Author Topic: Lötyögő váltó  (Read 23664 times)

goford

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #15 on: 2007 February 09, 20:08:26 pm »
Sziasztok!

Figyelmesen olvassátok el!!!!

Én két rugóról írtam nektek!

Teljesen más a 4 és az 5 sebességes rugója!!!!!

A 4-esé kb.: 15-18 cm-es, az 5-ösé 2 db. és kb.: max. 3-4 cm-es!!!!

A kulissza felépítése is teljesen más!

Fontos: az 5 sebességes váló lötyögésének orvoslásához ne tegyetek hosszú rugót mert arra az nem jó!

Üdv.: Zoli

goford

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #16 on: 2007 February 09, 20:16:04 pm »
Idézet:
Én láttam valami válto készletet a Bárdi Autónál: http://shop.bardiauto.hu/Forms/F_NWHTMLBaseComponent_67843


Ja, igen, de ez az 5 sebességes kulissza felújító készlete!
Én sohasem raktam bele nem eredetit, igaz kicserélni nem kellett soha, csak kitisztítani és bezsírozni.

Ilyen nincs a 4-es váltójú kulisszába!

Zoli
« Last Edit: 2007 February 09, 20:45:13 pm by goford »

kugler85

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #17 on: 2007 February 12, 16:15:12 pm »
Hali Zoli!!!
Ma darabokra szedtem a 4es váltomat. Ilyen egyszerü dolgot én még nem láttam :D Azt a részt szedtem szét, ami kötvetlen a váltokar alatt van, azt a kis műanyag dobozt. És egyszerüen nem értem, hogy oda hova kell rudot tenni?? Nem is volt benne.És azt sem értem, hogy mit kell vele csinálni, hogy ne legyen ekkora a holtjáték!?!? Vagy ez gyárilag igy természetes??? :D:D

Előre is köszi a válaszod!!!
 Tomi

XoxO

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #18 on: 2007 February 12, 18:07:18 pm »
Re

Hat ez engem is nagyon erdekelne nekem 85 os 5 fokozatu fityeszem van .. es elolvastam vegig a temaban levo szovegekeet de nem lettem okosabb :S most mivan ? 1 rugot kell beteni es nemfog lotyogni a valtom es pofozhatom majd es beugral magatol ?:) az jolenne csak irja mar le valaki hogy hova kell teni es milyen rugot :) thx

By XoxO :glasses7:

goford

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #19 on: 2007 February 12, 21:20:39 pm »
És egyszerüen nem értem, hogy oda hova kell rudot tenni?? Nem is volt benne.És azt sem értem, hogy mit kell vele csinálni, hogy ne legyen ekkora a holtjáték!?!? Vagy ez gyárilag igy természetes???

Szia!

A 4-es kulisszában még jó, hogy nem találtál rugót, mert az bajos lett volna!

A 4-es váltójú kocsikban a rugó a kulisszából kijövő rudazatra csatlakozik, egy pici műanyag (kb 4cm) fülre. Ez könnyen letörik, lehet, hogy elhagytad! Ha rajtavan ez a bizonyos fül,akkor erre csatlakozik a rugó egyik vége (15-18cm-es), a másik vége a nyúlványon lévő furatba van akasztva.

A holtjáték másik oka lehet, hogy a kulisszát amit szétszettél, egy karikába illeszkedő gumibetét van a műanyagon, ezek közti nagy hézag okozhat holtjátékot. Itt ne legyen semmi kotyogás!

Remélem segítettem!

Ha van még kérdésed várom!

Üdv.: Zoli
« Last Edit: 2007 February 12, 21:24:16 pm by goford »

goford

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #20 on: 2007 February 12, 21:45:58 pm »
nekem 85 os 5 fokozatu fityeszem van .. es elolvastam vegig a temaban levo szovegekeet de nem lettem okosabb :S most mivan ? 1 rugot kell beteni es nemfog lotyogni a valtom

Szia!

Mint írtam az 5-ös váltójú autókban a kulissza más!!!!

Ebben két rugó van (kb. 4cm-esek) ez nehezebb mutatvány minta 4-es váltós.
A kulissza két oldalán találsz egy-egy csavart, melyeket kihajtva megtalálod a rogókat.
Ezek a rugók nyomják a két távtartót de ahoz, hogy ezeket megleld a kulisszát szét kell szedned.
A váltókart szerkezetestől, karostól le kell engedned. (beülsz a kocsiba, kibontod a pórvédőgumit, a 4 db. anyát leveszed, és máris le engedhető az egész váltókar kulisszástól)
Ekkor birod szétszedni, kitakarítani, zsírozni, és a rugókat és távtartókat ellenőrizni.

Fontos!
Figyeld meg hogyan szeded szét!!!!!
A rogókat a csavarjaival (a kulissza két oldalába) csak akkor ragd a helyére, ha már a kulisszát egyébként összeraktad!!!!

Ügyes légy!!!

Írj, ha megakadtál!

Üdv.:Zoli
« Last Edit: 2007 February 12, 21:58:31 pm by goford »

XoxO

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #21 on: 2007 February 13, 11:26:25 am »


Hello

Hat nagyon szepen koszi ha megjott a kocsi a fényezotol akkor majd irok eleg rendesen elmagyaraztad de azert meg 1 et rakerdek :) csak belul kell a csavarokat kiszedni es kijon az egesz alul nemfogja semmi ? mert anyira nem ertek hozza es nem akarom ugy szejjel szedni aztan kitudja hogyfogom tudni visszarakni :) szoval csak felul az a 4 csavar ??

By XoxO :glasses7:
« Last Edit: 2007 February 13, 11:30:32 am by XoxO »

XoxO

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #22 on: 2007 February 13, 11:31:37 am »
Re

Ja es meg 1 :) es hol tudod ilyen rugot beszerezni ? kb mennyibe kerul ? es mi a neve ?
 ??? ???

goford

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #23 on: 2007 February 13, 22:56:36 pm »
Szia!

Ha csak a rugók állapotára vagy kiváncsi, akkor elég leengedned és már az elöbbieket végigcsinálnod. (előbbi üzenetben...)
Ha a kulissza belsejére is kiváncsi vagy, akkor további csavarok eltávolításával kettéveszed az alját és a tetejét, itt megleled a távtartókat.

Így néz ki, Keress rá a:    http://shop.bardiauto.hu/Forms/F_NWHTMLBaseComponent_67843
sorrendben:
-ford
-fiesta/courier
-1.8
-1985
-erőátviteli alkatrészek
-sebességváltó alkatrészek
-Birth
-B4320 (ára:735 Ft.)

Ja itt belöl a váltókar végén gumikarika van ez elkophatott, ez egy acélkarikába illeszkedik, ezeknek pontosan kell illeszkedniük, ne lötyögjenek. Egyébként ez eléggé felelhet a pontatlan váltásért!!!!!

Próbálkozz!!!

Zoli
« Last Edit: 2007 February 13, 23:28:13 pm by goford »

kugler85

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #24 on: 2007 February 14, 08:50:20 am »
Halika!
Megmondom öszintén, én ilyen egyszerü dolgot, mint a 4es válto kulissza, més sosem láttam :D  Hogy a rugot pontosan hogyan kell betenni, még nem igazán sikerült kideritenem. A váltokar végén, ahol kicsit össze van lapitva-nyomva ott találtam 1 furatot.oda a rugo 1ik felét? És a másikat?? és abba a karikába ahova bele csatlakozik, nem kéne valami tömitést tennem?
Köszi szépen!

Tomi

goford

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #25 on: 2007 February 14, 22:09:23 pm »
Szia!

Látom már felderítetted a területet!

Ha csak a furatot látod, akkor sajnos elveszett a tengelyről egy darabka műanyag.
Ez kb.: 3-4 cm egyik végén furat a rugónak, a másik végén egy félbilincs, mely rápattan a tengelyre és nem tud elfordúlni egy kis csap van a belsejében.
Tudom ez így egy kicsit kínai, de ha látsz ilyet megérted.
Tehát ebbe csatlakozik a rugó egyik vége, amásik vége a vezetőülés alatt lévő váznyúlvány egyik furatába kell akasztani.

Ha nem kapsz ilyet sehol, akkor nézd meg egy másik autón és kis barkácsolással, laposvasból csinálj egyet.

Ha arra a karikára gondolsz, és ez a kulisszán belül van, akkor igen ott a műanyagon van egy gumikarika, ami a rudazat fémkarikájába illeszkedik, ezeknek viszonylag pontosan kell kapcsolódniuk.
Itt más gumi nincs, nem lehet.

Üdv.: Zoli

kugler85

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #26 on: 2007 February 15, 09:59:25 am »
Zoli!!

Köszi szépen a segitséget!! Majd probálkozok, ha kicsit több időm lesz, mert nekem most minden nap kell a kocsi. Jössz most 17.én a Pesti talira?

Üdv: Tomi

XoxO

  • Guest
Re: Lötyögő váltó
« Reply #27 on: 2007 February 15, 14:17:43 pm »
Szia!

Ha csak a rugók állapotára vagy kiváncsi, akkor elég leengedned és már az elöbbieket végigcsinálnod. (előbbi üzenetben...)
Ha a kulissza belsejére is kiváncsi vagy, akkor további csavarok eltávolításával kettéveszed az alját és a tetejét, itt megleled a távtartókat.

Így néz ki, Keress rá a:    http://shop.bardiauto.hu/Forms/F_NWHTMLBaseComponent_67843
sorrendben:
-ford
-fiesta/courier
-1.8
-1985
-erőátviteli alkatrészek
-sebességváltó alkatrészek
-Birth
-B4320 (ára:735 Ft.)

Ja itt belöl a váltókar végén gumikarika van ez elkophatott, ez egy acélkarikába illeszkedik, ezeknek pontosan kell illeszkedniük, ne lötyögjenek. Egyébként ez eléggé felelhet a pontatlan váltásért!!!!!

Próbálkozz!!!

Zoli

Re

THX zoli es ezt tuti megfogom tudni csinalni ?? mondjuk probalkzok :) majd irok

by XoxO :glasses7:

Jaj Zoli es nemtudod a bardinal mennyi a postakolcseg ??
« Last Edit: 2007 February 15, 14:27:09 pm by viktorwrz »

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Lötyögő váltó
« Reply #28 on: 2009 February 04, 11:56:55 am »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topkitemetőbe kerül.

Az összefoglalója fel lett töltve a MK1-MK2 szériák részlegébe!

Moderátor: DVZs
« Last Edit: 2009 February 04, 12:12:47 pm by Kuti »
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D