Author Topic: MK III. 1.1 porlasztó központi befecskendezős  (Read 3211 times)

Offline csövi

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
MK III. 1.1 porlasztó központi befecskendezős
« on: 2016 July 25, 11:20:18 am »
Üdv.

Szerintem ide lehetne a porlasztóval kapcsolatos problémákat írni mert ilyen topikot nem találtam.

Történt velem, hogy egyszercsak beülök indítok beindul és padlógázt nyom magától a rendszer. Szinte az összes indításnál csinálta de néha megjavult. Ekkor kezdtem gyanakodni a folytószelep állás (TPS) szenzorra. Volt egy bontott karbim amiről át tettem a szenzort és megjavult. Gondoltam veszek egy újat mégiscsak jobb egy új. Nem volt olcsó 15ezer postával de az e-bay-on láttam 45ezerért is. A probléma ott kezdődött, hogy már eleve le volt vágva a szenzor csatlakozója és a bontottnak is. Piros színű maga az érzékelő és zöld, sárga, piros kábel jön ki belőle aminek olyan a szigetelése, hogy ennyi idős korban elporlad. A bontottat ugyan olyan sorrendben kötöttem be és jó lett. Az újat is ugyan olyan sorrendbe kötöttem be de nem lett jó. Mivel levágtam az új csatiját és a felfogatási lyukon is reszelni kellett kb 2mm-t így visszacserélni nem tudom. Szétszedve a rossz szenzort egy sima potméter van benne a 3 kivezetésével. Kiméregetve a jó bontottat 2 és 5 kohm között szabályoz. Szétszedve a rossz újat egy elektronika van benne és egy mágnes forog előtte. Valószínűleg más a sorrend de nem tudom melyik szín melyikre megy. A szenzorból zöld, sárga és piros kábel jön ki ugye az autóban pedig barnafekete barnazöld és barna kábelhez csatlakozik. Az lenne a kérésem, hogy valaki meg tudná-e nézni melyik szín melyikhez csatlakozik eredetileg esetleg képet is hogy a csatlakozóban hol helyezkednek el. Még annyit, hogy ha valaki nagyon ért hozzá akkor vajon a potméter kiváltható e egy elektronikával ami előtt egy mágnes forog? Mert lehet, hogy nem is jó hozzá ez a szenzor bár úgy árulták, hogy a Fiesta is köztük van.