Author Topic: Kinyomó csapágy  (Read 30607 times)

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #30 on: 2017 January 08, 12:08:18 pm »
Ford Fiesta 2005 1.3 benzin A9JB  a következőt produkálta ismét 3ik indításra indul illetve a benzin és a hőfok mutató ami digitális ilyen lefel elkezdett mozogni a fordulatszám mérő nem mutatott semmit illetve a következő hibakódokat írta  a saját elm325-el ki olvasott hibakód olvasóval U2510 illetve a p0460 -at ismét egyszer már töröltem a p0460 -at az U2510 a leg újabb valaki valami tanács hogy hol kezdjek neki mert már nagyon kétségbe ejtő a dolog ja meg mértem az aksit az meg ha rá kapcsolok mindent azt úgy megy alapjáraton 14,74 voltot tölt..
Valaki segítsen köszi

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #31 on: 2017 January 08, 15:02:43 pm »
.. a benzin és a hőfok mutató ami digitális ilyen lefel elkezdett mozogni ...

 DTC: U2510/P1260 Communication error between the instrument cluster and the PCM (no response)
Kommunikációs hiba a műszeregység és a PCM (motorvezérlő számítógép) között

Nekem akkor csinálta azt, hogy minden mutató lement 0-ra és felment maximumra, amikor az akkumulátor kezdett gyengülni. Az indítózás alatt annyira lement a feszültség, hogy a műszeregység resetelte magát.

Próbáld ki, hogy mennyi a feszültség reggel még mielőtt beindítanád és hogyan változik, ha fogyasztókat  kapcsolsz (tompított, szélvédőfűtés ventillátor).
Nagyjábol 12V és 10-11V az elfogadható értékek.

Vagy akkumulátor szakboltokban általában lehet kérni az akkumulátor ingyenes vizsgálatát.

Töltő feszültségnek a 14.74V teljesen jó.
« Last Edit: 2017 January 08, 15:05:01 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #32 on: 2017 January 08, 15:21:21 pm »
Ford Fiesta 2005 1.3 benzin A9JB ....
....meg mértem az aksit az meg ha rá kapcsolok mindent azt úgy megy alapjáraton 14,74 voltot tölt..
Valaki segítsen köszi
Nagy volt a hideg, aksi gyenge. Teljes aksi feltöltés ha nem segít, valószínű csere.
(Aksisnál terhelővillás mérés még a csere előtt.)
Töltésed jó.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #33 on: 2017 January 13, 18:23:43 pm »
Mint kiderült nem gondozás mentes akksi van a fiestámba úgy hogy kelett bele tölteni egy kis desztvizet és mentem vele vagy 40km gondolom annyi út alatt fel töltődött rá mértem 12,45v volt indítás előtt viszont megint nem indult tekert rendben akksival sztem már nincsen gond mert a benzin meg a hőfok mutató már nem hülyéskedik és a km számláló se vált át a napiszámlálóra én a felső holtponti jeladóra és a gyertyára tippelnék illetve ismerős is azt mondta lehet azokkal van valami gond eddig oké a gyertyák meg vannak de az a jel adó nincs esetleg valaki tudja merre keressük???
Válaszokat előre is köszönöm

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #34 on: 2017 January 13, 19:22:41 pm »
Fent tartom korábbi állításomat. Szulfátosodott az aksid, azt egy ki vízrátöltés nem fogja visszahozni.
Menj el egy aksi boltba és kérd meg, hogy csináljanak egy terhelővillás mérést!
« Last Edit: 2017 January 13, 22:52:58 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #35 on: 2017 January 14, 15:06:30 pm »
Mint kiderült nem gondozás mentes akksi van a fiestámba úgy hogy kelett bele tölteni egy kis desztvizet és mentem vele vagy 40km gondolom annyi út alatt fel töltődött rá mértem 12,45v volt indítás előtt viszont megint nem indult tekert rendben akksival sztem már nincsen gond mert a benzin meg a hőfok mutató már nem hülyéskedik és a km számláló se vált át a napiszámlálóra én a felső holtponti jeladóra és a gyertyára tippelnék illetve ismerős is azt mondta lehet azokkal van valami gond eddig oké a gyertyák meg vannak de az a jel adó nincs esetleg valaki tudja merre keressük???
Válaszokat előre is köszönöm

Nem töltődik fel 40 km alatt, ha rá lett töltve desztvíz az aksira, legalább egy napig fel kellene rakni töltőre és utána menni vele. Ha továbbra is fenn áll a hiba az akksi a végét járja.
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #36 on: 2017 January 15, 18:53:28 pm »
Ma töltöttem  kb 3 órát és ismét nem indult egyből, úgy hogy előtte beálltam az udvarra és a második indításra indult be és járt előtte egy kicsit mielőtt töltöttem volna 16,6v volt mikor az akksira rámértem tehát 4v-al töltöttem.
És ezek után is másodjára indult pezsgett az összes kupak alatt még mindig akksi lehet a probléma??
Szerintetek

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #37 on: 2017 January 16, 09:11:22 am »
Hányszor kell neked elmondani, hogy csináltass egy terhelővillás mérést, (s kiderül) ? Hányszor fogsz még visszakérdezni? Mondjuk neked az általad adott infók alapján, mit vélünk, de te nem akarod elhinni. Akkor minek kérdezel?
Te leszel az is, aki nem írja majd meg, hogy mi volt a hiba, miután megoldódott!?
« Last Edit: 2017 January 16, 09:15:20 am by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #38 on: 2017 January 17, 15:26:32 pm »
Na végre emberi időben el tudtam jutni egy akksishoz rá tette a terhelő villát és lement 8,4v-ra azt mondta 9 alá nem kéne mennie utána megnézték a savat az pedig pirosban volt  ha még egyszer rá tenné a villát lehet be se indulna el mondtam hogy mi szokott lenni a baj azt mondta attól függetlenül lehet más baja is nem csak az akksi. Úgy hogy itt járok és nem az vagyok aki nem írja le a hibát mint ahogy a boltos szaki is mondta ő meg nézné még a gyertyákat is! Szóval még nem teljes a korkép mint állt a betegeknél!!

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #39 on: 2017 January 17, 18:29:23 pm »
Na! Remek! Akkor kiderült, hogy az aksid  sz*r! Vegyél bele egy másikat (kalcuim-kalcium vagy ezüst kalcium aksit)! Ha még mindig nem indul könnyen, akkor a gyertyákat is cseréld ki gyárira, ha nem tudod mikor voltak cserélve. 5-6000 Ft a 4 db. Csak is gyárit! Utána már jól fog indulni.

(Nem elég a gyertyákat kicserélni, mert attól az aksid nem lesz jó.)
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #40 on: 2017 January 22, 11:21:26 am »
Tegnap vettem bele új akksit és ma most indítottam be először és hallatszik hogy teker de nem pöccen be vagy 1percig indítóztam de nem akarta aztán gyújtás le majd vissza ilyenkor már indult.  Megyek ki olvasom a kis okossal mit ír gyertyát még nem néztem.

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #41 on: 2017 January 22, 11:51:46 am »
Hibakódok ismét p0460,U2510 már töröltem ezeket a múltkor és csak vissza jöttek!!

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #42 on: 2017 January 22, 14:37:23 pm »
normális műszerrel olvastasd ki ami nem csak ezeket a kódokat írja ki,hanem hogy adott kódhoz mi a hibaüzenet
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline szbattl

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +0/-0
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #43 on: 2017 January 22, 15:07:32 pm »
Egy elm 325- kis hibakód olvasóval+telefon torque  ami ezt hozta be az egyik hibakódra közvetlenül a webes elérésre http://www.dtcsearch.com/P0460/?from=Torque
Ja és kb 11 körül indítottam elsőnek akkor indult el második indításra aztán 12 körül kimentem megnézni indul -e  és megint második indításra indult lehetséges esetleg hogy ezek valamit nem jól raktak vissza  mikor a kuplungot cserélték??? Valami érzékelőt vagy ilyesmit?  Mert egy csavart nekem kelett visszahúzni normálisan.... 

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Kinyomó csapágy
« Reply #44 on: 2017 January 22, 21:48:21 pm »
Egy elm 325- kis hibakód olvasóval+telefon torque  ami ezt hozta be az egyik hibakódra közvetlenül a webes elérésre http://www.dtcsearch.com/P0460/?from=Torque
Ja és kb 11 körül indítottam elsőnek akkor indult el második indításra aztán 12 körül kimentem megnézni indul -e  és megint második indításra indult lehetséges esetleg hogy ezek valamit nem jól raktak vissza  mikor a kuplungot cserélték??? Valami érzékelőt vagy ilyesmit?  Mert egy csavart nekem kelett visszahúzni normálisan....  

Jól tetted, hogy kicserélted az aksit. Torque sw inkább játékszer, nem mindent tud kiolvasni. Forscan + Elm
Inkább ezt töltsd le: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.astech.forscanlite
A Forscan Fordokhoz van fejlesztve. Ez többet mutat, tesz javaslatot a hibafeltárásra, tudsz vele törölni is.
p0460 valami üzemanyag szivárgásra utal hideg indításkor. Ha valóban tömítetlen az üzemanyagrendszered, lehet azért nem indul be elsőre. Ki kellene olvasni Forscannel, majd törölni a hibakódokat, újra kiolvasni, s ha ugyan az a hibakód jön vissza, akkor az alapján vizsgálódni, kijavítani a hibát.

Ha nem tudod, mikor volt cserélve gyertya az autódban és van rákeret, akkor azért cseréld ki, annak ellenére, hogy megoldja a hidegindítási hibádat, vagy nem.

Merre felé laksz? Budapesten ki tudom olvasni neked Forscannel.
« Last Edit: 2017 January 22, 21:50:09 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4