Author Topic: Bevált ford javító műhelyek  (Read 24394 times)

tibszi

  • Guest
Bevált ford javító műhelyek
« on: 2006 September 26, 10:01:53 am »
Sziasztok!

Arra gondoltam, itt javaslatokat lehetne tenni, nem márkaszervízekre, hanem bevált javító műhelyekre, illetve szerelőkre (ami ugye kicsit olcsóbb),, de kizárólag személyes tapasztalatok alapján. Ugyanis szerintem a régebbi autókat nemigen érdemes szakszervízbe vinni, mert lenyúzzák az emberről a bőrt, és az én tapasztalaotm az hogy sok helyen ugyanúgy csak "próbálkoznak" mint egyéb hozzá nem értő szerelők.
Szóval én konkrétan futómű zörgés (gömbfejek, szilentek...) bevizsgálására keresek  valami hozzáértő szerelőt, jó lenne ha elsőre -egyalapos vizsgálódás után- azt cserélné ki amivel tényleg gond van........
Ettől függetlenül le lehetne írni "ki miben Jó" szerelő tud!

Sziasztok!

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #1 on: 2006 September 26, 11:14:44 am »
Hát igen. Ahogy mondod láttam már szakszervízben olyan gondolkodó arcot amiről beszélsz és látszott rajta, hogy f*ngja nincs hogyan álljon neki a dolognak.

De maradjunk a témánál.
Szerintem a legfontosabb, hogy ismeretség útján keress szerelőt(ket) és az is, hogy lehetőleg ne legyen túl messze.
Nekem mindenre van külön szerelőm. Futóműves, gumis, karburátoros stb.
Ugyanis az autószerelés (szerintem) túl bonyolult szakma, ahhoz, hogy egy ember fejébe beleférjen minden és minden tökéletesen megtudjon csinálni.
Hamár futóműről van szó, akkor azt javaslom ne a legolcsóbb helyet keresd  - mivel az az autó lefontosabb eleme - és olyannal szóba se állj aki csak kézzel megrángatja a kerekeket, majd azt mondja "jó még ez apám". Mert nekem is ez volt, 4 szerelő megnézte, és az ötödiknél derült ki, hogy gömbcsukó, szilent, csapágy csereérett a kicsikém. Ez a szerelő már kedvemre valóan állt neki a dolognak, mert mikor mondtam neki, hogy mi lenne a gond, Ő erre felemelte a pajszert és alámászott a kocsinak és azzal rángatta minden irányba a futóművet. A mai napig hozzájárok ha valami gondom van, lelkiismeretes és nagyon fontos: IMÁDJA A SZAKMÁJÁT

Őt Homola Gábornak hívják és gyömrői. Ha kell megadom a számát.


Üdv Viktor
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #2 on: 2006 September 26, 13:59:25 pm »
Látom én is a problémát, hiszen ezelött egy moszvicsom és egy ladám volt, valamint most egy öreg kadett is van.
Az első szerelő nálam bevált. Ha látott valami rosszat a kocsin akkor rögtön telefonált és szolt, majd megcsinálta. Rögtön elegy ő maga alkatrészért és becsületesen dolgozik. Filléres kocsiktól a luxusig, régitől a vadi újig, roncstol a tökéletesig. brigádja úgy van összeszedve, hogy mindent meg tudnak csiálni, azaz mindenki máshoz ért. A legfőbb érv, hogy minden autó számára egy kihívás és ráadásul olcsón dolgozik. igaz, ha az ember meglátja a műhelyt megied, dehát a munka a lényeg. Ő Pesten dolgozik és neve Luigi. További infót levélben, akinek kell, mert aszem a reklám fogalmát még nem merítettem ki így.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Tomakyn

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #3 on: 2006 October 15, 21:12:00 pm »
Van valakinek infója a pécsi Kálmándyról? ???

Katka

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #4 on: 2006 November 01, 18:27:34 pm »
Sziasztok!
Én az utóbbi időben elég sok márkaszrevízt megjártam, sajnos nagyon rossz tapasztalataim vannak. Szabályosan az autómban élek, oktatok vele ezért nagyon fontos számomra, hogy csak olyan szakember nyúljon hozzá aki tényleg tudja mit csinál és persze nem akar az első alkalommal egy egész vagyont keresni rajta!!!
Nyáron találtam meg ezt a helyet, amikor egyik napról a másikra valami elkezdett halkan a motortérbe sipolni. A "márkaszervízbe" bementem, körülállták 5-en az autót, mindenféle kütyükkel piszkálták, befujkáltak mindent, de csak nem akart elhallgatni. Egyszer csak közölték velem, hogy biztos a kormányszervó, ki kell cserélni. Próbáltam nekik magyarázni, hogy az nem lehet, csak gázadáskor csinálja, ha mozgatjuk a kormányt semmi hangja. Hosszas vita után közölték, hogy kb. 130eFt lesz a javitás, elszaladtam. Elvittem az autót ( www.mondeo.echt.hu ) ebbe a szervibe itt is előadtam a mondókámat, megnézte a szerelőfiú (még csak nem is a főnök), és közölte, hogy a generátor csúszócsapágya adja a hangot. Két óra alatt kész lett azóta is tökéletesen működik, 30eFtból kapott egy majdnem új generátort. Azóta már többször voltam ott apró javításokkal, kérdésekkel, egyszer nem akartak átvágni, csak azt csinálják amit tényleg kell. Legutóbb fékbetéteket ellenőrizték pár napja, ott hagytam az autót 3-4 órára azzal, hogy ha kell cseréljék ki. Nem cserélték mert még teljesen jók, még nekem is kibirnak pár hónapot. Tényleg nagyon becsületesek, ritkán találni ilyen helyet. Bárkinek merem ajánlani. :) Üdv. Katka

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #5 on: 2006 November 02, 12:12:19 pm »
Had kérdezzem meg: Mely tipusú is a te kocsid? Csak azért, mert az enyém 5-ös és egyetlen egy úton én is észrevettem ezt a hangot, de csak gázadásnál, azóta sem hallom.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Katka

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #6 on: 2006 November 03, 07:58:52 am »
Nekem egy 2003-as 1.4 TDCi-m van. Azt hiszem, hogy a 2005-ösbe már nem ez a  duplacsapágyas generátor van, ezekkel elég sok baj van, sajnos zárt csapágyak, semmit nem lehet velük kezdeni.
Nagyobb sebességnél egyébként én sem hallottam, viszont mi elég sokat döcögünk kis sebességi fokozatban, olyankor sírt nagyon. A baj az, hogy ha megszorúl elszakad az égszíj.

Tomakyn

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #7 on: 2006 November 09, 18:08:30 pm »
Pécsi Fiesztások és leendő Tulajok!
2006 11,18, nyit az új Ford kereskedés Pécsen.Állítólag elég komoly akciókkal.
FX Autóház
Lehet ,hogy nem igaz de azt hallottam,hogy a Kálmándy meg bezár.(Lehet ,hogy csak állhír)


dage984

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #8 on: 2006 November 14, 18:10:15 pm »
Pécsi Fiesztások és leendő Tulajok!
2006 11,18, nyit az új Ford kereskedés Pécsen.Állítólag elég komoly akciókkal.
FX Autóház
Lehet ,hogy nem igaz de azt hallottam,hogy a Kálmándy meg bezár.(Lehet ,hogy csak állhír)



a Kálmándy bezárásáról én is hallottam, de valami olyan formában, hogy megvonják tőle a márkaképviseleti jogot... sajnos a hír valóságtartalmát én sem tudom garantálni...
meg mondjuk, ha igaz akkor még mindig nem tudjuk, hogy ők b*sztak el valamit folyamatosan vagy az újnak volt akkora befolyása, hogy kibulizta ezt magának???

Tomakyn

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #9 on: 2006 November 14, 20:16:22 pm »
A Kálmándy nem volt hivatalos márkaképviselet csak valami pesti cég kirendeltsége.
Valószínűleg a Nyitrai féle FX Autóház kipöccintette.

Tomakyn

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #10 on: 2006 November 19, 21:34:14 pm »
Tud valaki némi infóval szolgálni arról,hogy az ajánlott szervíz kinek mennyibe került?
A válaszokat előre is köszönöm. :)

Tomakyn

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #11 on: 2006 November 26, 21:42:45 pm »
Na mi van emberek?
Senkinek nincs infója ajánlott szervízről?
 :(

Sajesz

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #12 on: 2007 February 10, 20:56:51 pm »
Na mi van emberek?
Senkinek nincs infója ajánlott szervízről?
 :(
1500-2500km-es ELSŐ  Ajánlott szerviz.  Tartalmaz  egy teljes átvizsgálást,  olajcserét....
Munkadij nincs, csak az olajszüröt és az olajat kell kifizetni.   Kb: 20000   22000 péz!!!! 

Losi

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #13 on: 2007 February 11, 08:34:08 am »
Sziasztok!Tudna nekem valaki Miskolcon vagy közvetlen közelében egy megbízható szervízt mondani,mert az itteni Ford márkaszervízkről sajna túl sok jót nem lehet hallani!(Kigyulladt a motorhibát jelző led a műszerfalon,és meg akarom nézetni!)Köszi

roberttoldi

  • Guest
Re: Bevált ford javító műhelyek
« Reply #14 on: 2007 February 15, 09:50:16 am »
Sziasztok!

Két hete voltam "alánlotton" olajcsere(ford) + szűrő + fél óra munkadíj = 8500 HUF
 :3some:
Ja, és ott voltam végig az autó mellett! :notworthy:
FORD Molná,r Celldömölk, aki arrafelé lakik vigye oda a fityeszt nagyon korrektek és segítőkészek! :)