Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 104807 times)

frontoza

  • Guest
"Érdekes hangok"
« on: 2007 December 12, 15:12:46 pm »
Sziasztok!
2007 márciusában vettem egy bár első tulajos, de autókereskedésben egy 2003as évjáratú 1.3 as benzines, 70 lovas ford fiestát. Az öröm nagy volt, külsőleg nagyon tetszett, és 70E km volt benne, azt tudtam, hogy volt törve , de állítólag nem valami totálkár volt.
Hát igen azóta egy furcsa hangot hallok, a motortér felől jönni, csak akkor ha a gázt nyomom, olyan, mintha kicsit csörögne is valami, de mégse igazi csörgés, olyan furcsa hang. A ford szervízben azt mondták, hogy a fordoknál az injektornak van erőteljesebb hangja,mint más kocsikban és ez benne van a pakilban. Azóta csalódtam, mert felsorolom miket kellett kicserélni: féltengelycsapágy,jobb hátsó kerékcsapágy, vízpumpa, lambda szonda, külső ékszíjfeszítőben a 2 db csapágy, és a generátorban a csúszógyűrű. Ezen felül persze a 10e Km -ként az olaj a ford 5W 40 es olajra ha jól tudom ezt használom, olajszűrő, és levegőszűrő. Plussz én valamiért gondoltam inkább az is legyen kicserélve kicseréltettem az üzemanyagszűrőt.A kocsi nem klímás, így azzal nincs gond. De mégis van egy furcsa hangja, már lassan mindent kicseréltetek rajta, van ötletetek mi lehet? Tudom így látatlanba nehéz, de már a 4. autószerelő látja és konkrétumot senki se tud.
köszi, ha valaki tud valami infót, addig is olvasom a fórumot, hátha...

lewi

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #1 on: 2007 December 12, 15:20:01 pm »
hey!!
így látatlanba tényleg nehéz de ha esetleg felvennéd vmire a hangot és feltöltenéd akkor talán jobban....
én biztos nem értek hozzá, vannak itt jobban hozzáértő emberek de én is így jártam sok mindent ki kellett cserélni bár az enyém 14 éves úgyhogy együtt érzek! :P

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #2 on: 2007 December 12, 15:56:55 pm »
Az olajcseréről:
Ha sokallod a költségeket, ajánlom inkább a gyári előírásokat:
- a használati utasításban előírt olaj Ford FE 5w30 (ez félszintetikus).
A gyár tudja a legjobban, hogy milyen olaj kell bele. Meg azt is, hogy milyen sűrűn kell cserélni (évente vagy 20ezer km).
Ezt az olajat interneten vagy egyes alkatrészboltokban (Nagyautó, Cromax) 7-8 ezer/5 liter áron megkapod. A szervízben ugyanez közel 3000/liter.

A csörgésről:
Nekem is 1.3-as 8 szelepes van (2002 vége). Ha 4-esben kb. 2000-es fordulaton gázt adok, nekem is hallatszik egy kis cicergő, sziszegő hang.
Benzintől függően erősebben vagy gyengébben. Általában nem túl erős: ha szól a rádió, vagy nagy a forgalom, már nem hallom.
Van egy megszokott emelkedőm, azon szoktam tesztelni, hogy éppen milyen benzint kaptam.  ;)
Szerintem ez a csörgés enyhe formája és nem kell vele foglakozni. Igyekszem olyan kútnál tankolni, ahol a "leghalkabb" benzint kapom.

Biztatásul: az én gépem 5 éves 60 ezer kilométerrel és eddíg semmi hibája nem volt. Nem szabad hagyni, hogy a szerelők sokat piszkálják, és akkor a tied is konszolidálódik.  :)

Mk6 1.3 benzin

frontoza

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #3 on: 2007 December 12, 16:31:41 pm »
Sziasztok!
Köszi a segítséget. Ja igen bocsi elírtam az olajat, az általad említettetgyárit használom én is, én a miskolci cromax nál vettem. A szerelő amiket eddig kiszedett az mind hibás volt, láttam az alkatrészeket, csak azon döbbentünk meg, hogy azért egy 2003 as évjáratú autónál ennyi baja még nem szabadna hogy legyen.
Nos igen ez a hang érdekes, persze ha a rádiót hallgatom akkor én se hallom, csak , ha teljesen le van véve a rádió, és volt nekem is olyan, hogy tankoltam és tankolás után egy ideig eltűnt a furcsa hang, de általában jelentkezik sajnos. Csak én hajlamos vagyok sajna mindíg a legrosszabra gondolni, és először megijedtem, hogy valami 200 ezer Ft os kár van benne, mert azt bizony nem ma lenne, hogy ki tudnám fizetni. A szervízbe nyugtatgattak, hogy ritka amikor ilyen nagy kár történik. Pláne annyira vigyázok rá, megpróbálok mindent betartani ami a "könyvbe" van.
Az az igazság nem vagyok milliomos, ha az lennék valószínűleg 0km es autót vettem volna és nem részletre. :D, így minden probléma a kocsival, nagy probléma a pénztárcámnak is.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #4 on: 2007 December 12, 16:44:35 pm »
Akkor olaj ügyben nem tudtam újat mondani.

Egyébként ez az 1.3-as motor nem egy villám, de szerintem strapabíró. Alacsonyan van a max. nyomatéka, tehát nem kell magas fordulaton járatni.
Csak 8 szelepes, tehát egyszerűbb a vezérlése.
Nem vezérműszíja van, hanem vezérműlánc, tehát nem kell cserélni és nem kell félni hogy elszakad. (Állítólag, ha elkopik, akkor zajossá válik és ezzel jelzi a bajt, de egyébként kibír 300 ezret)

Szóval nem kell félni a motorkároktól, csak hátradőlni, nyomni a gázt és várni, hogy mikor indul meg.  :)
(Semmikor.  ;))
Mk6 1.3 benzin

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #5 on: 2007 December 12, 19:18:20 pm »
Ne máááá most egy MK6-osról van szó!!! Abban az 1.3-as motor már felülvezérelt nem ??? Vagy mégsem ???
Kezdek elbizonytalanodni....de sztem abba már nem a régi láncos motor került :-\
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Ryan

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #6 on: 2007 December 12, 19:57:49 pm »
Ne máááá most egy MK6-osról van szó!!! Abban az 1.3-as motor már felülvezérelt nem ??? Vagy mégsem ???
Kezdek elbizonytalanodni....de sztem abba már nem a régi láncos motor került :-\

én is ugy tudom hogy mk6 1.3 még ilyen  :-\ azé kell venni 1.25-öt  ::)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #7 on: 2007 December 12, 20:21:35 pm »
az enyém Mk7,1.3,8 szelep,és LÁNCOS!!!
ha leveszem az olajbeöntő sapit,látszik a lánc ;D
egyébként,mióta van sportdobom,egész lelkes a masina.
na nem nagyon,de azért érezhetően! ::)
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #8 on: 2007 December 13, 10:39:05 am »
Ne máááá most egy MK6-osról van szó!!! Abban az 1.3-as motor már felülvezérelt nem ??? Vagy mégsem ???
Kezdek elbizonytalanodni....de sztem abba már nem a régi láncos motor került :-\

én is ugy tudom hogy mk6 1.3 még ilyen  :-\ azé kell venni 1.25-öt  ::)
Egy kicsit én is elbizonytalanodtam, de utánanéztem.  :)
Az MK6-ban Duratec fedőnevű motor van, ami a neve alapján a Fiesta és a Focus 2001-2002 utáni 1.4, 1.6-osainak rokona.
Vagyis nem a régi Endura.
Egy vezérműtengelyes, felülvezérelt, hidraulikus szelepállítású, de ennek ellenére láncos (ami jó  :)) .

Persze lehet venni 1.25-öt is, de az egy más jellegű pörgősebb 16 szelepes motor.
Azt gondolnám, hogy egy ilyen alacsony fordulatra tervezett motornak, mint az 1.3 nincs is szüksége 16 szelepre.
Kicsit lassú, de remélem, hogy cserébe tartós.  :)
Mk6 1.3 benzin

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #9 on: 2007 December 13, 11:01:27 am »
Én láncos motor alatt a a régi OHV (oldaltvezérelt, lökőrudas) motorra gondoltam....
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #10 on: 2007 December 13, 12:58:20 pm »
Oldalt alul van a vezérműtengely a főtengely mellett (a motor OLDALÁN), okostojás. Én már szedtem darabokra a motoromat és saját szememmel láttam. És Te? Gondolom a kézikönyveket kívülről fújod....az viszont sokesetben kevés.
« Last Edit: 2007 December 13, 14:28:59 pm by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Offline Rebel

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 74
  • Segített?: +2/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #11 on: 2007 December 13, 17:12:58 pm »
Oldalt alul van a vezérműtengely a főtengely mellett (a motor OLDALÁN), okostojás. Én már szedtem darabokra a motoromat és saját szememmel láttam. És Te? Gondolom a kézikönyveket kívülről fújod....az viszont sokesetben kevés.



Mi az hogy oldaltalul? ???
Most oldalt vagy  alul?
olyan hogy oldaltalul olyan nincs

Alulvezérelt és oldalán megyrá a szíj vagy a lánc. olyan van.
FELÜLVEZÉRELT UGYANIGY A TÖBBI.

Vagy csak nekem kinai ez? :-\

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #12 on: 2007 December 13, 19:29:34 pm »
Köszönöm a kioktatást srácok...
Pisti: nem személyeskedés (na jó talán kicsit még neheztelek rád...remélem megérted), csak nem szeretem, ha kioktatnak.
« Last Edit: 2007 December 13, 19:43:19 pm by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

frontoza

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #13 on: 2007 December 13, 20:16:37 pm »
Sziasztok!
huhh, hát a fentebb írottakhoz abszolute nem értek, csak annyit tduok, hogy láncos, hogy ez milyen lánc, vagy milyen nem azt nem tudom, autót sajna életemben nem szereltem szét. (bár szétszedni még csak szétszedném, de összerakni.... ;D)

zoli

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #14 on: 2007 December 13, 20:58:50 pm »
Sziasztok!
huhh, hát a fentebb írottakhoz abszolute nem értek, csak annyit tduok, hogy láncos, hogy ez milyen lánc, vagy milyen nem azt nem tudom, autót sajna életemben nem szereltem szét. (bár szétszedni még csak szétszedném, de összerakni.... ;D)

>>>E fórumnak nem is az a lényege hogy mindenki értsen mindenhez. Hanem pont az hogyha valaki nem tud valamit nyugottan kérdezzen. Én biztos vagyok benne hogy sokunk közül akadni fog valaki aki önzetlenül segíteni tud. Hisz ki ehhez, ki ahhoz ért tökéletesen. Én mindenhez szeretnék, de ez csak óhaj marad. Sajnos. Gondolom ezzel nem csak én vagyok így.