Author Topic: Rozsda (javítás)  (Read 39004 times)

lewi

  • Guest
Rozsda (javítás)
« on: 2008 February 07, 08:04:06 am »
hey!
találtam a küszöbön egy jófajta rozsdafoltot (persze máshol is) mivel törve volt az autó ezért itt egy kicsit meg van roggyanva a küszöb és lehet hogy ki is kéne glettelni (asszem jól írtam)
segítsetek léccccci hogy hogyan,mivel csináljam, mire figyeljek, milyen alapanyagokat vegyek,és kb mennyibe fájnak ezek a dolgok
előre is köszke  :notworthy:

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #1 on: 2008 February 07, 08:19:42 am »
Hát elég bátor vagy ha így belemersz fogni!Én nem merek kisérletezni inkább elviszem szakihoz:)
Minden tiszteletem ha sikerűl :notworthy:
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

lewi

  • Guest
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #2 on: 2008 February 07, 08:22:45 am »
nem olyan nag darab folt csak egy kicsi (kb 1cm*3cm és nem látható helyen)
úgy gondolom hogy meg tudom csinálni (remélem)  ;D

zoli

  • Guest
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #3 on: 2008 February 07, 22:19:43 pm »
hey!
találtam a küszöbön egy jófajta rozsdafoltot (persze máshol is) mivel törve volt az autó ezért itt egy kicsit meg van roggyanva a küszöb és lehet hogy ki is kéne glettelni (asszem jól írtam)
segítsetek léccccci hogy hogyan,mivel csináljam, mire figyeljek, milyen alapanyagokat vegyek,és kb mennyibe fájnak ezek a dolgok
előre is köszke  :notworthy:
 
>>>segítsetek léccccci hogy hogyan,mivel csináljam, mire figyeljek, milyen alapanyagokat vegyek,és kb mennyibe fájnak ezek a dolgok
előre is köszke  :notworthy:

>Na akkor lássunk neki. 
1;vágó, kalapács, ponthegesztő furó
2;Vágóval lecsapod a régi küszöböt, ahol kell ponthegfuróval lefúrod a ponthegesztéseket,
oszlopoknál különös figyelemmel járj el!!!
3;hozzávalók 1db küszöb kb3-6ezer forint, 2dl alapozó, ha fényeztetni nem akarod fekete sprai
>reméllem minden kérdésedre választ kaptál. 
>A kittelés pedig felejtös szerintem. Az nem munka csak monyi, jó osztrák megoldás mert drága náluk a javítás és hétvégén bemennek a forstingerbe majd mindenféle csodaszerrel hazatérve a család apraja naggya nekilát az (autójavításnak) majd ez az autó valami uton módon hazánkba vándorol és a szaki mielött neki állna a munkának 1 hétig a purhabot és hasonló csodaszerektöl nem mentes lyukakat feltárja és a gazdi ilyenkor márt az intenziv és a temető közt lebeg hogy mit is vásárolt. Ugye nem ezt szeretnéd , akkor ne tedd. mert most csak 1.  3cm -es lyuk van és mire mégegyszer megnézed 1. 3cm-es ép lemez lesz az autódon. Bocs ha hosszú lett egy lakatos véleménye.

Ryan

  • Guest
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #4 on: 2008 February 07, 22:26:51 pm »
enyémet is eszi a rozsda :P
hátsó ivem már nincs is  :-[
de én nyáron majd inkább lakatoshoz viszem :P

zoli

  • Guest
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #5 on: 2008 February 07, 22:31:02 pm »
enyémet is eszi a rozsda :P
hátsó ivem már nincs is  :-[
de én nyáron majd inkább lakatoshoz viszem :P

Ez még mindig jobb megoldás mert a kitt alatt nem dunsztolódik és nem terjed olyan gyorsan tovább a baci.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #6 on: 2008 February 07, 22:48:43 pm »
hey!
találtam a küszöbön egy jófajta rozsdafoltot (persze máshol is) mivel törve volt az autó ezért itt egy kicsit meg van roggyanva a küszöb és lehet hogy ki is kéne glettelni (asszem jól írtam)
segítsetek léccccci hogy hogyan,mivel csináljam, mire figyeljek, milyen alapanyagokat vegyek,és kb mennyibe fájnak ezek a dolgok
előre is köszke  :notworthy:

Zolinak igaza van, hamár kidugta az "orrát" a rozsda akkor azon nem segít a gitt-kitt-glett (ki hogy hívja) mert akkor az már azt jelenti, hogy nincs hová menjen a dukkó alatt a rozsda ezért kinyomta azt. Anno mikor elvittem lakatoshoz a verdámat azt hittem csak felületi rozsdás a küszöböm. Aztán Ő meg megfogott egy kiskalapácsot és odavágott neki. Hát hadnemondjam a szívem kiugrott egyből. De utána már látszott, hogy az egész küszöbb sz..rrá van rohadva. Kézzel lehetett morzsolni a vasat!!!
Pedig látszólag semmi baja nem volt, csak alul egy 20forintos nagyságú részen látszott a rozsda.

Szóval kezdj inkább gyüjteni a lakatosra, mintsem összegányolod otthon a verdát...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Ryan

  • Guest
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #7 on: 2008 February 07, 22:57:09 pm »
nálam ha ugy lépnél a küszöbre akkor szerintem ugy ahogy van kiszakadna a lábaddal egyutt!
nekem mind2 oldalt az ajtó hajlatában van a gumi alatt a lyuk!  :crybaby2:

lewi

  • Guest
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #8 on: 2008 February 07, 23:01:13 pm »
hát ez most nagyon elkeserített
de ma már megvettem az anyagokat
ezek után biztos hogy lakatoshoz viszem de azért még addig egy kicsit megmonyákolom hogy a lelkiismeretem a helyén legyen
(óóó a francba is...megint költhetek több ezreket rá....már nagyon elegem van.... >:( )
köszke az infókat sokat segítettetek  :notworthy:

zoli

  • Guest
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #9 on: 2008 February 07, 23:16:23 pm »
hát ez most nagyon elkeserített
de ma már megvettem az anyagokat
ezek után biztos hogy lakatoshoz viszem de azért még addig egy kicsit megmonyákolom hogy a lelkiismeretem a helyén legyen
(óóó a francba is...megint költhetek több ezreket rá....már nagyon elegem van.... >:( )
köszke az infókat sokat segítettetek  :notworthy:

>>>Hidd el ez sokkal jobb és olcsóbb megoldás /most 6-12ezer/, mint később 100-120ezer nem írtam sokat sőt.

lewi

  • Guest
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #10 on: 2008 February 07, 23:27:41 pm »
ja vágom én hogy jobb megoldás csak mindíg az a francos pénz a gond!!!
mást sem csinálok amióta megvettem csag javítgatom/javítgattatom aztán igazából ez már csak így lesz ezután is
tudom hogy öreg autó de akkor is
ááá a francba most nagyon szomorú vagyok
na mind1 majd akkor vhogy összeszedem a pénzt
köszke még1x

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #11 on: 2008 February 08, 06:55:25 am »
Ilyenkor mindig arra gondolj (én is így teszek), hogy még ígysem milliókat adsz ki autóra mint azok akik bevállalják az új autót mert belefér a havi keretbe a törlesztő. Abba persze meg nem gondolnak bele, hogy mennyibe is kerül nekik az autó valójában...
Ez egy kis autó, kis költségekkel, viszont kell rá költeni. De gondolj bele, ha lenne mellé egy havi 30ezres törlesztő....
« Last Edit: 2008 February 08, 06:57:15 am by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #12 on: 2008 February 08, 09:21:00 am »
persze én is átgondoltam már ezeket amikor használt autó mellett döntöttem
teljesen igazad van csak én nem gondoltam hogy egy használt kocsival ENNYIT kell foglalkozni
na mind1 megoldom
köszke

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #13 on: 2008 February 08, 10:19:35 am »
Nem muszály vele annyit foglalkozni.Csak akkor max 2év és elporlad az egész :(
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Rozsda (javítás)
« Reply #14 on: 2008 February 08, 10:35:12 am »
kasztnimunkánál én azt mondom hogy kell hozzá egy jó lakatos. fontos odafigyelni lakatolásnál, ahol elemet cserélnek, kívül-belül legyen lekezelve az új elem, vagy javítás, ezen szeretnek spórolni, hogy szép, gyönyörű lesz, csak belül nem és kívül is csak vékony rétek korrózióvédelmet hordanak fel a lemezre, és pár hónap alatt újra áthólyagosodik... nekem szerencsére nem vészes a cabriom kasztni állapota, de bizony én is teljes lakatolást fogok rajta december környékén csinálni. egy hibátlan autót akarok, és itt nem sajnálom rá a pénzt, hiába nincs még meg rá. akkor se... inkább legyen egy 17 éves hibátlan autóm, amit akár itthon is meg tudok szerelni mint egy újabb, amivel bármi kis baja van rögtön szervizbe kell menni súlyos tízezrekért.