Author Topic: különös kütyü :P  (Read 16622 times)

Ryan

  • Guest
különös kütyü :P
« on: 2008 January 27, 14:16:08 pm »
hello mindenki!
minap találtam a donor kocsimba egy különös kütyüt! A "Nagykönyv" nem irt rola semmit!
én föáramtalanitóra tippelek! de nem vagyok benne biztos :-\




Tippeket elöre is köszi!

Offline netcore

  • NetCore a Mester
  • *****
  • Posts: 78
  • Segített?: +2/-0
Re: különös kütyü :P
« Reply #1 on: 2008 January 27, 15:07:09 pm »
kormány oldalon lent a lábadnál volt egy kis műanyag takaró mögött?:)
mert ha igen akk ez a boruláskapcsoló , ez kapcsolja le az ac áramát ha borul a kocsi
Mk3 Fiesta XR2i 1.8 16V
:-X :-X

Ryan

  • Guest
Re: különös kütyü :P
« Reply #2 on: 2008 January 27, 15:26:47 pm »
Aham ott volt :D
azt elfelejtetem irni sorry
és kösz az infot!

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: különös kütyü :P
« Reply #3 on: 2008 January 27, 18:28:34 pm »
Igen ez tuti az, báár nekem MK4 ben már másképpen néz ki! De nálam is oda tették!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Ryan

  • Guest
Re: különös kütyü :P
« Reply #4 on: 2008 March 12, 15:19:05 pm »
segitségetek kérném a következöben!
ma szétkaptam tartalék injektoromat h kitakaritsam és ha jól sejtem ez a kütyü a szivatón volt !
hogy mi is ez valójában vagyis mi volt fénykorában  :-\

[a csatolmány törölve]

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: különös kütyü :P
« Reply #5 on: 2008 March 13, 12:33:35 pm »
Tempomat?
A pöcök a pillangószelepet mozgatta?
Mk6 1.3 benzin


Ryan

  • Guest
Re: különös kütyü :P
« Reply #7 on: 2008 March 13, 13:15:01 pm »
Tempomat?
A pöcök a pillangószelepet mozgatta?

tempomatról nem tudok de a pöcök a szivatót piszkálja és akkor gondolom a pillangószelepet is

Ryan

  • Guest
Re: különös kütyü :P
« Reply #8 on: 2008 March 13, 13:16:48 pm »
Tempomat?
A pöcök a pillangószelepet mozgatta?

tempomatról nem tudok de a pöcök a szivatót piszkálja és akkor gondolom a pillangószelepet is

közben Ford klubon is választ kaptam rá

"Pillangószelep érzékelő
(Throttle Position Sensor - TPS)

Az érzékelő a pillangószelep nyitási szögének megfelelő értéket továbbít a vezérlés felé, amely ebből következtet arra, hogy mennyire nyomtuk le a gázpedált. Gyorsításkor ez alapján dúsítja a keveréket, változtatja meg az előgyújtás értékét. A jeladó helyes működése fontos a motor megfelelő vezérléséhez, ez reagál a leggyorsabban a vezető beavatkozásaira."




pisze0829

  • Guest
Re: különös kütyü :P
« Reply #11 on: 2008 March 13, 18:19:16 pm »
folytoszelep szenzor.gázadáskor több levegöt adagol,a kompjuter érzékeli és többüzemanyagott add hozzá.az alapjárat megszünik nélküle
« Last Edit: 2008 March 13, 18:21:25 pm by pisze0829 »

Hargi

  • Guest
Re: különös kütyü :P
« Reply #12 on: 2008 March 20, 18:47:01 pm »
Nekeem is kellene egy kis segítség remélem tudtok segíteni!Egy olyan gondom van, hogy mindkét ajtó mellett van 2 db vezeték rajta a végén 1 saru műanyag védővel!namármost ez fogalmam sincs mire jó, hiszen ez csak a 2 ajtóig ér el az is csak ahogy belyöna  vezeték az ajtóból!Remélem érthető vmennyire!Nem tom pontosan honnan jöhet, mert össze vissza van barmolva minden szal semmi az ami!Vhonann a bizti táblától jön és vmeik hülye az első sor utolsó részére kötötte be de lehet gyári de ott a lámpák vannak namármost ezek a vezetékek nincsenek bekötve de a lámpáim jók,segítségeteket kérem holnap képet is rakok fel!előre is köszi!ha segít vmi fekete zöld drót a jobbon, a balon pedig fehér fekete!köszi

Ryan

  • Guest
Re: különös kütyü :P
« Reply #13 on: 2008 March 20, 19:40:49 pm »
Nekeem is kellene egy kis segítség remélem tudtok segíteni!Egy olyan gondom van, hogy mindkét ajtó mellett van 2 db vezeték rajta a végén 1 saru műanyag védővel!namármost ez fogalmam sincs mire jó, hiszen ez csak a 2 ajtóig ér el az is csak ahogy belyöna  vezeték az ajtóból!Remélem érthető vmennyire!Nem tom pontosan honnan jöhet, mert össze vissza van barmolva minden szal semmi az ami!Vhonann a bizti táblától jön és vmeik hülye az első sor utolsó részére kötötte be de lehet gyári de ott a lámpák vannak namármost ezek a vezetékek nincsenek bekötve de a lámpáim jók,segítségeteket kérem holnap képet is rakok fel!előre is köszi!ha segít vmi fekete zöld drót a jobbon, a balon pedig fehér fekete!köszi

hangszoró mivel az az ajtóban van!

Hargi

  • Guest
Re: különös kütyü :P
« Reply #14 on: 2008 March 21, 07:39:58 am »
az be van kötve.Szóval az nem úgy van ez egy gyári "gyorsfűzű" 2 vezeték ajtóig ér csak az is csak gondolom úgy hogy vmi más jön be az ajtótól és oda csatizik bele egy sima műanyag!Bár lehet, hogy a gyári az és most meg csak be van barmolva nah ma lefényképezem hátha vki tud segíteni de azé kösze:D