Author Topic: MK6 hátsó helyzetjelző halvány világítás  (Read 4396 times)

Offline tbarka

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +0/-0
MK6 hátsó helyzetjelző halvány világítás
« on: 2016 January 27, 10:00:09 am »
Sziasztok! 2002-es MK6 1.4 benzines FIFI.
A probléma, de már évek óta amióta megvettem, hogy halványan világít a hátsó helyzetjelző. Szerintem is, de szóltak is miatta már korábban érte világos nappal is, de betudtam annak, hogy  nyár van, jó idő, tűző nap és talán nem látszik annyira... és ez talán nem is lenne baj.
Esti sötétben tiszta időben persze látszik azzal sincs semmi gond.
Ma viszont világos nappal, ködben, ~ 80 m-es látótávolságnál, bent a városban a folyamatosan mögöttem haladó autós állt mellém a pirosnál és szólt miatta. Ugye városban nem használunk ködlámpát és azért nem normális, hogy ennyire nem látszik a lámpa fénye.
A műanyag nincs be mattulva, nem párásodik. A foncsor sem problémás úgy tűnik.
A többi lámpával nincs gond, irányjelzők, tolatólámpa, ködlámpa tökéletes, a féklámpák szinte vakítanak, pedig egy helyről dobja a fényt hiszen P21/5-ös kétszálas izzóval van megoldva ugye a típusnál..
Az autón műszakin átment tavaly télen, nem szóltak érte pedig akkor is "csak" ennyire világított. A foglalat nincs eloxidálódva, nem is volt, de azért kapott kontakt tisztítót anno izzó csere alkalmával. A foglalaton mérhető feszültség szint elméletileg szintén rendben van.
Az izzók sem gagyi multis noname vackok, párban szoktam vásárolni vagy Osram, vagy GE/Tungsram. Nyáron cseréltem őket, de az előző HELLA is így világított csak.
Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Mind ilyen, vagy csak nálam lenne gond? Esetleg ötlet, javaslat? Előre is köszönöm!

A linkelt kép ma reggel készült és világít rajta a helyzetjelező:
https://drive.google.com/file/d/0B8AiFAxkNTIpOEZjLTU4OFVtY3M/view?usp=sharing
tbarka

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:MK6 hátsó helyzetjelző halvány világítás
« Reply #1 on: 2016 January 27, 14:36:18 pm »
Sziasztok! 2002-es MK6 1.4 benzines FIFI.
A probléma, de már évek óta amióta megvettem, hogy halványan világít a hátsó helyzetjelző. ...
Autóvillamossági szakember mit mond?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline tbarka

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +0/-0
Re:MK6 hátsó helyzetjelző halvány világítás
« Reply #2 on: 2016 January 27, 16:27:44 pm »
Mivel ma még nem tudtam elvinni hozzá semmit. De ha nem találom meg ma a megoldást, akkor pár napon belül kiderül. Természetesen megosztom a tapasztalatot.
tbarka