Poll

Osztályozd ezt a szervízt!

1 (legrosszabb)
0 (0%)
2
0 (0%)
3
2 (25%)
4
2 (25%)
5 (legjobb)
4 (50%)

Total Members Voted: 4

Author Topic: Ford Solymár  (Read 25514 times)

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Ford Solymár
« Reply #15 on: 2008 June 03, 09:06:26 am »
Épp most jövök onnan, teljesen normálisak voltak, nem töltötték túl. Én elégedett vagyok velük.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Ford Solymár
« Reply #16 on: 2008 June 03, 16:15:33 pm »
És mennyi volt? Részletesen.  :)
Mk6 1.3 benzin

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: Ford Solymár
« Reply #17 on: 2008 June 04, 08:11:23 am »
És mennyi volt? Részletesen.  :)

11800valahány forint. Csak olaj meg szűrőcsere volt.

tbalázs

  • Guest
Re: Ford Solymár
« Reply #18 on: 2009 January 08, 14:11:47 pm »
Ford Solymár? Szerintem a legjobb szerviz. Csak pozitív dolgokat tudnék mondani. Volt olyan esetem, hogy egy javításra több Ford szervizből kértem árajánlatot, ők voltak a legolcsóbbak, és mindig korrekten dolgoznak. Nekem apám ajánlotta, már hosszú évek óta oda viszi az autóit a belvárosból. Ő is több szervizt végigjárt a városban mire a Ford Solymárnál kötött ki.

Offline tom_tom

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Solymár
« Reply #19 on: 2013 October 25, 12:35:46 pm »
Sziasztok!

Azzal kezdeném, hogy kb. 5 szervíznek írtam, hogy mit szeretnék, mennyi lenne, stb.
Egyedül ők válaszoltak.
Felhívott a szervízvezető (neki írtam), hogy akkor küldené az árajánlatot.
Megbeszéltem velük, hogy vihetek alkatrészt, és ott is lehetek a szerelés alatt.

Már a munkafelvételnél is kedvesek mosolygósak voltak. A szerelő srác olyan dolgokat is megnézett (kipufogó, futómű, stb.), amit nem is mondtam. Kérdezte, hogy a fékeket nézze-e. Mondtam, hogy igen, mert biztos kopottak a betétek. Azok voltak, mondta, hogy tárcsát is lehetne cserélni, megkérdezze-e, hogy mennyibe kerül. (Csak azért írom így, hogy lássátok, hogy nem lehúzásra mentek nálam, mindent csak akkor csinálnak, ha rábólintok, nem utólag csak a számlán látom).
Az ár közlése után mondtam, hogy csináljuk, úgy is kellene pár héten belül.
Na ekkor jött egy másik srác. Ő megmérte a tárcsákat, mondta, hogy azt nem is fontos cserélni, bővel a határon belül van, majd a legközelebbi betétnél ráérek. Ok, akkor csak betét. Közbe mindent mondott, mutogatott, magyarázott, rendesen meg voltam lepődve. Olajat is pontosan kimérte, motor megjáratása után ellenőrizte is a nívópálcán. Egyébként látszott, hogy jobban vágja a dolgokat, mint az első gyerek. Gyertyacserénél is mutatta, hogy miből látszik pl., hogy ez még nem lett cserélve, tényleg alapos volt. Még a fékbetéteknél is mutatta, hogy miben másabb az újabb gyári, mint a régi.
Kb. egy óra alatt végeztek vele (nem végig csinálták ketten egyszerre)
Amit elvégeztek:
- olajcsere (vittem)
-pollenszűrő csere (vittem)
-gyertyacsere (vittem)
-levegőszűrő csere (vittem)
-olajszűrő csere (vittem)
-fékbetétek cseréje
-fékhatásmérés

Fizettem: 28200

Amit még megnéztek, és nem kértek érte semmit:
-futóművek vizsgálata
-kipufogórendszer vizsgálata (nem műszerrel, csak megnézegették)
-hűtőfolyadék fagyáspont mérése, utántöltés deszt. vízzel
-fékfolyadék vizsgálata

Jah, és még van-e bármi kérdésem/kérésem.

plusz, mikor kiálltunk az autóval, még a szerelő srác dumálgatott velem vagy 5 percet a fordokról, hogy melyiknek milyen padlólemeze van, szerinte miért jók, stb.

Azon is gondolkodtam, hogy adok neki egy kis borravalót, amit nem tettem meg, de már bánom kicsit.

Annyi, hogy a bal első kerék felől valami ciripelést hallottam, mikor jöttem hazafelé, kb. minden fordulatnál egy ciripelés. Na most ez nem tudom, mitől lehet, lehet, hogy a tárcsa vállát b@sztatja a betét, remélem megszűnik egy idő után (azt a féket a kevésbé ügyes gyerek szerelte, nem tudom, ez számít-e).
Azóta még nem mentem az autóval, majd hétvégén kiderül.

(még annyit, hogy mondta a srác -hátha nem tudja mindenki-, hogy hamarosan lejár a műszakim, és tudjam, hogy nem kell kicentizni az időt, mert ha egy hónapon belül hamarabb csináltatom, akkor is az eredeti dátum fog számítani. so nekem nov. 30, csináltathatom nov. 1-én, akkor is 2015 nov. 30-ig lesz érvényes. és ezt se azért mondta, hogy még ott gyorsan rábeszéljen egy plusz dologra, mivel még most se vagyok belül a 30 napon, én figyelmességnek vettem)

10/10!!
« Last Edit: 2013 October 25, 12:42:41 pm by tom_tom »

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Ford Solymár
« Reply #20 on: 2013 October 25, 19:09:58 pm »
nekem akkor szokott ennyi lenni ha ők adják a szervizanyagot. csak munkadíjért meg a fékbetétekért sokallom a 28200ft-t
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

RyAn

  • Guest
Re:Ford Solymár
« Reply #21 on: 2013 October 27, 18:11:54 pm »
tény h van olcsobb szervíz is, de ök lelkiismeretesen dolgoznak. amig kötelező volt mi is oda hordtuk a kocsikat. és én szinte minden alkalommal meglátogatom őket, kulcs másolás beszerzés stb.

Offline tom_tom

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Solymár
« Reply #22 on: 2013 October 28, 07:36:43 am »
Nekem olyan árajánlatot küldtek, hogy van ford fixáras menü, ami assistance szolgáltatást is tartalmaz, 54900-ért, ha ezt nem kérem, akkor 41500, ha ők adják az alkatrészt, -15% ebből, ha előre megrendelem, 8230 a munkadíj, ha én viszem a cuccokat.

So 37k lett volna kb, a ők adják , én a macrocar-go-tól rendeltem 22000-ért mindent, a munkadíjjal lett volna 30000 összesen. Ez jobb, mint a 37000.

Az ár a fékbetétek miatt lett több, most nincs nálam a számla, de fékbetét ár, kiszerelés, fékhatás mérés volt összesen kb. 20000.

Szóval én nem tartom drágának.

Főleg úgy, hogy lehetett velük kommunikálni, mind e-mailben, mind telefonon, nem húzták a szájukat semmire.

Mondjuk az olajcserét lehet magam fogom végezni, mert most már van szerelőaknás garázsom, de komolyabb munkákat tuti ott fogok csináltatni....

És továbbra is csak ajánlani tudom!!

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ford Solymár
« Reply #23 on: 2013 October 28, 18:03:48 pm »
....

Annyi, hogy a bal első kerék felől valami ciripelést hallottam, mikor jöttem hazafelé, kb. minden fordulatnál egy ciripelés. Na most ez nem tudom, mitől lehet,...

Piszkáld ki a kavicsot a gumiból!  :hello:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline tom_tom

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Solymár
« Reply #24 on: 2013 October 29, 09:23:06 am »
Piszkáld ki a kavicsot a gumiból!  :hello:

haha, köszi!  :)

mindenesetre már megszűnt a dolog.
annyi, hogy ha már éppen csak gurulok, és nagyon nagyon kicsit nyomom a féket, akkor kicsit sikít, nem tudom, hogy ez az újabb betét keményebb-e, mint a régi, de simán lehet, hogy még nem koptak rendesen össze.nem zavar egyébként...

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ford Solymár
« Reply #25 on: 2013 October 29, 11:01:38 am »
haha, köszi!  :)

mindenesetre már megszűnt a dolog.
annyi, hogy ha már éppen csak gurulok, és nagyon nagyon kicsit nyomom a féket, akkor kicsit sikít, nem tudom, hogy ez az újabb betét keményebb-e, mint a régi, de simán lehet, hogy még nem koptak rendesen össze.nem zavar egyébként...
Akkor  lehet, tényleg kavics volt benne, csak már elhagytad.
A nyikorgás meg vagy összekopik vagy nem. Attól is függ milyen betét.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4