Author Topic: MK6-ról MK8-ra  (Read 4722 times)

Offline szkgrg

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
MK6-ról MK8-ra
« on: 2016 May 01, 16:16:46 pm »
Üdv mindenkinek!

Bevezetésként annyit, hogy jelenleg egy 2002-es évjáratú fiestám van, nagyon meg vagyok elégedve vele, természetesen ezért is maradnék a márkánál és a típusnál.
Mostanában azonban erősen gondolkozom egy új MK8-as várárlásán (Trend, teljesen alap felszereltség, 1.25 benzin 82LE).
http://www.ford.hu/Konfigurator_szemelyautok/Fiesta/Trend
A véleményeteket szeretném kérni. Ki mennyire van megelégedve vele, miért ajánlanátok vagy esetleg miért nem?

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:MK6-ról MK8-ra
« Reply #1 on: 2016 May 01, 19:50:58 pm »
Szia!

Alkudozz egy kicsit és ennyiért a Trend Technology is belefér.
Nekem is ilyen van, én is így csináltam. :)
Mai fejjel már lehet, hogy az 1.4-est választanám. Nem mintha az 1.25-tel bajom lenne...

Üdv: Csaba

Offline szkgrg

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6-ról MK8-ra
« Reply #2 on: 2016 May 02, 11:18:07 am »
Alkudozzak?  :D
Mégis hogy alkudjak le 167 e Ft-ot? Ez egy kicsit meredeken hangzik, de azért köszi a tippet.  :notworthy:

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:MK6-ról MK8-ra
« Reply #3 on: 2016 May 02, 15:47:55 pm »
Nem meredek az!
Az enyém azért lett Trend Technology, mert eredetileg Trend volt megcélozva, de valamiért kértem egy ajánlatot a Technology változatra is. Aztán kiderült, hogy arra több kedvezményt tud adni. Később az egyik kollégája segített a papírok kitöltésében és elszólta magát, hogy a maximális kedvezményt kaptam. A végösszeg egyébként annyi lett, mintha a sima Trendet rendeltem volna.
Szóval csak alkudozz bátran! Listaáron senki nem vesz autót!
A kereskedőnek meg elég nagy mozgástere van, abból kell kihoznod amit csak lehet...
Ne legyél szégyenlős, ne csak egy kereskedőnél  kérj ajánlatot és ezt közöld is velük, hogy mástól is van ajánlatod.

Offline szkgrg

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6-ról MK8-ra
« Reply #4 on: 2016 May 02, 18:09:32 pm »
Hm. Ezt nem is gondoltam volna hogy így működik.
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.  :notworthy:

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:MK6-ról MK8-ra
« Reply #5 on: 2016 May 02, 18:43:52 pm »
Még egy tanács.
Olyan kereskedőt keress, akinek több szalonja is van. Nekik vannak készleten lévő autóik, amiktől szeretnének "szabadulni". Nézz szét a hasznaltauto.hu oldalon új autókra szűrve. Látni fogod, hogy a kereskedések ott hirdetik a készleten lévő autóikat.  Az árakat ott már be lehet lőni.
Kérj egyedi ajánlatot a kereskedésben.
Kérj ajánlatot más kereskedőktől is a web oldalukon. A webes ajánlat is min egy 100-assal jobb lesz, mint az éppen aktuálisan reklámozott ár.
Ezekkel felvértezve már lehet egyezkedni.
Ja, és az ne látszódjon rajtad, hogy pont azt, és csakis azt az autót akarod. Legyen a kereskedő az, aki a te kegyeidet keresi, legyen ő, aki nagyon el akarja neked adni azt az autót!

Offline szkgrg

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6-ról MK8-ra
« Reply #6 on: 2016 May 03, 15:30:33 pm »
 :)  :notworthy: :notworthy: :notworthy: