Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105294 times)

frontoza

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #15 on: 2007 December 15, 08:38:32 am »
Sziasztok!
Lassan kiderülnek a hibák, vagy a hiba, ami esetleg okozhat még furcsa hangot. Már egy hete a szerelőnél van a kocsim, a generátort szedte ki és küldte be egy generátor "felújítóhoz, javítóhoz". Először a csúszógyűrű lett benne kicserélve, majd kicserélte a generátorcsapágyakat is, visszaküldték, de amikor a szerelő beszerelte nem volt töltés a kocsiban. A generátor vissza ismét, és a feszültségszabályozót is ki kell cserélni, amivel eddig nem volt gond. Hát azt mondták , hogy ezek az új generátorok már úgy vannak eleve készítve, ha elromlanak ki kell dobni és venni egy újat. De egy új generátor kb 50 eFt körül lehet, annyira saccolom. Na karácsonyra jól jött mindenesetre. De akkor sem adom fel, lassan tényleg mindent kicseréltetek rajta és akkor lesz egy új kocsim:-(

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #16 on: 2007 December 22, 19:54:57 pm »
Említetted azt a 200e ft-s javítást is, abba pontosan mit is csinálnbának, vagy amitutóbb írtál az már az lenne?
Apró cicergő, halk csörömpölő hang, olyan mintha a menetszél legyezne egy nagyonvékony fémlemezt?
Namost nem mondom hogy ebben a témában húdezseni vagyok, sőt a motor tályékán meg is áll a tudásom a folyadékoknál, de: az enyémnél valóban egy alsó nagyonvékony lemez  megütődhetett és lehajlott ez elég volt ahoz, hogy ezt a hangot adja, csak be kellet menni alá, vagy megemelni picit is elég és visszahajtani. Bár a lemez pontosan középen volt a szélvédőablak aljának vonalában, úgy verődött a hang mintha a motortér elejéből jött volna.

Ha ez a baja kicsit olcsóbb a megoldás, de fejed fogod majd. A szervízről meg anyit, hogy aki nem ért hozzá, pl én sem tudnak majdnem bármit mutatni amit rosznak mutatnak, vagy ha nem is vagy ott akkor had ne mondjam mit dolgoznak és mit számláznak!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

rytsye

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #17 on: 2007 December 29, 20:47:17 pm »
tudja valaki hogyan lehet megszűntetni az "A" oszloptól érkező nyikorgó hangot valamint a vezetőülés nyikorgását?

bzsolt

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #18 on: 2008 July 30, 14:31:32 pm »
Helló,

2004-es, 1.3 benzines Fiestám is furcsa hangot hallat és nagyon nem tetszik. Használtam vettem a kocsit egy éve, 60e km van benne.

Most voltam szervízben vele vízpumpa cserével(generátorszíjat is cseréltek), a szervízes ember azt mondta,hogy a vezérműlánc adhatja a hangot. Ezt a hangot kb 2-3 hónapja hallom és egyre erősebbnek tűnik nekem.
Leginkább egy surlódó hanghoz tudnám hasonlítani, ami motor fordulatszámmal változik egyenes arányban, az eredete a motor bal oldala, ahol éppen a generátorszíjat is cserélték

valakinek ötlete?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #19 on: 2008 July 31, 10:52:58 am »
Majd meghallgatom az enyémet, hogy hallok-e valami hasonlót.

Ha pontosítani akarod a hang forrását, hallottam egy olyan trükköt, hogy az ember
egy csövet tart a füléhez és a másik végével keresgél a motortérben.  ;)
Afféle sztetoszkóp szerűség.

Mk6 1.3 benzin

Avirex

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #20 on: 2008 August 01, 08:47:57 am »
Üdv! Nekem is ilyen verdám van, és bár lehet hogy vélelten egybeesés de nekem hasonló problémám van /volt/ . én 51 ezer km-rel vettem,2006 ban. Legelső  mióta otthagyott az autóm: 80 ezer km-nél leégett a gyújtó trafóm, azzal eggyütt bár kicsit később a lambda szonda, és a katalizátor is haza ment. Aztán a főfékmunkahenger, kuplung felső munkahenger,és legutóbb furcsa hang jött a motorfelöl megnézettem egy szerelővel és, vízpumpa okozta azon belül a csapágy.Kicserélték és azóta megszünt a furi hang. Jah és jobb is hogy nincs légkondid, mert az enyémben az is rosz.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #21 on: 2008 August 01, 11:37:45 am »
Meghallgattam a gépet alapjáraton, este, amikor elég nagy csönd van nálunk.

Egyrészt hallani a szelepvezérlést és kb azzal egyenlő erősségű surrogó hangot.
De nem olyan surrogást, mint amilyet mondjuk egy ventillátor generál,
mert vannak benne fémes jellegű komponensek is. Szóvál lehet, hogy tényleg a vezérlőlánc hangja.

Az enyém is 1.3-as, 5,5 éves, 68000-t futott.
Mk6 1.3 benzin

Gaben

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #22 on: 2008 August 01, 14:34:11 pm »
Ha lenyomod a kuplung pedált , akkor is hallani?

bzsolt

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #23 on: 2008 August 04, 12:44:26 pm »
Kipróbálom a sztetószkopos megoldást és megnézem a kuplungbenyomásnál is a hang meglétét és visszajelzek.
Bárhonnan jön is a hang, egy jól visszahangzó háztömbben előbb meghallom ezt a hangot messziről,mint a motrát. Most cseréltek vízpumpát,de attól tartok, hogy valami nem OK még mindig és ha valami surlódó hangot ad,az kopik és ha valami kopik az tönkremegy és ha még valami tönkremegy a Fiestámon,akkor megőrülök
 :(

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #24 on: 2008 August 04, 15:40:31 pm »
nekem volt olyan baj az előző verdámnál,hogy nagyon feszesre húzták az ékszíjat,és nekem is utána jöttek ezek a fura hangok.
nekem a generátor adta.picit visszalazítottam,és elmúlt.
de azt mondták,hosszabb távon nem tesz jót a csapágyaknak a túl feszes ékszíj.
talán neked is ez lehet a baj.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #25 on: 2008 August 04, 19:21:28 pm »
Gaben kérdésehez tudok csatlakozni: "Ha lenyomod a kuplung pedált , akkor is hallani?", mert nekem 2005-ös és biza csak akkor surrog, ha nincs lenyomva a kuplung pedál. Az sajnos alap és állítólag nem lehet vele sok mindent csinálni. Fordszervizekben mondták: "az ilyen és kész".

Gaben

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #26 on: 2008 August 04, 21:50:33 pm »
Hát igen,mindegyik ad egy kis hangot,csak valamelyiknél hangosabb.Nekem is azt mondták,hogy a fordok ilyenek. ::)

bzsolt

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #27 on: 2008 August 05, 07:12:53 am »
Kuplung lenyomva => hang hallható.

A generátoros ötlet nem lehet rossz, most cseréltek vízpumpát és generátorszíjat is. Viszont a pumpa cseréje előtt is megvolt már a hang.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #28 on: 2008 August 05, 08:46:44 am »
Vízpumpával együtt cseréltek feszítőgörgőket/vezérműszíjat is?

Kuplung lenyomva => hang hallható.
A generátoros ötlet nem lehet rossz, most cseréltek vízpumpát és generátorszíjat is. Viszont a pumpa cseréje előtt is megvolt már a hang.
D.V.Zs.

sztrakk9

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #29 on: 2008 August 06, 10:25:28 am »
Én ha lenyomom a kuplungot nem hallom!