Author Topic: Volt víz,nincs víz!!!  (Read 7682 times)

atis222

  • Guest
Volt víz,nincs víz!!!
« on: 2007 December 23, 13:47:19 pm »
Hali mindenki.

Ujabb problema adodott.Tegnap ahogy mentem a kocsival,azt veszem eszre hogy gőzölög v mi a motorterben.Sotét volt nem lattam semmit s ugy voltam vele hogy majd ma világosban ránézek.Az egyik illesztésnél elengedett a gumicső /hűtés/,rafojt a motorra s az gőzölgött.Hogy orvosoljam a promlémát,megcsináltam de mindhiába.Az olajom is eltünt,de azt is utantöltöttem.Mikor mar minde a hején volt s jarattam a motort hogy levegotlenitsek,pillanatok alat eltünt a vizem (kb:5-8perc).Hatramentem s a kipuff alatt talaltam meg a vizet.Ilyenkor mi a teendo???
Mondjak azt is hogy hengerfejes.Nem toom.

Elore is koke
By:Atis

Offline netcore

  • NetCore a Mester
  • *****
  • Posts: 78
  • Segített?: +2/-0
Re: Volt víz,nincs víz!!!
« Reply #1 on: 2007 December 23, 14:27:09 pm »
a kipuff víz igy télvíz idején nem meglepő mert lecsapódik benne vagy mifene..az olaj meg a víz ha eltűnik érdemes levenni a hfejet és megnézni hogy arrafelé mi a szitu, de elég nagy az esély az elmondottak alapján hogy hengerfelyej körül leszz a baj .
de arra ahol te vagy a "jobbkormányosok" felé sok a ford szaki érdemes érdeklődni :)
« Last Edit: 2007 December 23, 14:28:53 pm by netcore »
Mk3 Fiesta XR2i 1.8 16V
:-X :-X

Dipper

  • Guest
Re: Volt víz,nincs víz!!!
« Reply #2 on: 2007 December 23, 18:44:53 pm »
Igen!Netcore-nak igaza van!Hengerfej...Az olaj a víz miatt tünt el,mivel úgy mentél vele hogy nem volt benne!Ami baromira nem tesz jót a blokknak!Ienkor meg is repedhet!
Vizet tölteni geg gondolom úgy csináltad hogy,betöltötted a vizet és a hőtőmaszkból kijövő csövet(vastag)nyogogattad közben hogy mindenhova elkeveredjen...mert ha nem akkor eltünik a víz,mert kb 3 tartálynit belekell töltened ha mind kifolyt!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Volt víz,nincs víz!!!
« Reply #3 on: 2008 January 10, 12:14:23 pm »
Egyszer nekem is volt ilyen problémám a Skoda Favoritommal.
Nem vetten időben észre, hogy a fűtésnél elszivárgott a víz és már alig van valami a hűtőrendszerben.
A motor persze túlmelegedett.
Utánatöltöttem és egy ideig még jártam vele (én már csak ilyen vagyok), de egyre fehérebb lett a kipufogófüst.
Aztán egy reggel nem akart beindulni. Kivettem a gyertyát, és a henger tele volt vízzel.

És még ilyen kemény kiképzés után sem sérült a hengerfej, csak tömítést kellett cserélni.
Úgyhogy van remény, hogy nálad is csak ez van.  :)
Mk6 1.3 benzin

gergo

  • Guest
Re: Volt víz,nincs víz!!!
« Reply #4 on: 2008 April 30, 10:58:58 am »
Üdv Mindenkinek!

Nálam ugyan nem ekkora a gond, de nem akartam új topicot nyitni  ;)
Szóval valahol, nagyon picit ereszt a hűtőm vagy valamelyik csőcsonk. Ahhoz nem elég, hogy akár hosszú állás alatt is, érdemi tócsa keletkezzen az autó alatt, csak a vontatószem nedves állandóan egy kicsit és azért néha utána kell töltenem.
Múltkor egy autószerelő mondott valami olyasmit, hogy egy zacskó őrölt borsot ha beleszórok a hűtővízbe az teljesen jól eltömíti ezt a kis szivárgást.
Hallott már valaki ilyenről, esetleg tapasztalat? Netán jobb tanács?  ;D

köszi
gergo

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Volt víz,nincs víz!!!
« Reply #5 on: 2008 April 30, 11:02:46 am »
Üdv Mindenkinek!

Nálam ugyan nem ekkora a gond, de nem akartam új topicot nyitni  ;)
Szóval valahol, nagyon picit ereszt a hűtőm vagy valamelyik csőcsonk. Ahhoz nem elég, hogy akár hosszú állás alatt is, érdemi tócsa keletkezzen az autó alatt, csak a vontatószem nedves állandóan egy kicsit és azért néha utána kell töltenem.
Múltkor egy autószerelő mondott valami olyasmit, hogy egy zacskó őrölt borsot ha beleszórok a hűtővízbe az teljesen jól eltömíti ezt a kis szivárgást.
Hallott már valaki ilyenről, esetleg tapasztalat? Netán jobb tanács?  ;D

köszi
gergo

Hát az őrőltborsról még nem igazán hallottam, de én javítottam már hűtőt - van erre spéci folyadék - ha nagyobb volt a lyuk akkor kívülről szépen ARALDITBA - műgyanta alapu  2 komponenses ragasztó - foglaltam azt a részt 20 perc alatt megköt és beton! soha többé nem volt vele gondom, kb 1000ft a számla de ki kell venni a hűtőt és rendesen megragasztani. üdv
« Last Edit: 2008 April 30, 11:05:54 am by scampi »

silvercircle

  • Guest
Re: Volt víz,nincs víz!!!
« Reply #6 on: 2008 April 30, 12:04:19 pm »
Viszont ha őröltborsot szórsz a motortérbe, akkor az nagyon jól távoltartja a kisállatokat, akik a motortérben melegszenek esténként. :)

gergo

  • Guest
Re: Volt víz,nincs víz!!!
« Reply #7 on: 2008 April 30, 12:16:16 pm »
Miután a, vélhetően még gyári (1990), gyújtáskábelek tavaly nagyon furcsán megrepedeztek és kicserélést követően az újakon is érdekes nyomokat találtam, nagyon gyorsan vettem egy adag, ilyen célra árult bordás műanyagcsövet a fent említett kisállatok ellen... de ha ezt a borsos dolgot előbb tudom...  :D

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Volt víz,nincs víz!!!
« Reply #8 on: 2009 April 17, 14:01:42 pm »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.

Moderátor: DVZs
D.V.Zs.