Author Topic: szerviz info  (Read 13110 times)

Offline Toli

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
szerviz info
« on: 2017 February 20, 10:30:25 am »
Sziasztok! Új belépő vagyok a klubban, Örülök hogy itt lehetek :) ezzel együtt friss fiesta tulajdonos, egy 2006-os 1.3 comfort benzines gépről van szó. A segítségeteket, ill. tapasztalatokat, infokat szeretnék kérdezni szervíz ügyben. A lényeg, hogy kb 3 hónapja vásároltam az autot, es eljott a pillanat, hogy szervizbe induljunk. Amit szeretnek csináltatni, feltengely szimering, valtoolajjal feltölteni, torziós rud szilentek, fekeket atnezetni es cserélni ha rászorul, fekolajjal feltölteni, futomubeallitast csinalni, es egy diagnosztikai vizsgálatot lefutattni. Kérdésem az lenne, hogy esetleg tudnatok-e ajánlani Debrecen közelében egy megbízható szervizt ajánlani, valamint a sarkalatos kerdes, hogy nagyjabol mennyibe fajna egy ehhez hasonló, vagy nagyobb szerviz?!
A válaszokat koszonom, es bocsánat az esetleges helyesírási hibákért, es az elmaradt ekezetekert :) (telefonról irok)
További szep napot! :)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:szerviz info
« Reply #1 on: 2017 February 20, 20:12:30 pm »
Szia Toli!

Nekem az a magánvéleményem, hogy egy ilyen korú, nem garanciális autót nem szabad szervizben karbantartatni. Egy nagyobb szervizben, ahol munkafelvevő van, sosem lehet tudni, hogy melyik szerelőhöz kerül majd az autó. Ezért nem is lehet egy lekiismeretes szerelőt találni és nála lehorgonyozni. Emellett fizetni kell a munkafelvevőért, meg a sok egyéb frincfrancért.

Az 1,3-as motor egyszerű szerkezet. Nekem is az van. Keresni kell egy középkorú, megbízható, maszek szerelőt a környéken, aki egyben tulaj is és nincs tanulója. Az éves szerviz jó alkalom,  hogy ott legyél mellette és leteszteld.

És rendelni kell kínából egy ELM327-et 2500-4000 Ft-ért. Ha van laptopod vagy bluetooth-os telefonod, akkor Te is tudsz diagnosztikát csinálni. Ha megírod a hibakódot biztos kapsz itt is tanácsot, hogy a motorhoz értő szaki merre keresse a bajt.

Még javasolnék egy gyertyacserét is, mert a 30-ezernél többet futott gyertyák gyakran tönkreteszik a trafót. A féltengelyszimmeringeket csak akkor érdemes cseréltetni, ha eresztik az olajat. A váltóban élettartam olaj van, csak a szintet kell ellenőrizni. A beöntőnyilás alatt 5-7 mm-rel kell lenni a felszínnek.

Sok jó km-t kívánok az autóhoz. Jól választottál, a 8 szelepes, 1.3-as láncosnál nincs megbízhatóbb autó.  ;)
« Last Edit: 2017 February 20, 20:17:24 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline Toli

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:szerviz info
« Reply #2 on: 2017 February 21, 21:09:14 pm »
Kedves "fiesta2002"
Koszonom a valaszt es a jo tanácsokat, igyekszem megfogadni! :)

Offline gadus

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +0/-0
Re:szerviz info
« Reply #3 on: 2017 February 24, 17:06:43 pm »
A szervíz felejtős.Igaz én Pesten voltam de egy sima átnézés(ami szó szerint az) 10000-be fájt.Nem részletezném miért mentem(az átnézés volt a fedő sztori egy vélt hibát akartam kiderítetni)  cakk pakk fél órát voltam ennyiért és ebbe az árba nincs benne hivatalosan hogy ráteszik az autót a számítógépre.(azért én rátetettem:)) 

Offline Misi613

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:szerviz info
« Reply #4 on: 2018 February 17, 13:48:24 pm »
Helló!

Én is keresnék egy szervízt, ugyanis a Fiestammal már jóval több mint 15000 km-t futottam utolsó olajcsere óta, így egy ilyet megejtenék rajta és gyanítom, hogy a hűtővíz valahol csöpöghet, mert gyakran kell tölteni. Most költöztem Kecskemétre, és itt nem ismerek egy megbízható szervízt se. Tudnátok ajánlani?