Author Topic: Töltés jelző  (Read 4317 times)

Offline Zoo

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Töltés jelző
« on: 2018 June 04, 21:54:14 pm »
Üdv. 

Nem találtam aktìv témát ezzel kapcsolatban ezért nyitottam újat. Néhány hete indítás után pár percig világított a töltés jelző majd kialudt. Mostanra sajnos folyamatosan világít. Multiméterrel megnéztem az aksit álló és járó motornál és vesz fel töltést így én úgy gondolom, hogy nem generátor probléma. Alapjáraton mennyit kéne mutatnia? Aksi 2 éves. A biztosìték jónak tűnik de azt nem cseréltem ki. Olvasgatva a témában ezer oka lehet még de mégis miket érdemes megnézni mielőtt szerelőhöz viszem?

Köszönöm a válaszokat

Zoo

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Töltés jelző
« Reply #1 on: 2018 June 06, 19:10:23 pm »
Üdv!

A Fiestában (és a Fordokban általában) úgynevezett intelligens töltés van. A kompjuter és a feszültségszabályzó kommunikál egymással.

Ha ez nem működik, kigyullad a töltésjelző lámpa és a rendszer átáll vésztöltésre. Ilyenkor a töltőfeszültség 13,9 V. Ez többnyire elég arra, hogy az akksi feltöltődjön. Ha ez a helyzet, nem kell kapkodni. Én másfél évig jártam így (napi 2x25 km futással).

A meghibásodás oka tipikusan a feszültségszabályzó. Az én autómban (1.3 8V) ezt nem lehet külön cserélni.
Bontott generátort vettem, 4-5 éve. Azóta jó. A hibalámpa nem alszik el azonnal, csak 1-2 indítás után.
« Last Edit: 2018 November 03, 14:08:40 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin