Author Topic: Figyelmeztető lámpák és jelentésük  (Read 4074 times)

Offline szarvasp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Figyelmeztető lámpák és jelentésük
« on: 2017 April 06, 16:35:41 pm »
Előre is elnézést, ha erről már valahol volt szó korábban a fórumon, még új vagyok itt, nem tudtam mindent átnézni.

Bő éve használok egy 2010-es 1,6TDCI Fiestát céges autóként.
Volt már pár kisebb problémám az elején is vele, de ma valami komolyabb probléma van, ugyanis kigyulladt egy gépegység kinézetű, sárga színű piktogram, amit a gyári manuálban a motor figyelmeztető lámpák menüpontban a "Működési zavar figyelmeztető lámpa" elnevezéssel találtam meg !

Viszont sajnos semmilyen magyarázatot nem fűz hozzá a manuál, hogy milyen problémát is takarhat ez, mekkora a baj és hol keressem ??

Az autó előéletéről nem sokat tudok, előttem használták többen is, én 145E km-rel vettem át, most van benne 207E.
Azóta volt egy komplex szervizeltetése, hogy pontosan miket cseréltek, nem tudom, csak azt tudom biztosra, hogy 203E-nél nemrégiben én cseréltem benne ki a motorolajat, mert bár még mindig nem jelzett semmit, már túl voltam a 20E km-n, nem akartam kockáztatni.
Igaz, hogy minden nap hosszan, országúton közlekedek vele, így valszeg kevésbé használódik el az olaj, mint átlag esetben és állítólag nem csak a kilométert figyeli a kompjúter hanem a használat módját it és méri az olaj állapotát is folyamatosan.
Viszont üzemanyag szűrőt én még nem cseréltem, arra vonatkozólag nem is találtam infót, mikor kellene cserélni, van egy tippem, hogy esetleg azzal lehet már a baj, azt is cserélni kéne, múltkor már meg is vettem az olajjal és szűrővel együtt, csak még nem cseréltem, mert bonyolultnak tűnt.

Szerintetek mit jelenthet ez a piktogram ?

Üdv.: Pali

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Figyelmeztető lámpák és jelentésük
« Reply #1 on: 2017 April 07, 10:04:20 am »
Vidd el szervizbe, majd ott kiolvassák a hibát, s megkapod a választ a kérdésedre.
Ezt itt senki nem fogja tudni megválaszolni neked kiolvasás nélkül, hogy miért kapcsolta be a computer a check engine lámpát.
Gázolajszűrőt is ki kell időnként cserélni. A periódust nem tudom, nekem 60000 km-ként kell a Mondeoban.
Én 30-nál cseréltetem.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline szarvasp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Re:Figyelmeztető lámpák és jelentésük
« Reply #2 on: 2017 April 07, 11:37:35 am »
Persze, azt tudom, hogy nem úszom meg a szervizet, ha pontosabban meg akarom tudni, hogy miért reklamált.

Viszont arra lettem volna kíváncsi, hogy milyen problémákért reklamálhat ezzel a jelzéssel, pl. köztük van e az üzemanyag-, vagy légszűrő esetleges eltömődése ?

Azóta kutakodtam még a neten, kicsit utána olvastam, és olyat találtam, hogy akár üzemanyag minőségi probléma miatt is megjelenhet ez a jelzés !
Éppen tegnap tankoltam, viszont ahogyan visszaemlékszem, a jelzés már előtte megjelent, így nem a friss tank üzemanyaggal lehet a baja.

Tegnap indítottam többször az autót, mindig égve maradt a jelzés, de ma reggel meg nem és 120km-t megtéve sem jelzett újból, most akkor nem tudom, hogy megszűnt a probléma, vagy csak megunta a kompjúter a kijelzést ??
Pl. ezt is szeretném tudni, hogy mi a taktikája, mennyire sűrgős rohannom a szervizbe?

A gond az, hogy minden nap dolgozom reggeltől késő estig, jó messze a lakhelytől, és minden nap kell az autó, mert másképp oda nem tudok eljutni, így elég nehéz eljutnom egy szervizbe, esetleg szombaton, ha dolgoznak valamelyikben akkor.

Hétvégén mindenképpen cserélek üzemanyag és légszűrőt is, mert az egész téli porlasztott trutyi után az sem nézhet túl jól ki.
Ha jövő héten valamikor megint jelez a lámpa, akkor valahogyan mindenképpen eljutok egy szervizbe.

Üdv.: Pali

Offline attilakrisztin

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Figyelmeztető lámpák és jelentésük
« Reply #3 on: 2017 April 29, 17:45:52 pm »
1.4 tdci 2012es.7e km után olajcserét jelez fél évet állt.csere vagy nem szükséges?

Offline szarvasp

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Re:Figyelmeztető lámpák és jelentésük
« Reply #4 on: 2017 May 14, 15:22:40 pm »
Szerintem cseréld, az sokkal olcsóbb, mintha mégis károsodik a motor!
Lehet, hogy a hosszas állás miatt jelez, lehet, gyenge minőségű az olaj, lehet az érzékelő elkoszolódott, elromlott, de akkor is inkább csere.

Aztán majd ha megint igen hamar cserét jelez, akkor érdemes megnézetni az érzékelőt is, mert lehet hibás.
Javaslom, írd fel az olajcserekori kilométert, akkor legalább tudod, mennyit futott.
Én cseréltem mindent, azóta sem reklamált semmit és kifogástalanul megy a motor.

Üdv.