Author Topic: MK3 biztosítótábla  (Read 5648 times)

Offline Gálnyikov

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
MK3 biztosítótábla
« on: 2016 July 22, 08:32:23 am »
Sziasztok!

Valaki megtudná nekem mondani, hogyan lehet a biztosító táblára rácsatlakozni? Sarus vagy forrasztani kellene? Szivargyújtót szeretnék berakni, de nem tudom, hogy mennyire macerás a tábla kivétele és a rákötés.

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:MK3 biztosítótábla
« Reply #1 on: 2016 July 22, 17:36:38 pm »
a táblát magát a felette lévő két csavar tartja, a csatik sarusak, nem vészes dolog hozzákötni. Akksit lekötni ne felejtsd el! ;)
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline Gálnyikov

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3 biztosítótábla
« Reply #2 on: 2016 July 23, 17:46:46 pm »
a táblát magát a felette lévő két csavar tartja, a csatik sarusak, nem vészes dolog hozzákötni. Akksit lekötni ne felejtsd el! ;)


Oké, köszi szépen. Az egyébként egyértelműen látszik, hogy melyik biztihez melyik saru csatlakozik? Akksinál elég csak a pozitívot leszedni, vagy az a tuti, ha mind a kettőt lekötöm? A vezérlést ilyenkor elfelejti ugye? Azt újra kell majd tanulnia, amibe nekem nem kell illetve nem is tudok belenyúlni igaz? Van bármi egyéb hozadéka, ha leválasztom az akksiról kb 20-30 percre?
« Last Edit: 2016 July 24, 12:53:01 pm by Gálnyikov »

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:MK3 biztosítótábla
« Reply #3 on: 2016 July 24, 16:00:00 pm »
...Akksinál elég csak a pozitívot leszedni, vagy az a tuti, ha mind a kettőt lekötöm? A vezérlést ilyenkor elfelejti ugye? Azt újra kell majd tanulnia, amibe nekem nem kell illetve nem is tudok belenyúlni igaz? Van bármi egyéb hozadéka, ha leválasztom az akksiról kb 20-30 percre?
Szia!

Az akksi lekötését mindig a - levételével kell kezdeni. Nem babonából, hanem azért, mert ha a pozitívval kezdi az ember és a csavarkulcs hozzáér a kasztnihoz, akkor rövidzár lesz.  :o

Elegendő a negatívot levenni.

Az üzemanyagadagolás újratanulása kb. 16 km alatt megtörténik és jó esetben észre sem lehet venni.
A rádó kódot fog kérni.
Az automata elektromos ablakokat (ha van ilyened) lehet, hogy újra kell majd tanítani.

Egészen ritka esetben előfordulhat, hogy a motor valamelyik szenzora hibás és a kompjuter az utolsó ismert értékből dolgozik. Ha megszűnik a feszültség, ez az érték elfelejtődik és leromlanak a menettulajdonságok. De az nagyon-nagyon ritka és azt a szenzort amúgy is ki kellene cserélni.  ???


« Last Edit: 2016 July 24, 16:49:07 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline Gálnyikov

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 16
  • Segített?: +0/-0
Re:MK3 biztosítótábla
« Reply #4 on: 2016 July 25, 06:10:19 am »
Az enyémben egy kazettás philips rádió van, nem tudom, hogy az gyári rádió-e vagy sem. Majd megnézem, van-e rajta valami típus jelölés, ami alapján a kódot generálni tudom.
Köszönöm a segítséget! :-)