Author Topic: Olaj a kiegyenlítő tartályban  (Read 12079 times)

Offline tomai9

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 23
  • Segített?: +0/-0
Olaj a kiegyenlítő tartályban
« on: 2017 June 16, 09:58:25 am »
Sziasztok!

Már a cím sem sejtet sok jót, de a problémám sajnos ez! Talán énsem akarom belátni de sejtem mi a probléma ....  :(

A jelenség : Ford Fiesta 1.4 Tdci (2007)

Párnapja észrevettem hogy, a kiegyenlítőtartályban alig volt hűtőfolyadék .. szinte semmi .. itt már gyanús volt valami. Föltöltetem.
Tegnap pedig olaj, szűrők csere közben már láttam h a kiegyenlítőtartálynak fekete a teteje.. na jó mondom most inkább rágyújtok...
Kinyitottam, olaj volt benne .. leengedtem a hűtővizet .. olajat is (az olajban viszont nem volt víz). Lecseréltem mindent.. de ma szintén felnyomta bele az olajat.
További információ:Hengerfej tömítés kb egy éve volt cserélve.
Most így belegondolva régebben volt hogy, néha menet közben nyomatékvesztést éreztem (rángatást) de csak egy pillanatra. Akkor még nem gondoltam h,ez összefüggene de mára már változott erről a véleményem.

Nyilván valami repedés lehet a hengerben vagy nem tudom.

A véleményeteket várom , valaki járt e már így , hol kezdenétek, mik lehetnek hibaforrások.


Válaszokat köszönöm!

 

Nortonmanx

  • Guest
Re:Olaj a kiegyenlítő tartályban
« Reply #1 on: 2017 June 16, 11:18:22 am »
Szia!

Szomorúan olvasom az írásod, ez valóban nem túl jó jel. De nem is reménytelen.
Én a helyedben keresnék egy jóhírű, megbízható szervízt. Elmondanám mi a gondom, mik a tények. Mérjék meg nyomáspróbával a hűtőkört. Esetleg ha tudnak CO-t mérni a kiegyenlítőtartályban az nagyon jó volna, mert ebből kideríthető, hogy valóban a hengerben vagy hengerfejben van repedés.
Aztán marad a megbontás.

Amikor cseréltetek hengerfejtömítést mi volt a kiváltó ok, a probléma? Lett akkor a hengerfej síkoltatva? Repedés vizsgálat volt?

Nortonmanx

Offline tomai9

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 23
  • Segített?: +0/-0
Re:Olaj a kiegyenlítő tartályban
« Reply #2 on: 2017 June 16, 12:15:25 pm »
Szia Nortonmanx!

Ez jó ötlet, köszi a tippet. Valóban jó lenne megmérni.

Előző alkalommal azért volt levéve a hengerfej , mert egybekötöttük egy vezérléscsere és egy izzítógyertya beleszakadás orvoslásával, így egyúttal akkor már azt is kicseréltük.
Repedés vizsgálat volt , nyomás próbázva is de azért ez kicsit több mint 1 éve volt, utána is előjöhetett a gond.

Egyéb információ még az h a hűtővíz nem emelkedik, normál hőfokon van állandóan.
Mindenképpen szerelővel fogom megnézetni
Hosszabb utakra nem akarok most indulni vele, de a munkám miatt napi 30km megyek.

Nortonmanx

  • Guest
Re:Olaj a kiegyenlítő tartályban
« Reply #3 on: 2017 June 16, 12:27:14 pm »
Na ez már valamivel pozitív.

Nem biztos, hogy olaj lesz az, vagyis nem 100%. A hűtősapka kupakjában van fekete gumitömítés? Az nem kezdett-e esetleg mállani, szétfoszlani? Nekünk a Peugeot Partnerünkben volt már ilyen, és tökre úgy tűnt, hogy olaj.

Offline tomai9

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 23
  • Segített?: +0/-0
Re:Olaj a kiegyenlítő tartályban
« Reply #4 on: 2017 June 16, 12:53:26 pm »
Nem, biztos nem az.
Levettem a kiegyenlítőt kimostam benzinnel, kupakot is mindent.
Belemártok egy rongyot és tiszta fekete olaj úszik a tetején.... :(

Szerelőhöz maximum jövő héten fogom tudni elvinni, na meg nyilván nem 2 fillérért..

Két nappal ezelőtt ráadásul meghúzták a parkolóban + 2 ajtó fényezés >:(
(Y)
Hiába vigyázz rá az ember , majd más összetöri..

Azért ha jutok valamire leírom!




Nortonmanx

  • Guest
Re:Olaj a kiegyenlítő tartályban
« Reply #5 on: 2017 June 16, 21:01:31 pm »
Ezzel én is így vagyok. Mindig észreveszem, ha valaki kárt tesz benne és nagyon nehéz megemészteni, pedig vigyázok rá. És a máséra is, nem nyitom neki, stb. De vannak akik szarnak bele.
Ezen túl kell esni (bár baromi nehéz) és tárgyként tekinteni rá, mert ő van értünk és nem fordítva. Attól, hogy megvan húzva az oldala még lehet járkálni vele. Csak a te szemedet zavarja.

Visszatérve: ha valóban olaj, akkor az nem jó. Ha szerencséd van lehet, hogy csak a tömítés szivárog át. Nagyon sanszos, hogy itt meg kell bontani a motort. Sőt jobb is.

Offline klubtag

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +1/-0
Re:Olaj a kiegyenlítő tartályban
« Reply #6 on: 2017 June 22, 19:16:29 pm »
   Helo . Elsö prőbaként kössétek át a motorblokkon levo ugynevezett olajhütö ( höcserélő ) gumicsöveit direktre egy fémcsövel !!! majd a motort járatva megfigyelni a csöcsonkon át jelentkezni fog az átlyukadás miatt a motorolaj szivárgása !  !   !       
  98 % ban ez a hiba jelenség oka nem pedig a hengerfej környezetében van a meghibásodás föleg amikor a hütövizkörben nem jelentkezik túlnyomás .

Offline tomai9

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 23
  • Segített?: +0/-0
Re:Olaj a kiegyenlítő tartályban
« Reply #7 on: 2017 June 23, 12:39:08 pm »
Jövő héten fogom elvinni szervizbe, ilyennel már nem babrálok otthon.. de azért köszönöm mindenkitől a tippeket ;)

Ott majd megméregetik mindenféle drága szerszámmal .. amik nekem sajnos nem állnak rendelkezésemre..

Szinte biztos h beledolgozik a nyomás a hűtőkörbe.. bár biztosat csak az után tudok mondani ha ránéztek.

Egy ilyen meghúzással csak annyi a gond,hogy majd ha pl  elakarom adni és mérnek egy festékvastagságot akkor már nem fogok annyit kapni mint szeretnék.. nem beszélve a sok telefonálgatásról ..és járkálásról ..és nélkülözésről amíg a karosszérialakatosnál van meg a fényezőnél...

Nortonmanx

  • Guest
Re:Olaj a kiegyenlítő tartályban
« Reply #8 on: 2017 June 26, 13:13:15 pm »
Fotózd le a sérülést és mentsd el a számítógépeden. Mikor jön az eladó mutasd meg a hibát neki és mondd meg, hogy téged rettenetesen zavart és ezért fényeztetted újra. Attól mert meg volt húzva az autó és újra lett fújva még lehet jó.

Lásd: botoxolt, plasztikázott nők  ;D

Offline tomai9

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 23
  • Segített?: +0/-0
Re:Olaj a kiegyenlítő tartályban
« Reply #9 on: 2017 October 25, 11:20:49 am »
Végül is kiderült a probléma, 2-3 as hüvely hiba. Az egyik hüvelyből a felső részről letört egy kis darab és ott fújta át az olajat a hűtőkörbe...
Jó lett a kedvem..
A probléma megoldása: motorcsere
Nekem ezt mondta a szerelő,hogy így olcsóbb, és mivel a kocsi motorjában van 320ezer kilométer így már nem nagyon akarok rá költeni egy rakat pénzt.

Észrevételeiteket szívesen meghallgatom.