Author Topic: MK6 Fiesta TDCI lendkerék  (Read 5768 times)

Offline Carpenter92

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +1/-0
MK6 Fiesta TDCI lendkerék
« on: 2017 July 17, 20:30:10 pm »
Sziasztok,

Nem tudja valaki, hogy az 1.4-es és az 1.6-os Fiesták lendkerekei felcserélhetőek-e? Kéttömegű van az 1.4-esemben, az 1.6-osban pedig egytömegű van, amit jóval olcsóbban tudnék szerezni, szemre egyformának tűnik a kettő. "Hivatalosan" biztos hogy nem írják felcserélhetőnek őket, de nekem nagyon gyanúsak.

1.4-eshez tartozó egytömegű száma: 2S6Q - 6375 - AA
1.6-oshoz tartozó egytömegű száma: 5S6Q - 6375 - AA

Köszi előre is!

Offline Carpenter92

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +1/-0
Re:MK6 Fiesta TDCI lendkerék
« Reply #1 on: 2019 February 15, 19:31:20 pm »
Azóta eltelt  már jó sok idő, már rég ki lett cserélve, de mostmár tanusíthatom, 1.4 1.6 sőt 1.5 TDCI lendkerekei cserélhetőek, ahogy a kuplungtárcsa is, 1.6-osnak egy centivel kb nagyobb az átmérője, de erre van hely hagyva a lendkeréken. Léteznek egyébként egytömegűvel és kéttömegűvel szerelt motorok is (nekem F6JB van) ezek szintén cserélhetőek. (Peugeot 206, 307, Citroen C2 C3, Mazda 2 1.4 HDI motorok szintén)
« Last Edit: 2019 February 15, 19:33:49 pm by Carpenter92 »

Offline magiist

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
    • HC Modellezős weblapja
Re:MK6 Fiesta TDCI lendkerék
« Reply #2 on: 2019 February 16, 08:00:14 am »
Köszönjük a hasznos infókat!!!

Offline oktato

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 45
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6 Fiesta TDCI lendkerék
« Reply #3 on: 2019 February 16, 19:21:33 pm »
Azóta eltelt  már jó sok idő, már rég ki lett cserélve, de mostmár tanusíthatom, 1.4 1.6 sőt 1.5 TDCI lendkerekei cserélhetőek, ahogy a kuplungtárcsa is, 1.6-osnak egy centivel kb nagyobb az átmérője, de erre van hely hagyva a lendkeréken. Léteznek egyébként egytömegűvel és kéttömegűvel szerelt motorok is (nekem F6JB van) ezek szintén cserélhetőek. (Peugeot 206, 307, Citroen C2 C3, Mazda 2 1.4 HDI motorok szintén)

Szia !
A tiéd 1.4-es és kéttömegű ? Mikori évjárat. Egyszerűen nem értem hogyan van hogy senki nem tudja biztosra mondani hogy az enyémben milyen lendkerék lehet.... ( 2009-es )
Köszi !

Offline Carpenter92

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +1/-0
Re:MK6 Fiesta TDCI lendkerék
« Reply #4 on: 2019 February 22, 08:22:45 am »
Szia !
A tiéd 1.4-es és kéttömegű ? Mikori évjárat. Egyszerűen nem értem hogyan van hogy senki nem tudja biztosra mondani hogy az enyémben milyen lendkerék lehet.... ( 2009-es )
Köszi !
Nekem 2006-os faceliftes, én sem értem hogy lehet, nálam is ez volt, olyan mintha a fordnál véletlenszerűen jöttek volna a szalagon a kéttömegűek és egytömegűek. :D Egyébként csak a fiesta 1.4-es tdci-k kéttömegűek, ugyanez a motor 1.4 HDI néven peugeotban mind egytömegű. Nincs is igazából értelme egy 1.4-esbe a kéttömegűnek.

Neked már gondolom nem a buboréklámpás van hanem az újabb, ott már ha minden igaz részecskeszűrő is van. Ugyanezek a motorok vannak amúgy mai napig, már 1.5 TDCI-ként, de az alap teljesen egyforma, éppen ezért alkatrészek is sokszor kompatibilisek.

szerk.: Egyébként van egy felesleges egytömegű lendkerekem, az 1.4-es TDCI Fiestából lett kiszedve.
« Last Edit: 2019 February 22, 08:25:03 am by Carpenter92 »

Offline oktato

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 45
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6 Fiesta TDCI lendkerék
« Reply #5 on: 2019 February 23, 19:53:45 pm »
Nekem 2006-os faceliftes, én sem értem hogy lehet, nálam is ez volt, olyan mintha a fordnál véletlenszerűen jöttek volna a szalagon a kéttömegűek és egytömegűek. :D Egyébként csak a fiesta 1.4-es tdci-k kéttömegűek, ugyanez a motor 1.4 HDI néven peugeotban mind egytömegű. Nincs is igazából értelme egy 1.4-esbe a kéttömegűnek.

Neked már gondolom nem a buboréklámpás van hanem az újabb, ott már ha minden igaz részecskeszűrő is van. Ugyanezek a motorok vannak amúgy mai napig, már 1.5 TDCI-ként, de az alap teljesen egyforma, éppen ezért alkatrészek is sokszor kompatibilisek.

szerk.: Egyébként van egy felesleges egytömegű lendkerekem, az 1.4-es TDCI Fiestából lett kiszedve.
[/quote

Ez hihetetlen ! Azért választottam ezt az évjáratot, mert azt mondták hogy ez még a " régi fiesta " motorja .  Alkatrész katalógus szerint egytömegű . Részecske szűrő viszont biztos nincs !