szerintem ennyire ne fújd fel a dolgot, előbb takaríts egyet, aztán menj szerelőhöz, mert az igen drága lesz.

Egyszerűen lekapod azt a légszűrőházat, 2 gumicső megy bele: az egyik elölről, a másik alulról. Egyszerűen leráncigálod, aztán kitisztítod őket. Az olajbeöntő sapkából ne csak "mosd ki a trutyit", hanem áztasd 1 órát, közben "kocogtasd" ki belőle a szennyeződést (azt nem látod mert, bele van gyógyulva) - kis koromdarabkáknak látszanak, nekem fél kiló kijött. De vehetsz is egy új sapkát, ha nem akarsz pancsolni. A légszűrőházon, a kis gumisapka alatt (a fotódon ott a legolajosabb a cumó) is van egy üreg, ami el szokott tömődni. Azt is szét tudod szedni, tisztítsd ki.
Gondolom akkor a légszűrő alatt, a karbi környéke is trutyis, azt is tisztítsd meg.
Ha már arra jársz, a csatikat befújhatod WD-vel.
Mindez persze a gyűrűtörésen nem segít, de ha ezek a dolgok kb. 10 éve voltak utoljára tisztítva, akkor talán érdemes...