Author Topic: lámpamaszk házilag (MK3)  (Read 18853 times)

bi22o

  • Guest
lámpamaszk házilag (MK3)
« on: 2008 February 03, 09:14:41 am »
arra gondoltam hogy minek kiadni 10.000Ft-okat egy pár elsőlámpa-maszkra, ha az ember csinálhat is magának....
csak milyen anyagból meg ugye hogy?



ha ilyet szeretne vki, az nem gáz hogy egybe van az index maszjka a lámpáéval, mert ugye a motor csak a lámpát dönti és index meg fix... ???



a karikákat vhogy úgy kell méretezni, hogy az izzó és a helyzetjelző pont beleseen az üres részbe, vagy lefedheti a maszk?

ha vkinek van ötlete, tapasztalata ezügyben légyszi írjon...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #1 on: 2008 February 03, 09:50:28 am »
lámpamaszkot házilag is tudsz csinálni, csak elég macerás. a menetét sajna én nem tudom, mert még nem csináltam. a fényszóró magasságállító nem dönti a lámpát, csak a lámpán belül a tükröt! így a kérdésedre a válasz: nem probléma h az indexxel egybe van. max a kiszerelésnél. viszont szerintem nem árulok el újdonságot azzal hogy sokkal szarabbul fogsz így látni vele...

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #2 on: 2008 February 03, 11:15:38 am »
a karikákat vhogy úgy kell méretezni, hogy az izzó és a helyzetjelző pont beleseen az üres részbe, vagy lefedheti a maszk?

Hát ebből a mondatodból kiderül, hogy nemtudod a legnagyobb gondot ezzel a lámpamaszkkal kapcsolatban. Hogy a fityesz lámpája csak 1 foncsoros!!! Tehát pont ott takarsz be neki ezzel ahol a legtöbb fény jönne ki a lámpából - tehát középen :-\
 
A másik, hogy ezért a szervek "helyszínen agyonlőnek" majd...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

bi22o

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #3 on: 2008 February 03, 11:34:31 am »
hát az égő a közepén van azt tudom, de úgy is lehet méretezni, hogy pont ne legyen takarásban, csak design kérdése (már házilag gyártottnál...), mondjuk ha a yard bünteti, akkor mindegy...

JoolsNOS

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #4 on: 2008 February 03, 11:41:47 am »
Ha van rá lehetőség állíts be a fénymérő elé és ott próbálkozz a különböző kitakarásokkal. Ha nem változtatsz a kivetített lámpaképen akkor nem szólhatnak egy szót se. Persze ha már kötözködnek akkor ugyis találnak vmit :(

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #5 on: 2008 February 03, 12:09:13 pm »
Pedig sajnos szólhat érte. Ha 30%-ot eléri a kitakart rész akkor azonnal bevonhatja a forgalmit. :-\ Ha változik a kivetített lámpakép, ha nem. Kishazánkban semmi sem olyan egyszerű, mint aminek látszik  :-\

Haveromat a többszázezerért csináltatott lökhárítóért cseszegették, merthogy nem gyári és kell hozzá műbizonylat...15ezer "helyszíni bírság" lett belőle...de ebbe itt most ne menjünk bele... írány a Csevegő topik>>>
« Last Edit: 2008 February 03, 12:21:05 pm by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Hargi

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #6 on: 2008 March 19, 16:02:15 pm »
sziasztok!Én csináltam házilag ilyet pontosan ezt a duplakörös lápmatakaró volt feltéve előre hátra meg a sima bár most töröm a fejem egy újabb megoldáson de ha a régi érdekel vkit elmondom szivesen.

Ryan

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #7 on: 2008 March 19, 17:39:44 pm »
sziasztok!Én csináltam házilag ilyet pontosan ezt a duplakörös lápmatakaró volt feltéve előre hátra meg a sima bár most töröm a fejem egy újabb megoldáson de ha a régi érdekel vkit elmondom szivesen.

várjuk rola a képeket!

bi22o

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #8 on: 2008 March 19, 17:46:59 pm »
sziasztok!Én csináltam házilag ilyet pontosan ezt a duplakörös lápmatakaró volt feltéve előre hátra meg a sima bár most töröm a fejem egy újabb megoldáson de ha a régi érdekel vkit elmondom szivesen.

hát ha van 1 kis időd megoszthatnád velünk a menetét, Viktor meg átrakná a "Csináld Magad' topicba... ;D

előre is köszi.... :notworthy:

Hargi

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #9 on: 2008 March 19, 19:31:37 pm »
Képet sajna már nem tudok felrakni, mert a műszakin le kellett vennem:Dszal asszem nincs már róla kép de a menetét megmondom igaz nagyon egyszerű nem szép de kezdésnek elmegy messziről egész csinos észrevehetetlen a különbség és persze 500Ftból megvan.Holnap leírom a menetét.

lewi

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #10 on: 2008 March 19, 19:40:20 pm »
helyes helyes
már várjuk... :)

Hargi

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #11 on: 2008 March 20, 08:24:15 am »
Nah lehet gondoltatok rá és lehet túl egyszerú!De mielőtt leírnám hangsúlyozom lehet sufninak hangzik de én is cak addig csináltam még nem vettem meg a lemezeket most abból fogom elkészíteni!De ha szántok rá időt és szépen megcsináljátok akkor nem lesz szörnyű az autótok messziről:Dközelről már feltünőbb az 500ft de ez van:Dkezdésnek jó!
Nah a lényeg!Bementem vettem magamnak öntapadós tapétét lehet röhögtök de vettem próba szerencse 500pézt megért nekem!Egy fél napi killódás után sikerült megcsinálni előre hátulra a maszkot igaz ki kellett venni a lámpát is és mindent mert jobb volt vele dolgozni.Sajna muszáj volt leszedni mert ment műszakira és nehogy ejnye bejnye legyen a dologból.Nah ha megveszitek fogtok egy sablonnak látszó tárgyat és megpróbáljátok körberajzolni a lámpát(Nem egyszerű!) :D utána én pl dupla lámpásat csináltaqm de nekem csak 1 foncsi van:D nem gond úgy oldottam meg, hogy lámpa bekapcs sablon köralakra kivág körzövel rajz előtte és megprobáltam belőle a helyét ahol nem takarja a fényt. Elsőre persze nem ment:D De ha megvan a sablon akkor utána rá tudjátok rajzolni a tapétára és jöhet a ragazstás!nah az se egyszerű.Mivel ugye az mk3as lámpák dőlnek jobbra ballra kanyarodnak stb biza killódás és elmegy 1-2 kivágott lámpatakaró ha nincs türelmetek hozzá!

Biztos kérdezitek majd!  Nem ázott le,nem maradt a helyén ragasztó darab, ha igen le lehet szedni, nem égett meg a lámpa melegétől se semmise!

De akit érdekel mihelyt kész az autó( kp zár festés, műszerfal stb) akkor folytatom majd lemezzel akit érdekel majd azt is megosztom képekkel illusztrálva. Csak lenne már összerakva és nem kibelezve:D

Hargi

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #12 on: 2008 March 20, 08:28:15 am »
Jah de van házilag készített tükörmatricám is:Daz készen van:D képet is tudok majd mellékelni ha vkit érdekel.
Engem nem basztak meg a ragasztásért!Pedig látott rendőr nem szólt semmit sőt egy helyi rendőrrel együtt is focizok tőle kérdeztem ő azt mondta ők ezért nem büntetnek nem is nézik!Szentem csak azok ienek akik kötekednek és köcsögök!vagy megfognak vmi hibáért és kécc:D de nem jön be nekik a dolog nem tudnak büntetni mert minden ok és csak ezért húznak le téged nehogy ne legyen szép napjuk.

lewi

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #13 on: 2008 March 20, 15:42:51 pm »
Engem nem basztak meg a ragasztásért!
ilyenek mellőzzük lécci :) kösz (remélem nem baj ha én szóltam)

hát hógyne érdekelne, kérjük a képeket mihamarább  :-X

Hargi

  • Guest
Re: lámpamaszk házilag (MK3)
« Reply #14 on: 2008 March 20, 17:43:42 pm »
bocs:Dcsilalgozni akartam nah mind1! Jah kész a matrica is le is van fényképezve de képzeljétek!ahogy ugye mk3nál a tükröt lehet dönteni nah nekem meg be volt ragadva vagy nem tom megmozgattam egy kicsit és eltört a visszapillantóm most vehetek egyet jó drágájé:S  :'(