Author Topic: kuplung kinyomó csapágy  (Read 4423 times)

Offline ksam

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
kuplung kinyomó csapágy
« on: 2015 December 23, 18:17:18 pm »
Sziasztok!

A kuplung rendszert légtelenítettem, egy 98-as gépnél,az utastérben levő kinyomó cseréje miatt. Alig húztam meg és letörött a vége, a légtelenítő szelepnél. Valami nagyon gyenge aluötvözet lehet. Rendeltem hozzá új csapágyat, de szerintem nem olyan mint a régi. Erre nem megy rá az előfeszítőszelep. Bár még nem szedtem szét, de szerintem rátehető így ís.
A segítségeteket szeretném kérni, tudja valaki, hogy ennek mi a szerepe?/ mármint a szelepnek/. Végignéztem a kereskedés összes fotóját a kinyomócsapágyakat illetően, de egyiknek sem olyan csavaros a vége amire rá lehetne tekerni az előfeszítőt.
Vajon használható enélkül is? Mármint az előfeszítő nélkül?
 A mellékelt fotón látszik miről van szó.
Esetleg van valakinek bontott csapágya, ami működőképes és rácsvarható a szelep?
Nagyon megköszönném. Vagy esetleg légtelenítő csavarja, mert azt külön nem lehet venni sajna, az újon meg bajonett záras a légtelenítő.
Próbáltam menetet fúrni bele és ahhoz le kellett csiszolni a csavar végét mert rövidebb lett a menet, de túlcsiszoltam, sajna elérte a belső lyukat és így nem zár.  Sad
Szeretném megúszni a kuplung szétszedését mert elég hideg van sajna...
Minden segítőkész tanácsot megköszönök előre is.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:kuplung kinyomó csapágy
« Reply #1 on: 2015 December 24, 11:04:13 am »
Én nem látok fotot.

Offline ksam

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:kuplung kinyomó csapágy
« Reply #2 on: 2015 December 24, 20:07:59 pm »
Nem egedte felrakni, most megpróbálom megint.
 Közben azt olvastam, hogy az újabb kinyomóknál már nincs szükség a szelepre aminek mint kiderűlt a pedál lenyomásának megkönnyítése a szerepe, anélkül nehéz lenyomni és lassabban tér vissza a pedál. Elvileg az újakban van valami rugó, belenéztem ,de semmi ilyet nem láttam. Viszont azért jó lenne, ha nem utólag derűlne ki , hogy nem jó az egész. Miután bekerült, mert nem két perces meló, sajna. O:)

Offline ksam

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:kuplung kinyomó csapágy
« Reply #3 on: 2015 December 24, 20:09:24 pm »
Megint megpróbálom.... >:(