Author Topic: Ford Fiesta - inditas utani fulladas  (Read 15389 times)

Offline KissG

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« on: 2018 February 21, 10:38:53 am »
Sziasztok,

Van egy 2007-es benzines 1.6-os Fiestam ami mostanaban rosszalkodik.

Ha 2 napnal tovabb all hasznalatlanul, inditas utan egybol visszafullad a motor (amikor felporog nem tartja meg az alapjaraton). Az inditast 2-3x meg kell ismetelnem mire rendesen beindul es beall alapjaratra.

En arra gyanakszom, hogy a motor nem kap elegendo uzemanyagot es emiatt fullad vissza, tehat szerintem uzemanyagpumpat kellene cserelnem.

Valakinek esetleg van valamilyen otlete vagy meg tudna erositeni ezt mielott elviszem szerelohoz? Csak hogy ne teljesen hulyen menjek oda es belefussak egy teljesen indokolatlan szervizbe.

Koszi  :notworthy:

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #1 on: 2018 February 23, 00:09:04 am »
Szia!

Ha indítózás előtt többször ráadod a gyujtást, akkor is lefullad? Ilyenkor a benzinpumpának többször 1 másodpercig kellene zúgni és pumpálni. Ha ez segít, akkor tényleg a benzinellátással lehet baj.

Előfordulhat az is, hogy van egy kis rés az üzemanyagvezetéken vagy a csatlakozásoknál, ahol bejön a levegő és a benzin a hosszabb állás alatt visszafolyik a tankba, üresen hagyva a csöveket.
Mk6 1.3 benzin

Offline KissG

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #2 on: 2018 February 24, 09:31:04 am »
Szia

akkor általában beindul. Szét akartam ma szedni hogy megnézzem a pumpát illetve a csöveket, viszont nem találom. Találtam egy videót amiben mutatja hogy a Fiestában a hátsó ülés alatt érhető el a pumpa, de gondolom az már az újabb.

Van esetleg valami ötleted hogyan tudnám ellenőrizni?

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #3 on: 2018 March 21, 18:13:04 pm »
Hali!
Nekem is hasonló probléma jött elő az autómnál(1.3 2006-os 70 LE).
Hidegen indítás után elinduláskor néha lefullad.Ma kipróbáltam és azt vettem észre,
hogy vagy 10 mp-ig egyenetlen az alapjárat,majd utána szépen kisimul a járása, menet közben rendesen gyorsul,nem rángat,és melegen már nem csinálja a lefulladást elinduláskor sem.
Nem régen cseréltem ki a trafót ,kábeleket és a gyertyákat,és az akkori menet közbeni rángatás megszünt.
Most pedig előjött ez probléma!
Esetleg van valami ötletetek hogy mi lehet a gond?

Üdv:Bundi

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #4 on: 2018 March 21, 23:26:41 pm »
...
Esetleg van valami ötletetek hogy mi lehet a gond?

Üdv:Bundi
Lehet, hogy az, amit egy kicsivel feljebb írtam? Van ott egy teszt is. Az mit mutat?

A gyújtásszerelés után azonnal jelentkezett a hiba vagy csak később?
Mk6 1.3 benzin

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #5 on: 2018 March 22, 20:52:20 pm »
Hali!
A helyzet az hogy nem én járok az autóva álltalában,hanem a feleségem.
Amikor a gyújtókábeleket sötétben ellenőriztem hogy nem-e szikrázik a kábel,akkor másnap
regggel volt ilyesféle lefulladás a feleségem szerint.A próba közben megturáztattam a motort,
hogy nem-e húz át a gyertyakábel.Eddig úgy nézki a dolog hogy amikor meg lett túráztatva az autó akkor volt ilyen gond másnap reggel!
Igazából akkoriban csak egyszer -kétszer fordult ez elő,de mostanában napi szinten.
Szerncsére a gyújtásszett cseréje az akkori problémát megoldotta,tehát gyorsításkor menet közben
nincs rángatás,csak ez a fulladás jött elő.

Meg fogom nézni hogy gyújtás ráadásakor van-e az üzemanyagszivattyúnak hangja.
Köszönöm a segítséget,majd írok hogy mi a helyzet!

Üdv: Bundi

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #6 on: 2018 March 23, 22:10:16 pm »
Szia!

Nem csak arra gondoltam, hogy van-e hangja=működik-e a benzinszivattyu. Hanem arra, hogy esetleg a benzinrendszeren keletkezett egy kis lyuk, ahol bejön a levegő és a benzin állás közben vissza tud folyni a tankba. Ha többször ráadod a gyujtást, akkor a benzinszivattyú a sokszor egy másodperc alatt feltöltheti a vezetéket. Ha ilyenkor jobban indul, akkor az azt mutatja, hogy ilyesféle benzinhiány lehet az ok. Azért kérdeztem, hogy gyújtásszerelés után jött-e elő, mert a szerelés közben esetleg meg lett mozgatva a benzincső és az elöregedett gumi kicsit megrepedhetett. Vagy egy csőcsatlakozás elmozdult/meglazult. Nem mondom, hogy ez a hiba, de lehet.

A másik kérdés a túráztatás. Ezt hogy kell érteni? A régi autóknál (pl. trabant) volt egy olyan ajánlás, hogy fel kell pörgetni a motort és úgy levenni a gyujtást. Akkor másnap jobban indult. Ezt a modern autóknál nem kell csinálni. Hogy történik ez a felpörgetés?
(Nem a szikravizsgálatra gondolok, mert az a teszt miatt indokolt volt.)

Esetleg lehet olyan is, hogy valamelyik injektor nem zár rendesen és az állás alatt benzint csöpögtet a rendszerbe. De ezt nem tudom, hogy milyen gyakori hiba a mi motorunknál.
« Last Edit: 2018 March 23, 22:14:07 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #7 on: 2018 March 24, 19:24:19 pm »
Hali!

A túráztatást csak vagy kétszer csináltam a gyújtásvizsgálat miatt.
Amúgy nem szoktam/szoktuk csinálni.
Azért írtam a túráztatást,mert akkoriban észleltük először  ezt a hibajelenséget.
Ma délután hideg indításkor háromszor ráadtam a gyújtást,majd úgy indítottam de nem észleltem
a problémát.
Még nem tudtam tüzetesen utánajárni a problémának,mert a másik autót javítottam.(Renault Megane folytószeleptisztítás)
Holnap megnézem tüzetesebben az üzemanyagrendszert,amenyire tőlem telik!
Az lenne a kérdésem hogy,szerinted érdemes lenne-e beruházni egy hibakódkiolvasóba?
Milyet és mennyiért érdemes venni?
Ha valamire jutok megírom,de jövő héten műtenek ezért nem leszek egy ideig gépközelben.

Köszönöm a segítséged!
Üdv: Bundi

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #8 on: 2018 March 26, 20:04:35 pm »
Hali!

Kipróbáltam hogy többszöri gyújtásráadás után indu-e az autó,de sajnos nem lett így jobb.
Beindul, majd utána rögtön le is áll, kivéve ha adok egy kis gázt rögtön indulás után.
A motortérben nem találtam laikus szemmel smmi rendellenességet,vagy csepegést folyást!
Lehet megint el kell majd vinnem szerelőhöz,hogy hátha megtalálja a hiba okát.

Üdv: Bundi

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #9 on: 2018 April 05, 08:16:04 am »
Hali fiesta2002 !

A probléma továbbra is fenn áll,az lenne a kérdésem hogy az alapjárati motor
nem csinálhat-e ilyen problémát?
Benéztem a motortérbe de nem találtam hogy merre lehet!
Meg tudnád mondani hogy merre keressem az alapjárati motort?
Esetleg ennek tisztítása megoldhatja a problémát?

Üdv:Bundi

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #10 on: 2018 April 05, 21:32:01 pm »
Szia!

Elvileg lehet alapjárati motor, mert ha nem nyomjuk a gázpedált, az adja a levegőt. Az alapjárati motor a fojtószelepházon van, a szívócsövek alatt.

Mielőtt szerelni kezdesz, érdemes egy kicsit megmozgatni az alapjárati szelepet, hátha segít valamit. Egy kis emelkedőn kettesben (vagy egyesben) el kell venni a gázt és hagyni, hogy az autó magától kússzon felfele. Akkor az alapjárati szelep kénytelen teljesen kinyitni és ez enyhébb esetben megszüntetheti a leragadást.  ;)
« Last Edit: 2018 April 05, 21:33:55 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #11 on: 2018 April 05, 21:43:41 pm »
Korábban kérdezted, hogy érdemes-e hibakódolvasót venni és milyet.

Szerintem érdemes.

Én a legegyszerűbbet, az ELM327 kínai koppintását vettem. Azt 3000 Ft alatt meg lehet kapni az alibabán. Ha laptoppal akarod használni, akkor problémamentesebb az USB-s, ha telefonnal, akkor bluetooth-os kell.

Vannak akik tovább fokozzák a dolgot, mindenféle változtatható sebességű kapcsolós megoldásokkal. Átírják az autó beállításait, stb. De ez rizikós, ebben nincs tapasztalatom.
« Last Edit: 2018 April 05, 21:45:14 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #12 on: 2018 April 06, 20:33:59 pm »
Hali!

Megnézem holnap hogy merre lehet az alapjárati motor.
Nagyon szét kell bontani az autót az alapjárati motor miatt?
Értem ez alatt hogy le kell bontani a szívócsöveket?

Utánanézek annak a hibakódolvasónak.Nekem sem kell drága ,csak tudjak
hibát kiolvasni és törölni.

Köszi a választ.

Üdv :Bundi

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #13 on: 2018 April 11, 18:48:47 pm »
Hali!

Mostanában nem nagyon tudtam az autóval foglalkozi, de azt vettem észre hogy néha
első indításkor,nem produkálja a lefulladást. Azt vettem észre hogy,ha melegebb van éjszaka
akkor nem áll le indítás után.

Az lenne a kérdésem hogy ,nincs-e valamilyen érzékelő ami hidegindításkor szabályozza az alapjáratot ?

Arra gondolok hogy az alapjárati motorral lehet nincs gond,mert csak hidegindításkor csinálja a lefulladást,
és akkor is csak 5-8 mp-ig.

Üdv: Bundi

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #14 on: 2018 April 11, 19:00:57 pm »
Hali!
Még egy kérdésem lenne hozzád Fiesta2002!
Az obd2 adapter kínából tudja a magyar nyelvet, vagy csak az angolt?
Nem bonyolult a haználata?
Van használati utasítása?
Okostelefon kell a használatához vagy esetleg laptop?
Érdemes drágábbat venni vagy jó az olcsóbb kategória ,csak itthoni használatra?

Üdv: Bundi